Murmester Goa AS
Org.nr 920380840
Om Murmester Goa AS
Murmester Goa AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ringerike, Buskerud. Selskapet er registrert i bransjen Murerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Lars Kristian Goa er daglig leder, og Lars Kristian Goa er styreleder. Selskapet er ett av 8 innen murerarbeid i Ringerike, og ett av 1 185 i Norge. Det ble etablert samme år som 37 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (58 %).
Aktivitet og formål
Muring, flislegging, piper, naturstein og annet som hører naturlig inn.
AI-sammendrag
Egenkapitalandelen på 50% og en driftsmargin over bransjesnitt plasserer selskapet blant de mer solide aktørene i muringsbransjen, til tross for et omsetningsfall på 8%. Heleid av GOA AS opererer virksomheten med konsentrert beslutningsstruktur og begrenset eksponering mot ekstern kapital, noe som gir finansiell robusthet men også sårbarhet ved tap av nøkkelpersoner i en liten organisasjon på 8 ansatte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8,42 mill kr | 515 881 kr | 406 473 kr | 3,85 mill kr | 2,12 mill kr | 1,73 mill kr |
| 2024 | 9,11 mill kr | 957 386 kr | 747 632 kr | 4,18 mill kr | 2,13 mill kr | 2,05 mill kr |
| 2023 | 7,94 mill kr | 905 822 kr | 693 494 kr | 5,96 mill kr | 2,19 mill kr | 3,77 mill kr |
| 2022 | 8,12 mill kr | 2,05 mill kr | 1,60 mill kr | 4,82 mill kr | 1,50 mill kr | 3,33 mill kr |
| 2021 | 9,12 mill kr | 1,50 mill kr | 1,18 mill kr | 4,41 mill kr | 1,91 mill kr | 2,49 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 41 prosent av driftsinntektene. Regnskapet inneholder konsernbidrag.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 26 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 05.02.2018Styre
1Sist endret 05.02.2018Regnskapsfører
1Sist endret 18.09.2023Revisor
1Sist endret 27.08.2021Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Goa AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 30 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Goa AS
1 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Murmester Goa AS | BEDR | Murerarbeid | Ringerike | 8 |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 19.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.4.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 5.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2021 | Revisor ↗ |
| 19.8.2021 | Manglende roller ↗ |
| 29.3.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.4.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→8
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 18,3 % av driftsinntektene — 4,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,1 % | 3,4 % |
| Resultatmargin | 4,8 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandel | 55,2 % | 33,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 0,81 | 1,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,1 % | 18,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -7,6 % | -0,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,05 mill kr | 1,29 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 35,0 % | 36,1 % |
| Lønnskostnad | 41,0 % | 42,2 % |
| Annen driftskostnad | 18,3 % | 14,2 % |
| Avskrivninger | 2,6 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Murmester Goa AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Murmester Goa AS?
Det er registrert 1 185 selskaper i Norge innen murerarbeid, hvorav 8 i Ringerike.
Er Murmester Goa AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 49 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 37 andre selskaper i bransjen etablert.
Er Murmester Goa AS et aktivt selskap?
Murmester Goa AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Murmester Goa AS?
Daglig leder i Murmester Goa AS er Lars Kristian Goa, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Murmester Goa AS?
Største aksjonær i Murmester Goa AS er Goa AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Murmester Goa AS?
I 2025 omsatte Murmester Goa AS for 8,42 mill kr, ned 8 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 406 473 kr.
Hva er driftsresultatet til Murmester Goa AS?
I 2025 hadde Murmester Goa AS et driftsresultat på 515 881 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 6,1 %.
Hvor mange ansatte har Murmester Goa AS?
Murmester Goa AS har 8 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Hvor ligger Murmester Goa AS?
Forretningsadressen til Murmester Goa AS er Sommerveien 14, 3515, HØNEFOSS i Ringerike kommune.
Hva er organisasjonsnummeret til Murmester Goa AS?
Organisasjonsnummeret til Murmester Goa AS er 920 380 840. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 05.02.2018.
Alle kommuner i Buskerud
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.