Sov AS
- Omsetning
- 1,8 mill
- −28,8 %
- Resultat
- 773 796
- +9,3 %
Om Sov AS
Sov AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågå, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av hoteller. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Magnus Smidesang Rønningen er styrets leder. I 2024 hadde Sov AS en omsetning på 1,80 mill kr, en nedgang på 29 % fra 2023. Selskapet endte året med et overskudd på 773 796 kr. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Vågå Nasjonalpark Holding AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 7 innen drift av hoteller i Vågå, og ett av 1 805 i Norge. Det ble etablert samme år som 62 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (90 %).
Aktivitet
Servering og overnatting.
Formål
Å drive med servering og overnattingsvirksomhet og andre ting som naturlig hører til dette, herunder å eie aksjer i andre selskaper.
API og MCPGET /company/922625050
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"name": "SOV AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.100",
"nace_desc": "Drift av hoteller",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGÅ", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Når ble Sov AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Vågå holder Sov AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Sov AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −28,8 % fra 2023 · +21,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,80 mill kr | 1,02 mill kr | 773 796 kr | 8,81 mill kr | 1,02 mill kr | 7,79 mill kr |
| 2023 | 2,53 mill kr | 896 595 kr | 707 839 kr | 7,69 mill kr | 1,03 mill kr | 6,66 mill kr |
| 2022 | 2,11 mill kr | 100 253 kr | −136 038 kr | 7,04 mill kr | 940 547 kr | 6,10 mill kr |
| 2021 | 1,89 mill kr | 271 297 kr | 19 289 kr | 7,55 mill kr | 1,08 mill kr | 6,47 mill kr |
| 2020 | 1,49 mill kr | 576 393 kr | 331 069 kr | 7,38 mill kr | 1,06 mill kr | 6,32 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 utgjorde lønnskostnadene rundt 13 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,6 mill kr (29 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,6 mill kr (75 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 780 000 kr
API og MCPGET /company/922625050/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 1798704,
"operating_profit": 1021634,
"net_profit": 773796,
"equity": 1020068,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 2525300,
"operating_profit": 896595,
"net_profit": 707839,
"equity": 1025934,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Sov AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Sov AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Sov AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 16.07.2024Regnskapsfører
1Sist endret 11.08.2026API og MCPGET /company/922625050/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Sov AS?
Hvem er regnskapsfører for Sov AS?
List alle roller i Sov AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 ute
- Brimi Fjellstugu AShadde 67 %
- Brimi Eventyr AShadde 33 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Vågå Nasjonalpark Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922625050/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "VÅGÅ NASJONALPARK HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Sov AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Sov AS eier Vågå Nasjonalpark Holding AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Sov AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Vågå Nasjonalpark Holding AS
4 selskaperAPI og MCPGET /company/922625050/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"chain": [
{ "org_no": "997588843", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931842080", "owner_pct": 88.03, … },
{ "org_no": "929047648", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Sov AS?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Sov AS?
Hvem eier Sov AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sov AS | BEDR | Drift av hoteller | Vågå | − |
Kunngjøringer16
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Styre ↗ |
| 6.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.2.2024 | Daglig leder ↗ |
| 26.1.2024 | Styre ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2023 | Daglig leder ↗ |
| 4.1.2023 | Daglig leder ↗ |
| 27.12.2022 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922625050/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-07-16", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Når leverte Sov AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Sov AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Sov AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+AMIRA REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−ICONOMY AS(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 11,6 % | 25,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,20 | 1,11 |
| Gjeldsgrad | 7,63 | 1,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 75,9 % | 7,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -28,8 % | +4,8 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922625050/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"nace_code": "55.100",
"industry_count": 1585,
"revenue": { "value": 1798704, "percentile": 0.3633 },
"operating_margin": { "value": 0.568, "percentile": 0.9521 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Sov AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sov AS på i bransjen?
Hvor ligger Sov AS blant de 1585 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Sov AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (296 250 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 12.5.2020 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 296 250 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/922625050/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922625050/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922625050",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 296250,
"innvilget_dato": "2020-05-12",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "922625050" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Sov AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Sov AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Sov AS
Hvor stor er bransjen Sov AS tilhører?
Sov AS er ett av 7 selskaper innen drift av hoteller i Vågå, og ett av 1 805 på landsbasis.
Hvor lenge har Sov AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Sov AS ble etablert i 2019 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 27 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Sov AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sov AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Sov AS?
Sov AS er registrert i bransjen Drift av hoteller (næringskode 55.100). Registrert aktivitet: Servering og overnatting.
Hvem er styreleder i Sov AS?
Styrets leder i Sov AS er Magnus Smidesang Rønningen.
Hvilke eiere står bak Sov AS?
Sov AS eies i hovedsak av Vågå Nasjonalpark Holding AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Sov AS?
Selskapet er datterselskap av Vågå Nasjonalpark Holding AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Niche Holding AS.
Hva omsatte Sov AS for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 1,80 mill kr, ned 29 % fra 2023. Egenkapitalen var 1,02 mill kr ved årsslutt.
Er Sov AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.