Yrjars Sushi AS
Org.nr 923201777
Om Yrjars Sushi AS
Yrjars Sushi AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ørland, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Vi An Nguyen er daglig leder, og Sara Vo er styreleder. I 2025 hadde Yrjars Sushi AS en omsetning på 5,14 mill kr, en økning på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 466 518 kr. Egenkapitalen var 297 293 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Sara Vo med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 17 innen drift av restauranter i Ørland, og ett av 11 248 i Norge. Det ble etablert samme år som 562 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Tilbereding og salg av sushi som ferskvarer. Butikkhandel med asiatisk dagligvarer (instant nudler, ris, vermicelli, saus, krydder).
Formål
Catering.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,14 mill kr | 613 681 kr | 466 518 kr | 4,25 mill kr | 297 293 kr | 3,95 mill kr |
| 2024 | 4,74 mill kr | 425 938 kr | 325 775 kr | 986 955 kr | 30 775 kr | 956 180 kr |
| 2023 | 4,22 mill kr | 581 131 kr | 448 788 kr | 794 244 kr | 30 000 kr | 764 243 kr |
| 2022 | 4,20 mill kr | 742 866 kr | 579 307 kr | 1,28 mill kr | 30 035 kr | 1,25 mill kr |
| 2021 | 4,21 mill kr | 174 115 kr | 136 103 kr | 776 539 kr | 166 728 kr | 609 811 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 50 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 30.12.2020Styre
1Sist endret 15.08.2019Regnskapsfører
1Sist endret 15.06.2026Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sara Vo | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Yrjars Sushi AS | BEDR | Drift av restauranter | Ørland | 9 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.7.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.12.2020 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Yrjars gate 7→Yrjars gate 2B
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→7
- Endring i roller og styre+FIDELIS REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 19,4 % av driftsinntektene — 11,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,9 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 9,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 7,0 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,91 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 13,28 | 1,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 156,9 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +8,3 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 570 792,667 kr | 560 968,261 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 19,4 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 50,2 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 16,8 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,6 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså i Ørland
1 000+ til i Ørland →Ofte spurt om Yrjars Sushi AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Yrjars Sushi AS?
Det er registrert 11 248 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 17 i Ørland.
Er Yrjars Sushi AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 52 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 562 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Yrjars Sushi AS i Enhetsregisteret?
Yrjars Sushi AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Yrjars Sushi AS?
Daglig leder i Yrjars Sushi AS er Vi An Nguyen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Yrjars Sushi AS?
Yrjars Sushi AS eies i hovedsak av Sara Vo (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Yrjars Sushi AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,14 mill kr, opp 8 % fra 2024. Egenkapitalen var 297 293 kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Yrjars Sushi AS?
Yrjars Sushi AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvor mange ansatte har Yrjars Sushi AS?
Yrjars Sushi AS har 9 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Yrjars Sushi AS?
Forretningsadressen til Yrjars Sushi AS er Yrjars gate 2B, 7130, BREKSTAD i Ørland kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Yrjars Sushi AS?
Yrjars Sushi AS har organisasjonsnummer 923 201 777. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.