Raveien 2 Sameie
Org.nr 921617003
Om Raveien 2 Sameie
Raveien 2 Sameie er registrert som eierseksjonssameie med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Aktiviteter i borettslag og boligsameier. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Hans Ole Korsgaard er styrets leder. I 2025 hadde Raveien 2 Sameie en omsetning på 1,48 mill kr, en nedgang på 14 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 385 505 kr. Egenkapitalen var 1,01 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 9 279 innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 139 i Norge. Det ble etablert samme år som 1 293 andre selskaper i bransjen. Eierseksjonssameie er den vanligste selskapsformen i bransjen (70 %).
Aktivitet og formål
Eierseksjonssameie
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,48 mill kr | 372 018 kr | 385 505 kr | 1,14 mill kr | 1,01 mill kr | 127 663 kr |
| 2024 | 1,73 mill kr | 215 136 kr | 227 455 kr | 747 422 kr | 624 788 kr | 122 635 kr |
| 2023 | 1,77 mill kr | 57 772 kr | 63 497 kr | 590 898 kr | 397 333 kr | 193 565 kr |
| 2022 | 1,52 mill kr | 118 450 kr | 119 693 kr | 464 646 kr | 333 836 kr | 130 810 kr |
| 2021 | 1,47 mill kr | −8 576 kr | −8 386 kr | 385 312 kr | 214 143 kr | 171 169 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at andre driftskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 72 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre9
Styre
6Sist endret 19.06.2024Regnskapsfører
1Sist endret 26.10.2018Revisor
1Sist endret 26.10.2018Forretningsfører
1Sist endret 26.10.2018Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Raveien 2 Sameie | AAFY | Aktiviteter i borettslag og boligsameier | Oslo | − |
Kunngjøringer18
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.9.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 19.6.2024 | Styre ↗ |
| 23.6.2023 | Styre ↗ |
| 21.6.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2021 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS Hammersborg torg 1→c/o OBOS Eiendomsforvaltning AS Standardveien 1Postnummer:0179→0581
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 88,8 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 8,91 | 6,08 |
| Gjeldsgrad | 0,13 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | 38,2 % | 8,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1336 til på samme adresse →Spørsmål og svar om Raveien 2 Sameie
Hvor stor er bransjen Raveien 2 Sameie tilhører?
Raveien 2 Sameie er ett av 9 279 selskaper innen aktiviteter i borettslag og boligsameier i Oslo, og ett av 47 139 på landsbasis.
Hvor lenge har Raveien 2 Sameie eksistert sammenlignet med bransjen?
Raveien 2 Sameie ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 23 % av selskapene i bransjen.
Er Raveien 2 Sameie et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Eierseksjonssameie. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Raveien 2 Sameie i Brønnøysundregistrene.
Går Raveien 2 Sameie med overskudd?
I 2025 omsatte Raveien 2 Sameie for 1,48 mill kr, ned 14 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 385 505 kr.
Hvor lønnsom er driften i Raveien 2 Sameie?
Driftsresultatet for 2025 var 372 018 kr. Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Raveien 2 Sameie?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Raveien 2 Sameie økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Raveien 2 Sameie?
Organisasjonsnummeret til Raveien 2 Sameie er 921 617 003. Selskapet er registrert som Eierseksjonssameie, med registreringsdato 26.10.2018.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Raveien 2 Sameie?
I Enhetsregisteret er Raveien 2 Sameie registrert med regnskapsfører Obos Eiendomsforvaltning AS og revisor Alpha Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.