First Camp Norge AS
- Omsetning
- 62,8 mill
- +17,4 %
- Resultat
- −17,1 mill
- 5 års regnskap
- Ansatte
- 62
Om First Camp Norge AS
First Camp Norge AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Midt-Telemark, Telemark. Selskapet er registrert i bransjen Drift av campingplasser. Virksomheten ble stiftet i 2021 og har vært i drift i 5 år. Glenn Thore Isaksen er daglig leder, og Karl Johan Söör er styreleder. I 2025 hadde First Camp Norge AS en omsetning på 62,76 mill kr, en økning på 17 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 17,05 mill kr. Egenkapitalen var 77,20 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er First Camp Group Ab med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen drift av campingplasser i Midt-Telemark, og ett av 1 129 i Norge. Det ble etablert samme år som 69 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (57 %).
Aktivitet og formål
Campingvirksomhet, leie og investering i eiendom og deltakelse i andre selskaper som driver slik virksomhet samt annet som står i naturlig forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/828430882
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"name": "FIRST CAMP NORGE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "55.300",
"nace_desc": "Drift av campingplasser",
"employees": 62,
"address": { "municipality": "MIDT-TELEMARK", "county": "TELEMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Er First Camp Norge AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver First Camp Norge AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over First Camp Norge AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +17,4 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 62,76 mill kr | −5,30 mill kr | −17,05 mill kr | 203,42 mill kr | 77,20 mill kr | 126,22 mill kr |
| 2024 | 53,45 mill kr | −11,78 mill kr | −14,01 mill kr | 198,03 mill kr | 16,26 mill kr | 181,76 mill kr |
| 2023 | 51,56 mill kr | −21,57 mill kr | −13,79 mill kr | 190,38 mill kr | 30,28 mill kr | 160,10 mill kr |
| 2022 | 1,31 mill kr | −4,88 mill kr | 6,05 mill kr | 157,00 mill kr | 16,07 mill kr | 140,93 mill kr |
| 2021 | 0 kr | −5 570 kr | −5 570 kr | 30 000 kr | 24 430 kr | 5 570 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er andre driftskostnader, som utgjør om lag 50 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 30 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/828430882/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 62760249,
"operating_profit": -5297833,
"net_profit": -17053382,
"equity": 77201744,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 53445597,
"operating_profit": -11780963,
"net_profit": -14012141,
"equity": 16264426,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til First Camp Norge AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til First Camp Norge AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til First Camp Norge AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 03.07.2026Styre
2Sist endret 18.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 25.06.2025Revisor
1Sist endret 24.10.2026API og MCPGET /company/828430882/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i First Camp Norge AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer First Camp Norge AS?
Hvem er regnskapsfører for First Camp Norge AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- First Camp Group Ab100 %
- Nytt Foretak AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| First Camp Group Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/828430882/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FIRST CAMP GROUP AB", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Hvem eier First Camp Norge AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av First Camp Norge AS eier First Camp Group Ab, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har First Camp Norge AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av First Camp Norge AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/828430882/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"chain": [
{ "org_no": "828430882", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 6,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har First Camp Norge AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| First Camp Beitostølen | BEDR | Drift av campingplasser | Øystre Slidre | − |
| First Camp Bø | BEDR | Drift av campingplasser | Midt-Telemark | 6 |
| First Camp Bud | BEDR | Drift av campingplasser | Hustadvika | 15 |
| First Camp Gol | BEDR | Drift av campingplasser | Gol | 10 |
| First Camp Lunde - Telemark | BEDR | Drift av campingplasser | Nome | 16 |
| First Camp Norsjø | BEDR | Drift av campingplasser | Midt-Telemark | 12 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 24.10.2026 | Revisor ↗ |
| 9.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2026 | Kapital ↗ |
| 3.7.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 3.7.2026 | Daglig leder ↗ |
| 22.12.2025 | Daglig leder ↗ |
| 10.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.6.2025 | Daglig leder ↗ |
| 5.5.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/828430882/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-24", "type": "Revisor", … },
{ "dato": "2026-07-09", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for First Camp Norge AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble First Camp Norge AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte First Camp Norge AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+GRANT THORNTON NORWAY AS(Revisor)−VAAK REVISJON OG RÅDGIVNING AS(Revisor)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:82→62
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:136→82
- Stilling utlystResepsjonist til First Camp Gol Hallingdal
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:145→136
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 49,9 % av driftsinntektene — 10,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -8,4 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | -27,2 % | 6,4 % |
| Egenkapitalandel | 38,0 % | 40,2 % |
| Likviditetsgrad | 0,35 | 1,71 |
| Gjeldsgrad | 1,63 | 1,03 |
| Egenkapitalrentabilitet | -22,1 % | 11,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +17,4 % | +5,2 % |
| Omsetning per ansatt | 1,01 mill kr | 595 176,8 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,3 % | 6,1 % |
| Lønnskostnad | 29,8 % | 29,6 % |
| Annen driftskostnad | 49,9 % | 39,3 % |
| Avskrivninger | 16,5 % | 6,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/828430882/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/828430882/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "828430882",
"nace_code": "55.300",
"industry_count": 649,
"revenue": { "value": 62760249, "percentile": 0.9985 },
"operating_margin": { "value": -0.0844, "percentile": 0.125 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "828430882" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger First Camp Norge AS blant de 649 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til First Camp Norge AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er First Camp Norge AS blant de største selskapene innen drift av campingplasser?
Investeringer
FIRST CAMP NORGE AS eier aksjer i 7 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Bø Camping AS | Midt-Telemark | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Beitostølen Hytter & Camping AS | Øystre Slidre | 100,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
| Norsjø Ferieland AS | Midt-Telemark | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Gol Campingsenter Og Apartement AS | Gol | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Hoftun Eiendom AS | Gol | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Telemark Kanalcamping AS | Nome | 100,0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
| Visit Telemark AS | Skien | 1,4 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om First Camp Norge AS
Hvor stor er bransjen First Camp Norge AS tilhører?
First Camp Norge AS er ett av 8 selskaper innen drift av campingplasser i Midt-Telemark, og ett av 1 129 på landsbasis.
Hvor lenge har First Camp Norge AS eksistert sammenlignet med bransjen?
First Camp Norge AS ble etablert i 2021 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 18 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til First Camp Norge AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for First Camp Norge AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder First Camp Norge AS?
Glenn Thore Isaksen er registrert som daglig leder i First Camp Norge AS.
Hvem er største aksjonær i First Camp Norge AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er First Camp Group Ab største eier i First Camp Norge AS med 100 % av aksjene.
Går First Camp Norge AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 62,76 mill kr, opp 17 % fra 2024. Egenkapitalen var 77,20 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har First Camp Norge AS?
Den registrerte aksjekapitalen i First Camp Norge AS er 42 000 kr (3 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange avdelinger har First Camp Norge AS?
First Camp Norge AS har 6 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Hvor holder First Camp Norge AS til?
First Camp Norge AS holder til i Liagrendvegen 71, 3812, AKKERHAUGEN, i Midt-Telemark kommune i Telemark.
Hvilket org.nr har First Camp Norge AS?
First Camp Norge AS har org.nr 828 430 882 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Telemark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.