Ganddal Sushi AS
- Omsetning
- 6,3 mill
- +10,5 %
- Resultat
- 954 042
- +46,9 %
- Ansatte
- 15
Om Ganddal Sushi AS
Ganddal Sushi AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandnes, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Jan Gunnar Øvestad er styrets leder. Selskapet er ett av 173 innen drift av restauranter i Sandnes, og ett av 11 256 i Norge. Det ble etablert samme år som 612 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Sushirestaurant/catering
Formål
Fremstilling/salg av sushi og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet. Kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
AI-sammendrag
Selskapet er heleid av Madlakrossen Sushi AS og drives dermed som del av en større sushikjede med samlet innkjøps- og driftskompetanse. Med topp 10% driftsmargin og 11% omsetningsvekst leverer virksomheten solid lønnsomhet på tross av kun 300K kr i egenkapital mot 2M kr i gjeld, noe som gir en tynn buffer dersom driften skulle svikte.
API og MCPGET /company/926139266
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"name": "GANDDAL SUSHI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 15,
"address": { "municipality": "SANDNES", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Hva driver Ganddal Sushi AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Ganddal Sushi AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Ganddal Sushi AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +10,5 % fra 2024 · +107 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,29 mill kr | 1,22 mill kr | 954 042 kr | 2,28 mill kr | 300 000 kr | 1,98 mill kr |
| 2024 | 5,69 mill kr | 879 168 kr | 649 255 kr | 2,28 mill kr | 300 000 kr | 1,98 mill kr |
| 2023 | 5,11 mill kr | 461 800 kr | 320 311 kr | 2,04 mill kr | 300 000 kr | 1,74 mill kr |
| 2022 | 5,13 mill kr | 20 747 kr | −20 953 kr | 2,11 mill kr | 372 064 kr | 1,74 mill kr |
| 2021 | 3,04 mill kr | 75 655 kr | 36 664 kr | 2,70 mill kr | 371 872 kr | 2,33 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/926139266/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6290042,
"operating_profit": 1215651,
"net_profit": 954042,
"equity": 300000,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5691723,
"operating_profit": 879168,
"net_profit": 649255,
"equity": 300000,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ganddal Sushi AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ganddal Sushi AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Ganddal Sushi AS i 2025?
Roller og styre1
Styre
1Sist endret 01.07.2025API og MCPGET /company/926139266/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Ganddal Sushi AS?
List alle roller i Ganddal Sushi AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Madlakrossen Sushi AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/926139266/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MADLAKROSSEN SUSHI AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Ganddal Sushi AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ganddal Sushi AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Ganddal Sushi AS eier Madlakrossen Sushi AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Madlakrossen Sushi AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/926139266/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"chain": [
{ "org_no": "914414776", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "914453038", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "926139266", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Ganddal Sushi AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Ganddal Sushi AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Ganddal Sushi AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Ganddal Sushi AS | BEDR | Drift av restauranter | Sandnes | 15 |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2025 | Styre ↗ |
| 5.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.12.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/926139266/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-01", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Ganddal Sushi AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Ganddal Sushi AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ganddal Sushi AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→15
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→13
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→11
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 28,6 % av driftsinntektene — 10,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 15,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,82 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 6,61 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 318,0 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +10,5 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 419 336,133 kr | 561 248,452 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 25,8 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 28,6 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 23,8 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 2,4 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/926139266/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/926139266/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "926139266",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8001,
"revenue": { "value": 6290042, "percentile": 0.6484 },
"operating_margin": { "value": 0.1933, "percentile": 0.9196 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "926139266" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Ganddal Sushi AS blant de 8001 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ganddal Sushi AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Ganddal Sushi AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Lignende selskaper
AIOgså i Sandnes
1 000+ til i Sandnes →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Ganddal Sushi AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Ganddal Sushi AS?
Det er registrert 11 256 selskaper i Norge innen drift av restauranter, hvorav 173 i Sandnes.
Er Ganddal Sushi AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2020, som er lenger enn 45 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 612 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Ganddal Sushi AS?
Ganddal Sushi AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem sitter i styret i Ganddal Sushi AS?
Jan Gunnar Øvestad er registrert som styreleder i Ganddal Sushi AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Ganddal Sushi AS?
Største aksjonær i Ganddal Sushi AS er Madlakrossen Sushi AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Ganddal Sushi AS?
I 2025 omsatte Ganddal Sushi AS for 6,29 mill kr, opp 11 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 954 042 kr.
Hvor ligger Ganddal Sushi AS?
Forretningsadressen til Ganddal Sushi AS er Jærveien 253, 4322, SANDNES i Sandnes kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Ganddal Sushi AS?
Organisasjonsnummeret til Ganddal Sushi AS er 926 139 266. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 09.12.2020.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.