Valentes AS
- Omsetning
- 11,1 mill
- −6,8 %
- Resultat
- −271 453
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 14
- +3 siden mars
Om Valentes AS
Valentes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2019 og har vært i drift i 7 år. Marisa Rafaella Valente er daglig leder, og Marisa Rafaella Valente er styreleder. I 2025 hadde Valentes AS en omsetning på 11,06 mill kr, en nedgang på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 271 453 kr. Egenkapitalen var −1,16 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Marisa Rafaella Valente med 80 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 355 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 260 i Norge. Det ble etablert samme år som 554 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Bevertningssted.
Formål
Restaurant.
API og MCPGET /company/922241481
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922241481" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922241481",
"name": "VALENTES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 14,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "922241481" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Valentes AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Valentes AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Valentes AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −6,8 % fra 2024 · +138,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 11,06 mill kr | −321 845 kr | −271 453 kr | 2,00 mill kr | −1,16 mill kr | 3,16 mill kr |
| 2024 | 11,87 mill kr | −391 624 kr | −315 809 kr | 1,75 mill kr | −885 558 kr | 2,63 mill kr |
| 2023 | 11,80 mill kr | 310 685 kr | 203 854 kr | 1,88 mill kr | −569 749 kr | 2,45 mill kr |
| 2022 | 9,55 mill kr | −204 000 kr | −197 267 kr | 1,78 mill kr | −773 602 kr | 2,55 mill kr |
| 2021 | 4,64 mill kr | 52 487 kr | −26 155 kr | 1,46 mill kr | −576 335 kr | 2,04 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 53 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/922241481/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922241481/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922241481",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 11061601,
"operating_profit": -321845,
"net_profit": -271453,
"equity": -1157010,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 11874460,
"operating_profit": -391624,
"net_profit": -315809,
"equity": -885558,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "922241481" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Valentes AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Valentes AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Valentes AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.02.2019Styre
2Sist endret 26.02.2019Regnskapsfører
1Sist endret 28.09.2023Revisor
1Sist endret 26.10.2026API og MCPGET /company/922241481/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922241481/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922241481",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "922241481" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Valentes AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Valentes AS?
Hvem er regnskapsfører for Valentes AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Marisa Rafaella Valente | Person | Ordinære aksjer | 80,0 % | 80 |
| Luigi Valente | Person | Ordinære aksjer | 20,0 % | 20 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/922241481/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922241481/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922241481",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "922241481" })Spør AI-assistenten
Er Valentes AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Valentes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Valentes AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Valentes AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 14 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 26.10.2026 | Revisor ↗ |
| 17.10.2026 | Manglende roller ↗ |
| 10.9.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/922241481/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922241481/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922241481",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-26", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-10-17", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "922241481" })Spør AI-assistenten
Når ble Valentes AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Valentes AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Valentes AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+UNIC REVISJON AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:13→14
- Endring i roller og styre−BAKER TILLY GRIMSRUD & CO. ANS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→13
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 52,7 % av driftsinntektene — 13,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -2,9 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -2,5 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -57,8 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,44 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -6,8 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 790 114,357 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 22,8 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 52,7 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 25,9 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,5 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/922241481/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/922241481/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "922241481",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 8000,
"revenue": { "value": 11061601, "percentile": 0.8173 },
"operating_margin": { "value": -0.0291, "percentile": 0.3172 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "922241481" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Valentes AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Valentes AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Hvor solid er Valentes AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Valentes AS
Hvor stor er bransjen Valentes AS tilhører?
Valentes AS er ett av 2 355 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 260 på landsbasis.
Hvor lenge har Valentes AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Valentes AS ble etablert i 2019 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 54 % av selskapene i bransjen.
Er Valentes AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Valentes AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Valentes AS med?
Valentes AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Bevertningssted.
Hvem leder Valentes AS?
Marisa Rafaella Valente er registrert som daglig leder i Valentes AS.
Hvem er største aksjonær i Valentes AS?
Største aksjonær i Valentes AS er Marisa Rafaella Valente med 80 % av aksjene, fulgt av Luigi Valente (20 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Valentes AS for i 2025?
Valentes AS hadde i 2025 en omsetning på 11,06 mill kr og et underskudd på 271 453 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor lønnsom er driften i Valentes AS?
Driftsresultatet for 2025 var −321 845 kr (driftsmargin −2,9 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor holder Valentes AS til?
Valentes AS holder til i Ruseløkkveien 3, 0251, OSLO, i Oslo kommune.
Er Valentes AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.