Om Kesar AS
Kesar AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Inderjit Singh er daglig leder, og Inderjit Singh er styreleder. I 2025 hadde Kesar AS en omsetning på 8,44 mill kr, en økning på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 356 203 kr. Egenkapitalen var 443 358 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Inderjit Singh med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 111 innen drift av restauranter i Sandefjord, og ett av 11 254 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Gatekjøkken
Formål
Gatekjøkken.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,44 mill kr | −351 011 kr | −356 203 kr | 1,10 mill kr | 443 358 kr | 660 641 kr |
| 2024 | 8,22 mill kr | 741 519 kr | 550 783 kr | 1,76 mill kr | 799 560 kr | 955 916 kr |
| 2023 | 8,11 mill kr | 212 308 kr | 155 491 kr | 1,21 mill kr | 248 778 kr | 964 965 kr |
| 2022 | 7,95 mill kr | 426 928 kr | 329 382 kr | 1,47 mill kr | 93 286 kr | 1,38 mill kr |
| 2021 | 6,71 mill kr | 519 650 kr | 331 597 kr | 1,75 mill kr | −236 096 kr | 1,99 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 44 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 42 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 71 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.02.2021Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 08.10.2025Revisor
1Sist endret 14.11.2022Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Inderjit Singh | Person | Ordinære aksjer | 100.0 % | 100 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Kesar AS | BEDR | Drift av restauranter | Skien | 13 |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2022 | Revisor ↗ |
| 14.11.2022 | Styre ↗ |
| 10.10.2022 | Manglende roller ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:14→13
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:12→14
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→12
- Endring i roller og styre
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 43,7 % av driftsinntektene — 12,4 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -4,2 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | -4,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 40,2 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,47 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 1,49 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | -80,3 % | 21,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,7 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 648 962 kr | 561 496,741 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 43,7 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 41,7 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 14,7 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 3,7 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Kesar AS
Hvor stor er bransjen Kesar AS tilhører?
Kesar AS er ett av 111 selskaper innen drift av restauranter i Sandefjord, og ett av 11 254 på landsbasis.
Hvor lenge har Kesar AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Kesar AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Kesar AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Kesar AS lå på −4,2 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Kesar AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Kesar AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Kesar AS?
Inderjit Singh er registrert som daglig leder i Kesar AS.
Hvem er styreleder i Kesar AS?
Styrets leder i Kesar AS er Inderjit Singh. Styret har totalt 2 registrerte medlemmer.
Hvem eier Kesar AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Inderjit Singh største eier i Kesar AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte Kesar AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 8,44 mill kr, opp 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 443 358 kr ved årsslutt.
Er Kesar AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2019. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Kesar AS?
Organisasjonsnummeret til Kesar AS er 922 015 961. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 04.01.2019.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.