Sandar Regnskap SA
- Omsetning
- 4,7 mill
- +1,9 %
- Resultat
- 34 460
- −77,9 %
Om Sandar Regnskap SA
Sandar Regnskap SA er registrert som samvirkeforetak med forretningsadresse i Sandefjord, Vestfold. Selskapet er registrert i bransjen Regnskapsføring og bokføring. Virksomheten ble stiftet i 1953 og har vært i drift i 73 år. Rita Haugen er daglig leder, og Haavar Hunskaar er styreleder. I 2025 hadde Sandar Regnskap SA en omsetning på 4,70 mill kr, en økning på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 34 460 kr. Egenkapitalen var 617 200 kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 76 innen regnskapsføring og bokføring i Sandefjord, og ett av 4 342 i Norge. Det er eldre enn 99 % av selskapene i bransjen. Bare 1 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Regnskapsførsel, utlønning, fakturering og økonomisk rådgivning.
Formål
Å bistå medlemmene med regnskapsføring, økonomisk rådgivning og andre tjenester som styret bestemmer. Videre skal foretaket bistå medlemmene i eventuelle klagesaker ovenfor skatte- og avgiftsmyndigheter.
API og MCPGET /company/967667129
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967667129" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967667129",
"name": "SANDAR REGNSKAP SA",
"org_form": "SA",
"nace_code": "69.202",
"nace_desc": "Regnskapsføring og bokføring",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SANDEFJORD", "county": "VESTFOLD", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "967667129" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Sandar Regnskap SA: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Sandar Regnskap SA registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Sandar Regnskap SA stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +1,9 % fra 2024 · +34 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,70 mill kr | 38 228 kr | 34 460 kr | 1,83 mill kr | 617 200 kr | 1,22 mill kr |
| 2024 | 4,61 mill kr | 194 232 kr | 155 995 kr | 1,65 mill kr | 592 240 kr | 1,06 mill kr |
| 2023 | 4,35 mill kr | 151 390 kr | 121 843 kr | 1,48 mill kr | 436 246 kr | 1,04 mill kr |
| 2022 | 3,42 mill kr | −83 692 kr | −62 360 kr | 1,27 mill kr | 309 415 kr | 965 147 kr |
| 2021 | 3,51 mill kr | 152 926 kr | 68 318 kr | 1,33 mill kr | 369 275 kr | 965 056 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 63 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 35 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/967667129/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967667129/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967667129",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 4703632, "operating_profit": 38228, "net_profit": 34460, "equity": 617200, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 4613780,
"operating_profit": 194232,
"net_profit": 155995,
"equity": 592240,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "967667129" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Sandar Regnskap SA i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Sandar Regnskap SA fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Sandar Regnskap SA de siste årene.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 15.08.2014Styre
5Sist endret 25.07.2024Revisor
1Sist endret 18.02.2017API og MCPGET /company/967667129/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967667129/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967667129",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "967667129" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Sandar Regnskap SA?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Sandar Regnskap SA?
List alle roller i Sandar Regnskap SA: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sandar Regnskapslag Al | BEDR | Regnskapsføring og bokføring | Sandefjord | − |
Kunngjøringer42
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2024 | Styre ↗ |
| 15.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.6.2023 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.6.2023 | Styre ↗ |
| 6.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/967667129/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967667129/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967667129",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-19", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-10", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "967667129" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Sandar Regnskap SA i Brønnøysundregistrene?
Når ble Sandar Regnskap SA sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Sandar Regnskap SA sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 74,9 % av driftsinntektene — 10,0 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 10,6 % |
| Resultatmargin | 0,7 % | 9,8 % |
| Egenkapitalandel | 33,7 % | 46,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,49 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 1,97 | 0,98 |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,6 % | 26,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +1,9 % | +5,0 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 11,1 % | 3,6 % |
| Lønnskostnad | 74,9 % | 64,9 % |
| Annen driftskostnad | 13,2 % | 18,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/967667129/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/967667129/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "967667129",
"nace_code": "69.202",
"industry_count": 3536,
"revenue": { "value": 4703632, "percentile": 0.7479 },
"operating_margin": { "value": 0.0081, "percentile": 0.2249 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "967667129" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Sandar Regnskap SA på i bransjen?
Hvor ligger Sandar Regnskap SA blant de 3536 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Sandar Regnskap SA sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
SANDAR REGNSKAP SA eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Dnb Bank ASA | Oslo | 0,0 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Sandar Regnskap SA
Hvor stor er bransjen Sandar Regnskap SA tilhører?
Sandar Regnskap SA er ett av 76 selskaper innen regnskapsføring og bokføring i Sandefjord, og ett av 4 342 på landsbasis.
Hvor lenge har Sandar Regnskap SA eksistert sammenlignet med bransjen?
Sandar Regnskap SA ble etablert i 1953 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 99 % av selskapene.
Hvordan er lønnsomheten til Sandar Regnskap SA sammenlignet med bransjen?
Medianen for regnskapsføring og bokføring er en driftsmargin på 10,6 %. Sandar Regnskap SA lå på 0,8 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Sandar Regnskap SA?
Selskapet er i ordinær drift som Samvirkeforetak og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Sandar Regnskap SA i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Sandar Regnskap SA?
Rita Haugen er registrert som daglig leder i Sandar Regnskap SA.
Går Sandar Regnskap SA med overskudd?
Sandar Regnskap SA hadde i 2025 en omsetning på 4,70 mill kr og et overskudd på 34 460 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mye egenkapital har Sandar Regnskap SA?
Ved utgangen av 2025 hadde Sandar Regnskap SA en egenkapital på 617 200 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 33,7 %.
Hvor solid er økonomien i Sandar Regnskap SA?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Sandar Regnskap SA økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvor holder Sandar Regnskap SA til?
Sandar Regnskap SA holder til i Hjertnespromenaden 31, 3211, SANDEFJORD, i Sandefjord kommune i Vestfold.
Hvilket revisjonsselskap bruker Sandar Regnskap SA?
I Enhetsregisteret er Sandar Regnskap SA registrert med revisor Fgh Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestfold
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.