Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Inphase Solutions AS

Org.nr 922739943
Omsetning
18,8 mill
+53,8 %
Resultat
2,3 mill
+1 330,1 %
Ansatte
8
Mer

Om Inphase Solutions AS

Inphase Solutions AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Eirik Hofstad Klette er daglig leder, og Marco Marien Voormolen er styreleder. Selskapet er ett av 134 innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk i Trondheim, og ett av 1 849 i Norge. Det ble etablert samme år som 117 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).

Aktivitet

Forskning, utvikling, salg av produkter og rådgivende tjenester innen ultralyd i medisinske og industrielle anvendelser, samt andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette. Selskapet skal også delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

Formål

Forskning, utvikling, salg av produkter og rådgivende tjenester innen ultralyd i medisinske og industrielle anvendelser, samt andre tjenester og produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.

AI-sammendrag

Imponerende vekst på 54% til 19 millioner kroner for et lite FoU-selskap med kun 8 ansatte plasserer INPHASE blant topp 25% i bransjen på både omsetning og driftsmargin — et tegn på høy kompetanseintensitet og skalerbar forretningsmodell innen ultralydteknologi. Spredt eierskap med største aksjonær på kun 23,9% og krav om to styremedlemmer i fellesskap gir en kontrollstruktur som kan bremse raske beslutninger, men som også reduserer risikoen for ensidig eierstyring. Med en egenkapitalandel på 50% og fortsatt positiv inntjening er selskapet godt posisjonert for videre vekst, enten gjennom organisk skalering eller strategiske partnerskap innen medisinsk og industriell ultralyd.

API og MCPGET /company/922739943

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "name": "INPHASE SOLUTIONS AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "72.100",
  "nace_desc": "Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk",
  "employees": 8,
  "address": { "municipality": "TRONDHEIM", "county": "TRØNDELAG", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilken bransje er Inphase Solutions AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
  • Når ble Inphase Solutions AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Trondheim holder Inphase Solutions AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +53,8 % fra 2024 · +80,3 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202518,82 mill kr2,90 mill kr2,29 mill kr10,08 mill kr5,07 mill kr5,01 mill kr
202412,23 mill kr158 042 kr160 268 kr5,83 mill kr2,78 mill kr3,06 mill kr
202313,08 mill kr389 596 kr392 878 kr5,11 mill kr2,62 mill kr2,50 mill kr
202212,70 mill kr609 604 kr523 255 kr5,04 mill kr2,22 mill kr2,82 mill kr
202110,44 mill kr184 026 kr−9 631 kr5,33 mill kr1,70 mill kr3,63 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler10,08 mill kr
Anleggsmidler0 %27 253 krOmløpsmidler100 %10,05 mill kr
Egenkapital og gjeld10,08 mill kr
Innskutt egenkapital16 %1,58 mill krOpptjent egenkapital35 %3,49 mill krKortsiktig gjeld47 %4,71 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader15,91 mill kr
Finansinntekter62 152 kr
Finanskostnader25 705 kr
Netto finans36 447 kr
Ordinært resultat før skatt2,94 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 56 prosent av driftsinntektene.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 24 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 54 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.

API og MCPGET /company/922739943/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 18816671,
      "operating_profit": 2904587,
      "net_profit": 2292023,
      "equity": 5069225,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 12232433,
      "operating_profit": 158042,
      "net_profit": 160268,
      "equity": 2777202,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor mye vokste omsetningen til Inphase Solutions AS fra 2024 til 2025?
  • Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Inphase Solutions AS de siste årene.
  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Inphase Solutions AS per år.

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 11.05.2021
Daglig lederSignaturProkura

Styre

5Sist endret 12.12.2025
Styrets lederSignaturProkura
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
Amirfereydoon Mansoori(f. 1989)
StyremedlemSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 11.12.2025
Regnskapsfører
repr. ADMENTO ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 22.11.2024
Revisor
repr. E.K. REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/922739943/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem sitter i styret i Inphase Solutions AS?
  • Hvem er daglig leder og styreleder i Inphase Solutions AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer Inphase Solutions AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

2 nye · 1 endret eierandel

Inn (2)
Endret (1)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Kv Standal ASSelskapOrdinære aksjer23,9 %22 500
Voormolen ASSelskapOrdinære aksjer23,9 %22 500
Zukunft ASSelskapOrdinære aksjer23,9 %22 500
Måsøy Holding ASSelskapOrdinære aksjer12,1 %11 400
Dikici Holding ASSelskapOrdinære aksjer10,6 %10 000
Jan Egil KirkebøPersonOrdinære aksjer1,9 %1 782
Eirik Hofstad KlettePersonOrdinære aksjer1,3 %1 196
Amirfereydoon MansooriPersonOrdinære aksjer1,2 %1 100
Ole Martin BrendePersonOrdinære aksjer0,7 %652
Jonas Holm ErstadPersonOrdinære aksjer0,6 %594

10 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/922739943/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "KV STANDAL AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 23.88, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "VOORMOLEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 23.88, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 10
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor stor andel av Inphase Solutions AS eier Kv Standal AS, og hvem eier resten?
  • Hvem er de fem største aksjonærene i Inphase Solutions AS?
  • Er Inphase Solutions AS eid av selskaper eller av privatpersoner?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Svein-Erik Måsøy
12,1 %
Engin Dikici
10,6 %
Jan Egil KirkebøUSA
1,9 %
Amirfereydoon Mansoori
1,2 %
Ole Martin Brende
0,7 %
Jonas Holm Erstad
0,6 %

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Inphase Solutions ASBEDRForskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikkTrondheim8

Kunngjøringer25

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/922739943/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-12-12", "type": "Styre", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble styret i Inphase Solutions AS sist endret?
  • Har Inphase Solutions AS endret aksjekapitalen de siste årene?
  • Hva er de siste kunngjøringene for Inphase Solutions AS i Brønnøysundregistrene?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
  3. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→8
  4. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:8→7
  5. Selskapsopplysninger oppdatert

Bransjesammenligning

Annen driftskostnad utgjør 11,5 % av driftsinntektene — 16,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin15,4 %-4,4 %
Resultatmargin12,2 %-3,5 %
Egenkapitalandel50,3 %50,0 %
Likviditetsgrad2,141,53
Gjeldsgrad0,990,39
Egenkapitalrentabilitet45,2 %-1,7 %
Omsetningsvekst (siste år)+53,8 %-2,3 %
Omsetning per ansatt2,35 mill kr1,47 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad17,5 %23,3 %
Lønnskostnad55,6 %52,1 %
Annen driftskostnad11,5 %28,2 %
Avskrivninger0,1 %2,8 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/922739943/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "nace_code": "72.100",
  "industry_count": 1246,
  "revenue": { "value": 18816671, "percentile": 0.8989 },
  "operating_margin": { "value": 0.1544, "percentile": 0.7538 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor solid er Inphase Solutions AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
  • Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Inphase Solutions AS på i bransjen?
  • Hvor ligger Inphase Solutions AS blant de 1246 selskapene i bransjen på omsetning og margin?

Offentlig støtte

Inphase Solutions AS er registrert med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,83 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.

6 tildelinger, til sammen 1,83 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
11.4.2024InnovasjonstilskuddAndre innovasjonstilskudd30 000 krTilskudd
10.11.2020Ekstraordinære tiltakKoronatiltak450 000 krTilskudd
13.8.2020Ekstraordinære tiltakKoronatiltak700 000 krTilskudd
22.6.2020Ekstraordinære tiltakKoronatiltak200 000 krTilskudd
16.12.2019InnovasjonstilskuddForsknings- og utviklingstilskudd406 000 krTilskudd
10.12.2019InnovasjonstilskuddLandsdekkende innovasjonstilskudd47 672 krTilskudd

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/922739943/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/922739943/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "922739943",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
      "innvilget_belop": 30000,
      "innvilget_dato": "2024-04-11",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [
    {
      "prosjekttittel": "Full waveform inversion for medical ultrasound imaging",
      "prosjektstart": 2021,
      "tildelt_belop": 0,
      …
    }
  ],
  "skattefunn": [
    {
      "prosjekttittel": "Semi-automatic gender sorting of salmon",
      "godkjent": true,
      "innsendt_dato": "2022-06-02",
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "922739943" })

Spør AI-assistenten

  • Oppsummer all offentlig støtte til Inphase Solutions AS per år.
  • Hvilken offentlig støtte har Inphase Solutions AS fått?
  • Hvor mye har Inphase Solutions AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?

Investeringer

INPHASE SOLUTIONS AS eier aksjer i 1 selskap

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Sonifish ASStjørdal30,0 %20252025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Inphase Solutions AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Inphase Solutions AS?

Det er registrert 1 849 selskaper i Norge innen forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk, hvorav 134 i Trondheim.

Er Inphase Solutions AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2019, som er lenger enn 46 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 117 andre selskaper i bransjen etablert.

Hvilken status har Inphase Solutions AS i Enhetsregisteret?

Inphase Solutions AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hva slags selskap er Inphase Solutions AS?

Inphase Solutions AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er daglig leder i Inphase Solutions AS?

Daglig leder i Inphase Solutions AS er Eirik Hofstad Klette, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem er største aksjonær i Inphase Solutions AS?

Største aksjonær i Inphase Solutions AS er Kv Standal AS med 23,9 % av aksjene, fulgt av Voormolen AS (23,9 %) og Zukunft AS (23,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.

Hvordan går det økonomisk med Inphase Solutions AS?

Inphase Solutions AS hadde i 2025 en omsetning på 18,82 mill kr og et overskudd på 2,29 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mange ansatte har Inphase Solutions AS?

Inphase Solutions AS har 8 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag