Fana Mur AS
- Omsetning
- 5,1 mill
- +5,3 %
- Resultat
- −550 227
- 6 års regnskap
- Ansatte
- 8
- +1 siden mars
Om Fana Mur AS
Fana Mur AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Bergen, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Tore Salbu er daglig leder, og Tore Salbu er styreleder. Selskapet er ett av 73 innen murerarbeid i Bergen, og ett av 1 193 i Norge. Det ble etablert samme år som 35 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Murmesterforretning med spesialitet innen mur, naturstein, piper og flisearbeid som samt alt annet som faller naturlig innunder dette.
AI-sammendrag
Negativ egenkapital på -2 mill. kr kombinert med en gjeld som langt overstiger eiendelene gir en bekymringsfull finansiell stilling, og plasserer selskapet i bunnsjiktet på både driftsmargin og soliditet blant de 627 sammenlignbare aktørene. Omsetningen på 5 mill. kr er over bransjesnitt for et 8-personers selskap, men underskuddet på 550 000 kr og de fem kunngjøringene siste to år indikerer operasjonelle utfordringer som haster å få bukt med. Eneaksjonær og daglig leder Tore Salbu bærer hele risikoen selv, uten styremessig motspill til å utfordre kurs og drift.
API og MCPGET /company/921161530
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921161530" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921161530",
"name": "FANA MUR AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "BERGEN", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "921161530" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Fana Mur AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Fana Mur AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Bergen holder Fana Mur AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +5,3 % fra 2023 · +3,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5,12 mill kr | −373 940 kr | −550 227 kr | 828 215 kr | −1,72 mill kr | 2,55 mill kr |
| 2023 | 4,86 mill kr | −622 696 kr | −647 635 kr | 521 298 kr | −1,17 mill kr | 1,69 mill kr |
| 2022 | 5,67 mill kr | 68 290 kr | 21 428 kr | 1,29 mill kr | −521 282 kr | 1,81 mill kr |
| 2021 | 4,89 mill kr | 92 585 kr | 11 013 kr | 1,05 mill kr | −542 710 kr | 1,59 mill kr |
| 2020 | 4,93 mill kr | −218 511 kr | −239 152 kr | 1,23 mill kr | −553 723 kr | 1,78 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2024-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 55 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Kundefordringer står for om lag 45 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/921161530/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921161530/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921161530",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 5117619,
"operating_profit": -373940,
"net_profit": -550227,
"equity": -1719144,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 4860957,
"operating_profit": -622696,
"net_profit": -647635,
"equity": -1168917,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "921161530" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Fana Mur AS per år.
Hvordan har omsetningen til Fana Mur AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Fana Mur AS i 2024?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 13.07.2018Styre
1Sist endret 13.07.2018Regnskapsfører
1Sist endret 13.07.2018API og MCPGET /company/921161530/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921161530/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921161530",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "921161530" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Fana Mur AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Fana Mur AS?
Hvem er regnskapsfører for Fana Mur AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tore Salbu | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/921161530/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921161530/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921161530",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "921161530" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Fana Mur AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Fana Mur AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Fana Mur AS | BEDR | Murerarbeid | Bergen | 8 |
Kunngjøringer12
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 5.3.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 26.6.2025 | Foretaksnavn ↗ |
| 10.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.3.2025 | Varsel om tvangsoppløsning ↗ |
| 29.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.10.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/921161530/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921161530/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921161530",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-03-05", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Vedtektsdato", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "921161530" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Fana Mur AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Fana Mur AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Fana Mur AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→8
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 64,6 % av driftsinntektene — 22,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -7,3 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | -10,8 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | -207,6 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 0,33 | 1,34 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,3 % | -1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 639 702,375 kr | 1,28 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 20,1 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 64,6 % | 42,3 % |
| Annen driftskostnad | 22,2 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/921161530/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/921161530/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "921161530",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 5117619, "percentile": 0.7114 },
"operating_margin": { "value": -0.0731, "percentile": 0.1825 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "921161530" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Fana Mur AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Fana Mur AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Hvor solid er Fana Mur AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Investeringer
FANA MUR AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Håndverksmur AS | Fredrikstad | 2,6 % | 2015 | 2017 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Bergen
1 000+ til i Bergen →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Fana Mur AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Fana Mur AS?
Det er registrert 1 193 selskaper i Norge innen murerarbeid, hvorav 73 i Bergen.
Er Fana Mur AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 48 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 35 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Fana Mur AS?
Fana Mur AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken bransje tilhører Fana Mur AS?
Fana Mur AS driver innen murerarbeid, med NACE-kode 43.910 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Murmesterforretning med spesialitet innen mur, naturstein, piper og flisearbeid som samt alt annet som faller naturlig innunder dette.
Hvem er daglig leder i Fana Mur AS?
Daglig leder i Fana Mur AS er Tore Salbu, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Fana Mur AS?
Største aksjonær i Fana Mur AS er Tore Salbu med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Fana Mur AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 5,12 mill kr, opp 5 % fra 2023. Egenkapitalen var −1,72 mill kr ved årsslutt.
Hva er aksjekapitalen i Fana Mur AS?
Fana Mur AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 aksjer.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.