- Omsetning
- 3,7 mill
- +76,3 %
- Resultat
- −2,3 mill
- 7 års regnskap
Om Nivel AS
Nivel AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Harald Sævareid er daglig leder, og Finn Espen Gundersen er styreleder. I 2025 hadde Nivel AS en omsetning på 3,67 mill kr, en økning på 76 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,33 mill kr. Egenkapitalen var 163 107 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kabra AS med 16,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 462 innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 692 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet
Utvikle og selge digitale reguleringsløsninger. Primært rettet mot offentlig sektor. Hovedproduktet vil være et digitalt verktøy som det offentlige kan bruke i reguleringsøyemed.
Formål
Utvikle og selge digitale reguleringsløsninger.
API og MCPGET /company/923875492
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"name": "NIVEL AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
Når ble Nivel AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Nivel AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nivel AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +76,3 % fra 2024 · +338,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,67 mill kr | −1,95 mill kr | −2,33 mill kr | 6,56 mill kr | 163 107 kr | 6,39 mill kr |
| 2024 | 2,08 mill kr | −1,97 mill kr | −2,27 mill kr | 5,31 mill kr | 217 095 kr | 5,10 mill kr |
| 2023 | 1,82 mill kr | −3,08 mill kr | −3,32 mill kr | 4,86 mill kr | −515 721 kr | 5,38 mill kr |
| 2022 | 621 300 kr | −3,52 mill kr | −3,62 mill kr | 5,06 mill kr | 2,82 mill kr | 2,24 mill kr |
| 2021 | 836 344 kr | −1,33 mill kr | −1,33 mill kr | 8,14 mill kr | 6,44 mill kr | 1,70 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var avskrivninger den største kostnadsposten, med om lag 61 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap. Årsregnskapet oppgir pantstillelser.
API og MCPGET /company/923875492/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3666924,
"operating_profit": -1952246,
"net_profit": -2332176,
"equity": 163107,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2080198,
"operating_profit": -1973701,
"net_profit": -2267190,
"equity": 217095,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nivel AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Nivel AS per år.
Hvordan har omsetningen til Nivel AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 15.02.2022Styre
5Sist endret 07.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.10.2024API og MCPGET /company/923875492/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Nivel AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nivel AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Nivel AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 1 endret eierandel
- Nivel AS6,2 % → 4,1 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kabra AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,8 % | 54 005 |
| Mathias Molden Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,3 % | 52 348 |
| Sven Inge Bråten Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,2 % | 45 636 |
| Digital Pilar AS | Selskap | Ordinære aksjer | 14,0 % | 44 805 |
| Vyrd AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,8 % | 21 868 |
| Link One Gp AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,6 % | 21 180 |
| Nivel AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,1 % | 13 000 |
| Gc Rieber Fortuna AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,5 % | 11 157 |
| Link III Fund AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,0 % | 6 530 |
| Harald Sævareid | Person | Ordinære aksjer | 1,5 % | 4 915 |
30 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/923875492/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KABRA AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 16.83, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "MATHIAS MOLDEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 16.32,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 30
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Nivel AS eier Kabra AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Nivel AS?
Er Nivel AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 63 beregnede eiere.
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nivel AS Avd Sandefjord | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Sandefjord | − |
| Nivel AS Avd Stavanger | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Stavanger | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2026 | Kapital ↗ |
| 29.4.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.1.2026 | Kapital ↗ |
| 26.1.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 10.11.2025 | Styre ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.5.2025 | Styre ↗ |
| 16.7.2024 | Kapital ↗ |
| 16.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/923875492/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Kapital", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nivel AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nivel AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nivel AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 61,1 % av driftsinntektene — 59,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -53,2 % | 1,3 % |
| Resultatmargin | -63,6 % | 1,5 % |
| Egenkapitalandel | 2,5 % | 52,9 % |
| Likviditetsgrad | 1,75 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 39,20 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1429,8 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +76,3 % | +5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 43,3 % | 47,8 % |
| Annen driftskostnad | 48,9 % | 20,7 % |
| Avskrivninger | 61,1 % | 2,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/923875492/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8467,
"revenue": { "value": 3666924, "percentile": 0.8323 },
"operating_margin": { "value": -0.5324, "percentile": 0.2335 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Nivel AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nivel AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Hvor solid er Nivel AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Nivel AS er registrert med 7 tildelinger fra Innovasjon Norge (4,23 mill kr), 5 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet og 4 SkatteFUNN-søknader, 4 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 27.6.2025 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 6.9.2024 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 575 000 kr | Tilskudd |
| 6.9.2024 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
| 26.9.2022 | Risikolån og garantier | Landsdekkende garantier | 3,00 mill kr | Garanti |
| 28.9.2020 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 425 000 kr | Tilskudd |
| 28.9.2020 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
| 17.12.2019 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/923875492/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/923875492/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "923875492",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 70000,
"innvilget_dato": "2025-06-27",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "CODAPS – Connected Orchestration of Deliveries & AVs: Policies & Simulation",
"prosjektstart": 2026,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Bedre byer med målrettet, insentivert mobilitet",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2024-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "923875492" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Nivel AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Nivel AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Nivel AS per år.
Investeringer
NIVEL AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nivel AS | Stavanger | 4,1 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Nivel AS
Hvor stor er bransjen Nivel AS tilhører?
Nivel AS er ett av 462 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Stavanger, og ett av 17 692 på landsbasis.
Hvor lenge har Nivel AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nivel AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Nivel AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nivel AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Nivel AS?
Harald Sævareid er registrert som daglig leder i Nivel AS.
Hvem eier Nivel AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Kabra AS største eier i Nivel AS med 16,8 % av aksjene. Nest størst er Mathias Molden Holding AS med 16,3 %.
Hva omsatte Nivel AS for i 2025?
Nivel AS hadde i 2025 en omsetning på 3,67 mill kr og et underskudd på 2,33 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange avdelinger har Nivel AS?
Nivel AS har 2 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Har Nivel AS mottatt offentlig støtte?
Nivel AS er registrert med 7 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 4,23 mill kr), 5 prosjekter hos Forskningsrådet og 4 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvilken regnskapsfører bruker Nivel AS?
I Enhetsregisteret er Nivel AS registrert med regnskapsfører Aider AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.