Farm Tech AS
- Omsetning
- 4,6 mill
- +840,1 %
- Resultat
- 2,4 mill
- +2 053,5 %
Om Farm Tech AS
Farm Tech AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Kristine Haugen er daglig leder, og Kristine Haugen er styreleder. I 2025 hadde Farm Tech AS en omsetning på 4,62 mill kr, en økning på 840 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,43 mill kr. Egenkapitalen var 2,60 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Telemark Elektroservice AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 68 innen dyrking av kjernefrukter og steinfrukter i Midt-Telemark, og ett av 966 i Norge. Det ble etablert samme år som 36 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Dyrking av kjernefrukter/steinfrukter og herunder alt som hører naturlig til drift av en fruktgård.
Formål
Fruktdyrking samt herunder alt som hører naturlig til drift av en fruktgård eie, samt forvalte eiendommen samt alt som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/921792247
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"name": "FARM TECH AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.240",
"nace_desc": "Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDT-TELEMARK", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
Er Farm Tech AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Farm Tech AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Farm Tech AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +840,1 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,62 mill kr | 3,10 mill kr | 2,43 mill kr | 4,00 mill kr | 2,60 mill kr | 1,40 mill kr |
| 2024 | 491 410 kr | 131 603 kr | 112 664 kr | 1,20 mill kr | 176 297 kr | 1,02 mill kr |
| 2023 | 383 540 kr | −41 250 kr | −41 294 kr | 287 925 kr | 63 633 kr | 224 292 kr |
| 2022 | 342 100 kr | 95 987 kr | 74 927 kr | 126 060 kr | 104 927 kr | 21 133 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 30 000 kr | 30 000 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 29 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 47 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/921792247/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4619684,
"operating_profit": 3104394,
"net_profit": 2426179,
"equity": 2602476,
…
},
{ "year": 2024, "revenue": 491410, "operating_profit": 131603, "net_profit": 112664, "equity": 176297, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Farm Tech AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Farm Tech AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Farm Tech AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.06.2025Styre
2Sist endret 25.06.2025API og MCPGET /company/921792247/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Farm Tech AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Farm Tech AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Farm Tech AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Næs Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Telemark Elektroservice AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921792247/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TELEMARK ELEKTROSERVICE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Farm Tech AS eier Telemark Elektroservice AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Farm Tech AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Farm Tech AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Telemark Elektroservice AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/921792247/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"chain": [
{ "org_no": "992847670", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921792247", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Farm Tech AS?
Hvem eier Farm Tech AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Farm Tech AS | BEDR | Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter | Midt-Telemark | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2025 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 25.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 25.6.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.6.2025 | Styre ↗ |
| 25.6.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921792247/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-25", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
Når leverte Farm Tech AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Farm Tech AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Farm Tech AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 3,9 % av driftsinntektene — 17,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 67,2 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 52,5 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 65,1 % | 37,9 % |
| Likviditetsgrad | 3,05 | 1,95 |
| Gjeldsgrad | 0,54 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 93,2 % | 8,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,9 % | 29,7 % |
| Annen driftskostnad | 3,9 % | 21,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921792247/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921792247/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921792247",
"nace_code": "01.240",
"industry_count": 77,
"revenue": { "value": 4619684, "percentile": 0.8026 },
"operating_margin": { "value": 0.672, "percentile": 0.9688 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921792247" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Farm Tech AS på i bransjen?
Hvor ligger Farm Tech AS blant de 77 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Farm Tech AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Midt-Telemark
1 000+ til i Midt-Telemark →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Farm Tech AS
Hvor stor er bransjen Farm Tech AS tilhører?
Farm Tech AS er ett av 68 selskaper innen dyrking av kjernefrukter og steinfrukter i Midt-Telemark, og ett av 966 på landsbasis.
Hvor lenge har Farm Tech AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Farm Tech AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 34 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Farm Tech AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Farm Tech AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Farm Tech AS?
Kristine Haugen er registrert som daglig leder i Farm Tech AS.
Hvilke eiere står bak Farm Tech AS?
Største aksjonær i Farm Tech AS er Telemark Elektroservice AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Farm Tech AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,62 mill kr, opp 840 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,60 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Farm Tech AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Farm Tech AS en egenkapital på 2,60 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 65,1 %.
Hvor solid er økonomien i Farm Tech AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Farm Tech AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Er Farm Tech AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2022. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.