- Omsetning
- 6,9 mill
- +20,6 %
- Resultat
- 843 878
- +13,2 %
- Ansatte
- 9
Om Murmester Magnus Hagen AS
Murmester Magnus Hagen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Steinkjer, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Magnus Hagen er daglig leder, og Magnus Hagen er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen murerarbeid i Steinkjer, og ett av 1 193 i Norge. Det er eldre enn 57 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet
Murmestervirksomhet.
Formål
Murmestervirksomhet med salg av produkter / tjenester som naturlig hører sammen med dette.
AI-sammendrag
Med topp 25% driftsmargin og EK-andel i bransjen kombinert med 21% omsetningsvekst til 7M kr, fremstår murmestervirksomheten som svært solid drevet for sin størrelse. Konsentrert eierskap hos daglig leder Magnus Hagen sikrer rask beslutningsevne, mens lav gjeldsgrad og et resultat på 844K kr gir god motstandskraft mot svingninger i byggebransjen.
API og MCPGET /company/915457673
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915457673" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915457673",
"name": "MURMESTER MAGNUS HAGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.910",
"nace_desc": "Murerarbeid",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "STEINKJER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915457673" })Spør AI-assistenten
Når ble Murmester Magnus Hagen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Steinkjer holder Murmester Magnus Hagen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Murmester Magnus Hagen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +20,6 % fra 2024 · +57,9 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,92 mill kr | 1,05 mill kr | 843 878 kr | 4,35 mill kr | 3,33 mill kr | 1,01 mill kr |
| 2024 | 5,74 mill kr | 930 328 kr | 745 796 kr | 3,67 mill kr | 2,49 mill kr | 1,18 mill kr |
| 2023 | 5,29 mill kr | 683 859 kr | 530 502 kr | 3,04 mill kr | 1,74 mill kr | 1,30 mill kr |
| 2022 | 5,13 mill kr | 643 711 kr | 494 049 kr | 2,99 mill kr | 1,21 mill kr | 1,77 mill kr |
| 2021 | 4,39 mill kr | 206 791 kr | 150 508 kr | 2,16 mill kr | 1,22 mill kr | 942 423 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 42 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 57 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915457673/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915457673/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915457673",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6923624,
"operating_profit": 1051168,
"net_profit": 843878,
"equity": 3334014,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5741190,
"operating_profit": 930328,
"net_profit": 745796,
"equity": 2490136,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915457673" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Murmester Magnus Hagen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Murmester Magnus Hagen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Murmester Magnus Hagen AS i 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 29.05.2015Styre
1Sist endret 29.05.2015Regnskapsfører
1Sist endret 06.12.2021API og MCPGET /company/915457673/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915457673/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915457673",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915457673" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Murmester Magnus Hagen AS?
Hvem er regnskapsfører for Murmester Magnus Hagen AS?
List alle roller i Murmester Magnus Hagen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Magnus Hagen | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 10 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915457673/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915457673/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915457673",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915457673" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Murmester Magnus Hagen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Murmester Magnus Hagen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Murmester Magnus Hagen AS | BEDR | Murerarbeid | Steinkjer | 9 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 21.10.2019 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915457673/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915457673/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915457673",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-28", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-31", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915457673" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Murmester Magnus Hagen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Murmester Magnus Hagen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Murmester Magnus Hagen AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 23,4 % av driftsinntektene — 12,7 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,2 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 12,2 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 76,7 % | 34,0 % |
| Likviditetsgrad | 3,42 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 0,30 | 1,25 |
| Egenkapitalrentabilitet | 25,3 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +20,6 % | -1,2 % |
| Omsetning per ansatt | 769 291,556 kr | 1,28 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 23,4 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 42,5 % | 42,3 % |
| Annen driftskostnad | 16,7 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915457673/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915457673/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915457673",
"nace_code": "43.910",
"industry_count": 635,
"revenue": { "value": 6923624, "percentile": 0.7508 },
"operating_margin": { "value": 0.1518, "percentile": 0.8777 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915457673" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Murmester Magnus Hagen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Murmester Magnus Hagen AS blant de største selskapene innen murerarbeid?
Hvor solid er Murmester Magnus Hagen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Godkjenninger og registre
Murmester Magnus Hagen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Arbeid på bevaringsverdige byggverk | 2 |
| Utførende | Murarbeid | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Investeringer
MURMESTER MAGNUS HAGEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Kvader AS | Steinkjer | 25,0 % | 2025 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Murmester Magnus Hagen AS
Hvor stor er bransjen Murmester Magnus Hagen AS tilhører?
Murmester Magnus Hagen AS er ett av 9 selskaper innen murerarbeid i Steinkjer, og ett av 1 193 på landsbasis.
Hvor lenge har Murmester Magnus Hagen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Murmester Magnus Hagen AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 57 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Murmester Magnus Hagen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Murmester Magnus Hagen AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Murmester Magnus Hagen AS?
Magnus Hagen er registrert som daglig leder i Murmester Magnus Hagen AS.
Hvem eier Murmester Magnus Hagen AS?
Murmester Magnus Hagen AS eies i hovedsak av Magnus Hagen (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Murmester Magnus Hagen AS med overskudd?
I 2025 omsatte Murmester Magnus Hagen AS for 6,92 mill kr, opp 21 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 843 878 kr.
Hvor lønnsom er driften i Murmester Magnus Hagen AS?
Driftsresultatet for 2025 var 1,05 mill kr (driftsmargin 15,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor mange jobber i Murmester Magnus Hagen AS?
Det er registrert 9 ansatte i Murmester Magnus Hagen AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.