Nøsen Mountain Village AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +465,2 %
- Resultat
- 1,5 mill
- 7 års regnskap
Om Nøsen Mountain Village AS
Nøsen Mountain Village AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vestre Slidre, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsforvaltning på oppdrag. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Robin Alexander Medin er styrets leder. I 2025 hadde Nøsen Mountain Village AS en omsetning på 2,18 mill kr, en økning på 465 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,50 mill kr. Egenkapitalen var 9,78 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Patanjali Yoga Skole AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Vestre Slidre, og ett av 12 872 i Norge. Det ble etablert samme år som 543 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Forvaltning av fast eiendom.
Formål
Å forvalte fast eiendom og alt annet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/924297581
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"name": "NØSEN MOUNTAIN VILLAGE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.320",
"nace_desc": "Eiendomsforvaltning på oppdrag",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VESTRE SLIDRE", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Når ble Nøsen Mountain Village AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vestre Slidre holder Nøsen Mountain Village AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nøsen Mountain Village AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +465,2 % fra 2024 · +545,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,18 mill kr | 1,84 mill kr | 1,50 mill kr | 11,86 mill kr | 9,78 mill kr | 2,07 mill kr |
| 2024 | 385 714 kr | −40 576 kr | −66 899 kr | 9,64 mill kr | 8,22 mill kr | 1,42 mill kr |
| 2023 | 385 714 kr | −56 971 kr | −130 222 kr | 10,40 mill kr | 8,29 mill kr | 2,11 mill kr |
| 2022 | 346 070 kr | −54 321 kr | −112 898 kr | 10,78 mill kr | 8,29 mill kr | 2,49 mill kr |
| 2021 | 337 803 kr | −163 892 kr | −162 493 kr | 11,10 mill kr | 8,13 mill kr | 2,97 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIVed utgangen av 2025 besto eiendelene i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 5,6 mill kr (47 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,4 mill kr (11 % av balansen)
- Renteinntekt fra konsernselskaper
- 120 000 kr
- Rentekostnad til konsernselskaper
- 39 000 kr
API og MCPGET /company/924297581/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2179956,
"operating_profit": 1836257,
"net_profit": 1495227,
"equity": 9783910,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 385714,
"operating_profit": -40576,
"net_profit": -66899,
"equity": 8223587,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nøsen Mountain Village AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nøsen Mountain Village AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Nøsen Mountain Village AS i 2025?
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 07.12.2020Regnskapsfører
1Sist endret 09.01.2025API og MCPGET /company/924297581/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nøsen Mountain Village AS?
Hvem er regnskapsfører for Nøsen Mountain Village AS?
List alle roller i Nøsen Mountain Village AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Patanjali Yoga Skole AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 4 334 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/924297581/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "PATANJALI YOGA SKOLE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nøsen Mountain Village AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Nøsen Mountain Village AS eier Patanjali Yoga Skole AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nøsen Mountain Village AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Patanjali Yoga Skole AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/924297581/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"chain": [
{ "org_no": "999136524", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924297581", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nøsen Mountain Village AS?
Hvem eier Nøsen Mountain Village AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nøsen Mountain Village AS | BEDR | Eiendomsforvaltning på oppdrag | Vestre Slidre | − |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 11.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.12.2020 | Styre ↗ |
| 5.12.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/924297581/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-11", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nøsen Mountain Village AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Nøsen Mountain Village AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Nøsen Mountain Village AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 4,8 % av driftsinntektene — 17,3 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 84,2 % | 18,3 % |
| Resultatmargin | 68,6 % | 10,0 % |
| Egenkapitalandel | 82,5 % | 45,7 % |
| Likviditetsgrad | 3,65 | 1,86 |
| Gjeldsgrad | 0,21 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,3 % | 6,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 4,8 % | 22,1 % |
| Avskrivninger | 11,0 % | 5,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/924297581/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"nace_code": "68.320",
"industry_count": 4187,
"revenue": { "value": 2179956, "percentile": 0.7631 },
"operating_margin": { "value": 0.8423, "percentile": 0.9499 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nøsen Mountain Village AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nøsen Mountain Village AS på i bransjen?
Hvor ligger Nøsen Mountain Village AS blant de 4187 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Nøsen Mountain Village AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (100 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 26.4.2022 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/924297581/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/924297581/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "924297581",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 100000,
"innvilget_dato": "2022-04-26",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "924297581" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Nøsen Mountain Village AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Nøsen Mountain Village AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nøsen Mountain Village AS
Hvor stor er bransjen Nøsen Mountain Village AS tilhører?
Nøsen Mountain Village AS er ett av 36 selskaper innen eiendomsforvaltning på oppdrag i Vestre Slidre, og ett av 12 872 på landsbasis.
Hvor lenge har Nøsen Mountain Village AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nøsen Mountain Village AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 30 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Nøsen Mountain Village AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nøsen Mountain Village AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak Nøsen Mountain Village AS?
Største aksjonær i Nøsen Mountain Village AS er Patanjali Yoga Skole AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Nøsen Mountain Village AS for i 2025?
I 2025 omsatte Nøsen Mountain Village AS for 2,18 mill kr, opp 465 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,50 mill kr.
Hvor mye egenkapital har Nøsen Mountain Village AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Nøsen Mountain Village AS en egenkapital på 9,78 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 82,5 %.
Hvor solid er økonomien i Nøsen Mountain Village AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nøsen Mountain Village AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Nøsen Mountain Village AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.