- Omsetning
- 99,3 mill
- +2,7 %
- Resultat
- 1,8 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 39
- +4 siden mars
Om Lervig AS
Lervig AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av øl. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Anders Heide Kleinstrup er daglig leder, og Gunnar Hviding er styreleder. Selskapet er ett av 5 innen produksjon av øl i Stavanger, og ett av 231 i Norge. Det ble etablert samme år som 20 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (74 %).
Aktivitet og formål
Selskapets formål er å drive bryggerivirksomhet, mineralvannsproduksjon og hva herved står i forbindelse, samt delta i andre selskaper med lignende formål.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på 73% og en plassering blant de 10% største på omsetning i bransjen gir bryggeriet solid finansiell tyngde, selv om omsetningsveksten på 3% til 99 mill. kr er beskjeden. Resultatet på 2 mill. kr tilsvarer en marginal på rundt 2%, men det ligger likevel over bransjesnittet, noe som viser hvor presset lønnsomheten er i ølbransjen. Eierskapet er delt, med et utenlandsk investeringsselskap som største aksjonær på 47,5%, noe som gir stabile langsiktige eiere uten at én aktør har full kontroll.
API og MCPGET /company/920927505
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"name": "LERVIG AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "11.050",
"nace_desc": "Produksjon av øl",
"employees": 39,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Når ble Lervig AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Lervig AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Lervig AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +2,7 % fra 2024 · +25,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 99,33 mill kr | 3,49 mill kr | 1,76 mill kr | 110,76 mill kr | 81,28 mill kr | 29,48 mill kr |
| 2024 | 96,75 mill kr | −9,48 mill kr | −9,95 mill kr | 113,13 mill kr | 79,52 mill kr | 33,60 mill kr |
| 2023 | 94,38 mill kr | 915 003 kr | −1,90 mill kr | 113,26 mill kr | 89,48 mill kr | 23,79 mill kr |
| 2022 | 80,61 mill kr | −4,65 mill kr | −4,07 mill kr | 112,71 mill kr | 91,37 mill kr | 21,34 mill kr |
| 2021 | 79,13 mill kr | 132 270 kr | 463 647 kr | 114,85 mill kr | 95,44 mill kr | 19,41 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var andre driftskostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,1 mill kr (2 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 2,1 mill kr (2 % av balansen)
API og MCPGET /company/920927505/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 99330575,
"operating_profit": 3490405,
"net_profit": 1755576,
"equity": 81277725,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 96750235,
"operating_profit": -9477691,
"net_profit": -9954276,
"equity": 79522149,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Lervig AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Lervig AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Lervig AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 28.09.2018Styre
2Sist endret 05.02.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.08.2026Revisor
1Sist endret 28.09.2018API og MCPGET /company/920927505/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Lervig AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Lervig AS?
Hvem er regnskapsfører for Lervig AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 nye · 2 endret eierandel
- Aktiebryggeriet AS50 % → 47,5 %
- Lervig Investco Llc50 % → 47,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Aktiebryggeriet AS | Selskap | Ordinære aksjer | 47,5 % | 17 143 |
| Lervig Investco Llc | Selskap | Preferanse aksjer | 47,5 % | 17 143 |
| Heide Kleinstrup Holding Aps | Selskap | B-aksjer | 2,5 % | 902 |
| Murphdog Holding AS | Selskap | B-aksjer | 2,5 % | 902 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920927505/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "AKTIEBRYGGERIET AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 47.5, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "LERVIG INVESTCO LLC",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 47.5,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Er Lervig AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Lervig AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lervig AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 49 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Lervig AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/920927505/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"chain": [
{ "org_no": "920927505", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Lervig AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lervig AS Avd Oslo | BEDR | Produksjon av øl | Oslo | − |
| Lervig AS Avd Stavanger | BEDR | Produksjon av øl | Stavanger | 38 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.11.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 14.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2019 | Kapital ↗ |
| 7.8.2019 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920927505/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Lervig AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Lervig AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Lervig AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:40→39
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:38→40
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:36→38
- Endring i roller og styre−PROPLAN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 29,9 % av driftsinntektene — 8,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,5 % | -3,6 % |
| Resultatmargin | 1,8 % | -3,4 % |
| Egenkapitalandel | 73,4 % | 31,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,79 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,36 | 1,04 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,2 % | -0,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +2,7 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,55 mill kr | 1,01 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 29,9 % | 38,7 % |
| Lønnskostnad | 27,9 % | 25,5 % |
| Annen driftskostnad | 32,2 % | 27,3 % |
| Avskrivninger | 6,4 % | 4,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920927505/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"nace_code": "11.050",
"industry_count": 170,
"revenue": { "value": 99330575, "percentile": 0.9583 },
"operating_margin": { "value": 0.0351, "percentile": 0.712 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Lervig AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lervig AS på i bransjen?
Hvor ligger Lervig AS blant de 170 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Lervig AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 8.12.2021 | Sirkulær fangst og bruk av CO2 | 2022–2023 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/920927505/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920927505/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920927505",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Sirkulær fangst og bruk av CO2",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2021-12-08",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920927505" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Lervig AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Lervig AS fått?
Immaterielle rettigheter
Lervig AS har 12 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| MAGIC CLOUDS ↗ | 202310776 | 329086 | Registrert | 30.8.2033 |
| LERVIG SUPER BLANC ↗ | 202306247 | 327059 | Registrert | 11.5.2033 |
| ALCOHOL-FREE NO WORRIES ↗ | 202202159 | 322251 | Registrert | 14.2.2032 |
| NO WORRIES ↗ | 202113759 | 319205 | Registrert | 15.10.2031 |
| RACKHOUSE ↗ | 202113777 | 318295 | Registrert | 15.10.2031 |
| HOUSE PARTY ↗ | 202113760 | 318301 | Registrert | 15.10.2031 |
| HELLES YEAH ↗ | 202113776 | 318297 | Registrert | 15.10.2031 |
| FJORDLY ↗ | 202113758 | 318302 | Registrert | 15.10.2031 |
| PARAGON ↗ | 202113775 | 318305 | Registrert | 15.10.2031 |
| HOPPY JOE ↗ | 201903791 | 305286 | Registrert | 13.3.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
LERVIG AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lbl No Svg AS | Stavanger | 100,0 % | 2019 | 2025 | Aktiv |
| Canteen AS | Stavanger | 100,0 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Lervig AS
Hvor stor er bransjen Lervig AS tilhører?
Lervig AS er ett av 5 selskaper innen produksjon av øl i Stavanger, og ett av 231 på landsbasis.
Hvor lenge har Lervig AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lervig AS ble etablert i 2018 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 37 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Lervig AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for produksjon av øl er en driftsmargin på −3,6 %. Lervig AS lå på 3,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Lervig AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lervig AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lervig AS?
Anders Heide Kleinstrup er registrert som daglig leder i Lervig AS.
Hvilke eiere står bak Lervig AS?
Største aksjonær i Lervig AS er Aktiebryggeriet AS med 47,5 % av aksjene, fulgt av Lervig Investco Llc (47,5 %) og Heide Kleinstrup Holding Aps (2,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Lervig AS med overskudd?
Lervig AS hadde i 2025 en omsetning på 99,33 mill kr og et overskudd på 1,76 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor mange avdelinger har Lervig AS?
Lervig AS har 2 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.