Va- Prosjekt Midt- Norge AS
Org.nr 981401239
Om Va- Prosjekt Midt- Norge AS
Va- Prosjekt Midt- Norge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Annen teknisk konsulentvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 1999 og har vært i drift i 27 år. Ståle Fjorden er daglig leder, og Gunnar Ødegård er styreleder. I 2025 hadde Va- Prosjekt Midt- Norge AS en omsetning på 65,99 mill kr, en nedgang på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 3,82 mill kr. Egenkapitalen var 6,67 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Axflow AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 664 innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Trondheim, og ett av 18 691 i Norge. Det er eldre enn 94 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Konsulenttjenester innenfor kommunalteknisk område. Entreprenørvirksomhet (samordner) innenfor kommunalteknikk. Salg av produkter innenfor kommunalteknikk (VA).
Formål
Salg av konsulenttjenester innenfor kommunalteknikk og entreprenørvirksomhet med samordnerfunksjon innen kommunalteknikk, samt salg av produkter innenfor kommunalteknikk.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 65,99 mill kr | 4,76 mill kr | 3,82 mill kr | 25,36 mill kr | 6,67 mill kr | 18,70 mill kr |
| 2024 | 69,66 mill kr | 4,38 mill kr | 3,44 mill kr | 27,28 mill kr | 9,84 mill kr | 17,44 mill kr |
| 2023 | 67,20 mill kr | 5,81 mill kr | 4,52 mill kr | 19,03 mill kr | 6,40 mill kr | 12,63 mill kr |
| 2022 | 56,01 mill kr | 5,29 mill kr | 4,15 mill kr | 17,75 mill kr | 4,38 mill kr | 13,38 mill kr |
| 2021 | 77,67 mill kr | 9,49 mill kr | 7,42 mill kr | 28,07 mill kr | 19,22 mill kr | 8,85 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 77 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 12 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 69 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 26 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 29.09.2017Styre
2Sist endret 02.06.2025Revisor
1Sist endret 26.09.2012Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 3 ute
- Axflow AS100 %
- Joh Vannteknikk AShadde 65 %
- Sfj Vannteknikk AShadde 30 %
- Vebjørn Knottenhadde 5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Axflow AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Axflow AS
3 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Va Prosjekt | BEDR | Annen teknisk konsulentvirksomhet | Trondheim | 7 |
Kunngjøringer46
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2025 | Styre ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.2.2024 | Signatur ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 30.6.2023 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→7
- Endring i roller og styre−NUMERIA AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 77,2 % av driftsinntektene — 50,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,2 % | 8,7 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 8,1 % |
| Egenkapitalandel | 26,3 % | 54,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,35 | 1,80 |
| Gjeldsgrad | 2,80 | 0,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 57,4 % | 8,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -5,3 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 9,43 mill kr | 1,96 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 77,2 % | 26,3 % |
| Lønnskostnad | 11,7 % | 43,7 % |
| Annen driftskostnad | 3,5 % | 14,3 % |
| Avskrivninger | 0,3 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Godkjenninger og registre
Va- Prosjekt Midt- Norge AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 5 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Ansvarlig søker | (for alle typer tiltak) | 1 |
| Prosjekterende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
| Prosjekterende | Vannforsynings- og avløpsanlegg | 3 |
| Prosjekterende | Veg, utearealer og landskapsutforming | 2 |
| Utførende | Sanitærinstallasjoner | 1 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Va- Prosjekt Midt- Norge AS har organisert 1 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5.6.2024 | Rådgiver | 2024 - Rammeavtale for mekaniske reparasjoner til Trondheim kommune | Trøndelag | − | 160,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+13 til på samme adresse →Godt å vite om Va- Prosjekt Midt- Norge AS
Hvor stor er bransjen Va- Prosjekt Midt- Norge AS tilhører?
Va- Prosjekt Midt- Norge AS er ett av 664 selskaper innen annen teknisk konsulentvirksomhet i Trondheim, og ett av 18 691 på landsbasis.
Hvor lenge har Va- Prosjekt Midt- Norge AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Va- Prosjekt Midt- Norge AS ble etablert i 1999 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 94 % av selskapene.
Hva er statusen til Va- Prosjekt Midt- Norge AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Va- Prosjekt Midt- Norge AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Va- Prosjekt Midt- Norge AS?
Ståle Fjorden er registrert som daglig leder i Va- Prosjekt Midt- Norge AS.
Hvilke eiere står bak Va- Prosjekt Midt- Norge AS?
Va- Prosjekt Midt- Norge AS eies i hovedsak av Axflow AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Va- Prosjekt Midt- Norge AS?
Selskapet er datterselskap av Axflow AS (100 % eierandel).
Hva omsatte Va- Prosjekt Midt- Norge AS for i 2025?
Va- Prosjekt Midt- Norge AS hadde i 2025 en omsetning på 65,99 mill kr og et overskudd på 3,82 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Er Va- Prosjekt Midt- Norge AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2001. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.