Destinations AS
- Omsetning
- 0
- 2024
- Resultat
- −61,3 mill
- Årsresultat
Om Destinations AS
Destinations AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Vågå, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2023 og har vært i drift i 3 år. Magnus Smidesang Rønningen er styrets leder. I 2024 hadde Destinations AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 61,30 mill kr. Egenkapitalen var −751 868 kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Niche Holding AS med 78,9 % av aksjene. Selskapet er ett av 11 innen drift av restauranter i Vågå, og ett av 11 260 i Norge. Det ble etablert samme år som 793 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Investering i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette.
Formål
Investere i selskaper og eiendom og alt annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagende.
API og MCPGET /company/931842080
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"name": "DESTINATIONS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "VÅGÅ", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Er Destinations AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Destinations AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Destinations AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2024–2024
Bare ett regnskapsår er tilgjengelig ennå — utviklingen vises når neste år er levert.
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 kr | −726 156 kr | −61,30 mill kr | 1,72 mill kr | −751 868 kr | 2,48 mill kr |
Balanse
2024API og MCPGET /company/931842080/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"years": [
{ "year": 2024, "revenue": 0, "operating_profit": -726156, "net_profit": -61303270, "equity": -751868, … }
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Destinations AS i 2024?
Hvor stort underskudd hadde Destinations AS i 2024, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Destinations AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
1Sist endret 03.09.2024Regnskapsfører
1Sist endret 18.08.2026Revisor
1Sist endret 15.07.2025API og MCPGET /company/931842080/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Destinations AS?
Hvem er regnskapsfører for Destinations AS?
List alle roller i Destinations AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 ute · 1 endret eierandel
- Summen AShadde 15,5 %
- Oli Invest AShadde 3,6 %
- Niche Holding AS68,9 % → 88 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Niche Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 78,9 % | 8 683 333 |
| Niche Holding AS | Selskap | B-aksjer | 9,1 % | 1 000 000 |
| Jlhorst AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,6 % | 500 000 |
| Weatea AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,3 % | 250 000 |
| Home Run AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,8 % | 200 000 |
| Writers & Models AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,8 % | 200 000 |
| Branova AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 166 667 |
7 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/931842080/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NICHE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 78.94, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "NICHE HOLDING AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.09, "year": 2025, … },
…
],
"total": 7
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Destinations AS eier Niche Holding AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Destinations AS?
Er Destinations AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Niche Holding AS
1 selskaperDatterselskaper av Destinations AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/931842080/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"chain": [
{ "org_no": "997588843", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "931842080", "owner_pct": 88.03, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Destinations AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke datterselskaper har Destinations AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Destinations AS?
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 20.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.3.2026 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 15.7.2025 | Revisor ↗ |
| 1.7.2025 | Revisor ↗ |
| 3.9.2024 | Styre ↗ |
| 26.1.2024 | Styre ↗ |
| 6.10.2023 | Kapital ↗ |
| 6.10.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 7.8.2023 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/931842080/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-20", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-03-19", "type": "Varsel om tvangsoppløsning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Destinations AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Destinations AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Destinations AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:00.000 Uoppgitt→56.110 Drift av restauranter
- Endring i roller og styre+AMIRA REGNSKAP AS(Regnskapsfører)−ICONOMY AS(Regnskapsfører)
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -43,6 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,31 | 0,95 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/931842080/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/931842080/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "931842080",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7995,
"revenue": { "value": 0, "percentile": 0.001 },
"operating_margin": null,
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "931842080" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Destinations AS blant de 7995 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Destinations AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Destinations AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Investeringer
DESTINATIONS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Vågå Nasjonalpark Holding AS | Vågå | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Destinations AS
Hvor stor er bransjen Destinations AS tilhører?
Destinations AS er ett av 11 selskaper innen drift av restauranter i Vågå, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Destinations AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Destinations AS ble etablert i 2023 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 29 % av selskapene i bransjen.
Er Destinations AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Destinations AS i Brønnøysundregistrene.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Destinations AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem er største aksjonær i Destinations AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Niche Holding AS største eier i Destinations AS med 78,9 % av aksjene. Nest størst er Niche Holding AS med 9,1 %.
Hvem er morselskapet til Destinations AS?
Selskapet er datterselskap av Niche Holding AS (88 % eierandel).
Går Destinations AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 0 kr. Egenkapitalen var −751 868 kr ved årsslutt.
Hvilket org.nr har Destinations AS?
Destinations AS har org.nr 931 842 080 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Destinations AS?
I Enhetsregisteret er Destinations AS registrert med regnskapsfører Amira Regnskap AS og revisor Inter Revisor AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.