Inderøy Mosteri AS
- Omsetning
- 5,6 mill
- +1 %
- Resultat
- 329 962
- −32,3 %
- Ansatte
- 10
Om Inderøy Mosteri AS
Inderøy Mosteri AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Inderøy, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av juice av frukt og grønnsaker. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Yngve Henriksen er daglig leder, og Yngve Henriksen er styreleder. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker i Inderøy, og ett av 57 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (61 %).
Aktivitet
Tilby leiepressing av stein og kjernefrukt, samt alle andre typer bær, frukt og grønnsaker. Presse, foredle og pakke/tappe råvare fra eksterne kunder, og fra egen produksjon. Selskapet skal også tilby kompetanse- og konsulenttjenester og kursvirksomhet, samt leiebeskjæring av frukthager.
Formål
Tilby mottak, pressing, foredling og salg av frukt, bær, grønnsaker og ville vekster, og annet som naturlig faller sammen med dette.
AI-sammendrag
Til tross for at drifta bare sysselsetter 10 personer, leverer selskapet en driftsmargin i toppsjiktet av bransjen på en omsetning over snittet – et tegn på effektiv foredling av frukt og bær i liten skala. Egenkapitalandelen er svak sammenlignet med bransjen, med 4 mill kr i gjeld mot kun 1 mill kr i egenkapital, noe som gir begrenset økonomisk buffer. Eierskapet er spredt uten en klar majoritetsaksjonær, med Maren Brekkvassmo Myrvold som største eier på 45%.
API og MCPGET /company/922606390
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"name": "INDERØY MOSTERI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "10.320",
"nace_desc": "Produksjon av juice av frukt og grønnsaker",
"employees": 10,
"address": { "municipality": "INDERØY", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
Når ble Inderøy Mosteri AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Inderøy holder Inderøy Mosteri AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Inderøy Mosteri AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1 % fra 2024 · +225,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,64 mill kr | 646 202 kr | 329 962 kr | 5,09 mill kr | 1,11 mill kr | 3,98 mill kr |
| 2024 | 5,59 mill kr | 833 090 kr | 487 518 kr | 4,65 mill kr | 780 558 kr | 3,87 mill kr |
| 2023 | 3,82 mill kr | 905 186 kr | 567 774 kr | 3,05 mill kr | 293 040 kr | 2,76 mill kr |
| 2022 | 2,39 mill kr | 66 442 kr | −34 120 kr | 2,45 mill kr | −274 734 kr | 2,72 mill kr |
| 2021 | 1,73 mill kr | −399 979 kr | −372 098 kr | 1,85 mill kr | −240 614 kr | 2,09 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 31 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 22 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/922606390/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5642474,
"operating_profit": 646202,
"net_profit": 329962,
"equity": 1110003,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5588952,
"operating_profit": 833090,
"net_profit": 487518,
"equity": 780558,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Inderøy Mosteri AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Inderøy Mosteri AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Inderøy Mosteri AS per år.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 08.04.2019Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 28.06.2022API og MCPGET /company/922606390/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Inderøy Mosteri AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Inderøy Mosteri AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Inderøy Mosteri AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Rodgeir Geving10 %
- Yngve Henriksen50 % → 45 %
- Maren Brekkvassmo Myrvold50 % → 45 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Maren Brekkvassmo Myrvold | Person | Ordinære aksjer | 45,0 % | 27 |
| Yngve Henriksen | Person | Ordinære aksjer | 45,0 % | 27 |
| Rodgeir Geving | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 6 |
3 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922606390/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"shareholders": [
…
],
"total": 3
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
Er Inderøy Mosteri AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Inderøy Mosteri AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Inderøy Mosteri AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Inderøy Mosteri AS | BEDR | Produksjon av juice av frukt og grønnsaker | Inderøy | 10 |
Kunngjøringer10
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.3.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.4.2019 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922606390/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
Når ble Inderøy Mosteri AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Inderøy Mosteri AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Inderøy Mosteri AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:8→10
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Landbrukstilskudd(226 000 kr)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 31,3 % av driftsinntektene — 25,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 2,6 % |
| Resultatmargin | 5,8 % | 2,5 % |
| Egenkapitalandel | 21,8 % | 33,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,28 | 2,44 |
| Gjeldsgrad | 3,59 | 1,12 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,7 % | 4,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,0 % | +4,2 % |
| Omsetning per ansatt | 564 247,4 kr | 1,77 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,3 % | 56,8 % |
| Lønnskostnad | 22,4 % | 17,6 % |
| Annen driftskostnad | 27,0 % | 16,8 % |
| Avskrivninger | 7,9 % | 2,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922606390/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"nace_code": "10.320",
"industry_count": 34,
"revenue": { "value": 5642474, "percentile": 0.697 },
"operating_margin": { "value": 0.1145, "percentile": 0.8077 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Inderøy Mosteri AS blant de 34 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Inderøy Mosteri AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Inderøy Mosteri AS blant de største selskapene innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker?
Offentlig støtte
Inderøy Mosteri AS er registrert med 11 tildelinger fra Innovasjon Norge (5,10 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 7.7.2025 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 226 000 kr | Tilskudd |
| 21.6.2024 | Risikolån og garantier | Risikolån landbruk | 400 000 kr | Lån |
| 5.4.2024 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 300 000 kr | Tilskudd |
| 5.4.2024 | Risikolån og garantier | Risikolån landbruk | 400 000 kr | Lån |
| 18.11.2022 | Landbrukstilskudd | Utviklingsprogrammet for landbruks- og reindriftbasert vekst og verdiskaping | 850 000 kr | Tilskudd |
| 20.7.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 570 000 kr | Tilskudd |
| 20.7.2020 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 700 000 kr | Lån |
| 20.7.2020 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 6.5.2020 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 6.5.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/922606390/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922606390/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922606390",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Landbrukstilskudd",
"innvilget_belop": 226000,
"innvilget_dato": "2025-07-07",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "922606390" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Inderøy Mosteri AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Inderøy Mosteri AS fått?
Hvor mye har Inderøy Mosteri AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Inderøy Mosteri AS
Hvor stor er bransjen Inderøy Mosteri AS tilhører?
Inderøy Mosteri AS er ett av 2 selskaper innen produksjon av juice av frukt og grønnsaker i Inderøy, og ett av 57 på landsbasis.
Hvor lenge har Inderøy Mosteri AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Inderøy Mosteri AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 52 % av selskapene i bransjen.
Er Inderøy Mosteri AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Inderøy Mosteri AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Inderøy Mosteri AS?
Yngve Henriksen er registrert som daglig leder i Inderøy Mosteri AS.
Hvem er største aksjonær i Inderøy Mosteri AS?
Største aksjonær i Inderøy Mosteri AS er Maren Brekkvassmo Myrvold med 45 % av aksjene, fulgt av Yngve Henriksen (45 %) og Rodgeir Geving (10 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Inderøy Mosteri AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 5,64 mill kr, opp 1 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,11 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Inderøy Mosteri AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Inderøy Mosteri AS en egenkapital på 1,11 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 21,8 %.
Hvor solid er økonomien i Inderøy Mosteri AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Inderøy Mosteri AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Inderøy Mosteri AS?
Inderøy Mosteri AS har organisasjonsnummer 922 606 390. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.