Nedre Nes AS
- Omsetning
- 3,7 mill
- −35,8 %
- Resultat
- 448 398
- −83,9 %
Om Nedre Nes AS
Nedre Nes AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Lars Einar Næs er styrets leder. I 2025 hadde Nedre Nes AS en omsetning på 3,69 mill kr, en nedgang på 36 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 448 398 kr. Egenkapitalen var 5,88 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Telemark Elektroservice AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 68 innen dyrking av kjernefrukter og steinfrukter i Midt-Telemark, og ett av 966 i Norge. Det ble etablert samme år som 36 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Fruktdyrking, korndyrking samt herunder alt som hører naturlig til drift av en gård eie, samt forvalte eiendommen samt alt som naturlig hører inn under dette.
Formål
Drifte, drive og forvalte Nedre Nes gård, fruktdyrking, korndyrking samt herunder alt som hører naturlig til drift av en gård eie, samt forvalte eiendommen samt alt som naturlig hører inn under dette.
API og MCPGET /company/921471394
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"name": "NEDRE NES AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "01.240",
"nace_desc": "Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MIDT-TELEMARK", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hva driver Nedre Nes AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Nedre Nes AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Nedre Nes AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −35,8 % fra 2024 · −4,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3,69 mill kr | 241 007 kr | 448 398 kr | 13,20 mill kr | 5,88 mill kr | 7,31 mill kr |
| 2024 | 5,75 mill kr | 3,68 mill kr | 2,78 mill kr | 13,21 mill kr | 5,44 mill kr | 7,77 mill kr |
| 2023 | 5,15 mill kr | 4,20 mill kr | 3,16 mill kr | 9,98 mill kr | 2,66 mill kr | 7,32 mill kr |
| 2022 | 6,40 mill kr | 1,82 mill kr | 1,82 mill kr | 7,12 mill kr | −505 174 kr | 7,62 mill kr |
| 2021 | 3,86 mill kr | 293 487 kr | 2 488 kr | 4,57 mill kr | −2,32 mill kr | 6,89 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 41 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 59 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 6,7 mill kr (51 % av balansen)
API og MCPGET /company/921471394/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 3694941,
"operating_profit": 241007,
"net_profit": 448398,
"equity": 5884810,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5754165,
"operating_profit": 3679167,
"net_profit": 2780434,
"equity": 5436412,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Nedre Nes AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Nedre Nes AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nedre Nes AS de siste årene.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 04.10.2018API og MCPGET /company/921471394/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Varamedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Nedre Nes AS?
List alle roller i Nedre Nes AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Nedre Nes AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Næs Holding AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Telemark Elektroservice AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921471394/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "TELEMARK ELEKTROSERVICE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Nedre Nes AS eier Telemark Elektroservice AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Nedre Nes AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Nedre Nes AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Telemark Elektroservice AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/921471394/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"chain": [
{ "org_no": "992847670", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "921471394", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Nedre Nes AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Nedre Nes AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nedre Næs AS | BEDR | Dyrking av kjernefrukter og steinfrukter | Midt-Telemark | − |
Kunngjøringer13
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 15.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921471394/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Når leverte Nedre Nes AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Nedre Nes AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nedre Nes AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Landbrukstilskudd(320 000 kr)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 10,2 % av driftsinntektene — 19,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,5 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | 12,1 % | 2,7 % |
| Egenkapitalandel | 44,6 % | 37,9 % |
| Likviditetsgrad | 18,49 | 1,95 |
| Gjeldsgrad | 1,24 | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7,6 % | 8,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -35,8 % | +9,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 10,2 % | 29,7 % |
| Lønnskostnad | 40,8 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 23,6 % | 21,6 % |
| Avskrivninger | 18,8 % | 5,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921471394/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"nace_code": "01.240",
"industry_count": 77,
"revenue": { "value": 3694941, "percentile": 0.7632 },
"operating_margin": { "value": 0.0652, "percentile": 0.5781 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Nedre Nes AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Nedre Nes AS på i bransjen?
Hvor ligger Nedre Nes AS blant de 77 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Nedre Nes AS er registrert med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (3,88 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 18.12.2023 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 320 000 kr | Tilskudd |
| 4.5.2023 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 400 000 kr | Tilskudd |
| 14.2.2022 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 390 000 kr | Tilskudd |
| 13.7.2020 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 1,37 mill kr | Tilskudd |
| 21.6.2019 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 1,10 mill kr | Tilskudd |
| 19.2.2019 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 294 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/921471394/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921471394/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921471394",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Landbrukstilskudd",
"innvilget_belop": 320000,
"innvilget_dato": "2023-12-18",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "921471394" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Nedre Nes AS fått?
Hvor mye har Nedre Nes AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Oppsummer all offentlig støtte til Nedre Nes AS per år.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Nedre Nes AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Nedre Nes AS?
Det er registrert 966 selskaper i Norge innen dyrking av kjernefrukter og steinfrukter, hvorav 68 i Midt-Telemark.
Er Nedre Nes AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 35 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 36 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Nedre Nes AS et aktivt selskap?
Nedre Nes AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Nedre Nes AS?
Nedre Nes AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Nedre Nes AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Telemark Elektroservice AS største eier i Nedre Nes AS med 100 % av aksjene.
Hvordan går det økonomisk med Nedre Nes AS?
Nedre Nes AS hadde i 2025 en omsetning på 3,69 mill kr og et overskudd på 448 398 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hva er aksjekapitalen i Nedre Nes AS?
Nedre Nes AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 100 aksjer.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Nedre Nes AS?
Nedre Nes AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Får Nedre Nes AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Nedre Nes AS oppført med 6 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 3,88 mill kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.