Canteen AS
- Omsetning
- 5,7 mill
- −2,1 %
- Resultat
- 76 525
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 5
- −2 siden mars
Om Canteen AS
Canteen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Detaljhandel med drikkevarer. Virksomheten ble stiftet i 2020 og har vært i drift i 6 år. Anders Heide Kleinstrup er daglig leder, og Anders Heide Kleinstrup er styreleder. I 2025 hadde Canteen AS en omsetning på 5,65 mill kr, en nedgang på 2 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 76 525 kr. Egenkapitalen var 551 508 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lervig AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 innen detaljhandel med drikkevarer i Stavanger, og ett av 54 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (54 %).
Aktivitet
Butikkhandel med drikkevarer. Postordre-/internetthandel med annet spesialisert vareutvalg.
Formål
Salg av drikkevarer fra fysisk butikk og via internett.
API og MCPGET /company/925252158
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"name": "CANTEEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "47.250",
"nace_desc": "Detaljhandel med drikkevarer",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Canteen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Canteen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Canteen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,1 % fra 2024 · −34 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,65 mill kr | 74 537 kr | 76 525 kr | 2,46 mill kr | 551 508 kr | 1,91 mill kr |
| 2024 | 5,78 mill kr | −393 513 kr | −536 012 kr | 4,24 mill kr | 474 984 kr | 3,76 mill kr |
| 2023 | 5,21 mill kr | 139 031 kr | 110 996 kr | 4,07 mill kr | 510 996 kr | 3,56 mill kr |
| 2022 | 6,16 mill kr | −436 814 kr | −336 090 kr | 2,74 mill kr | 400 000 kr | 2,34 mill kr |
| 2021 | 8,56 mill kr | −507 423 kr | −393 646 kr | 3,86 mill kr | 518 965 kr | 3,35 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 70 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 15 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 39 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
API og MCPGET /company/925252158/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 5651847, "operating_profit": 74537, "net_profit": 76525, "equity": 551508, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 5776004,
"operating_profit": -393513,
"net_profit": -536012,
"equity": 474984,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Canteen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Canteen AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Canteen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 25.06.2020Styre
2Sist endret 25.06.2020Regnskapsfører
1Sist endret 11.08.2026Revisor
1Sist endret 25.06.2020API og MCPGET /company/925252158/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for Canteen AS?
List alle roller i Canteen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Canteen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lervig AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 400 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/925252158/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LERVIG AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Canteen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Canteen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Canteen AS eier Lervig AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 49 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Lervig AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/925252158/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"chain": [
{ "org_no": "920927505", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "925252158", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Canteen AS?
Hvem eier Canteen AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Canteen AS | BEDR | Detaljhandel med drikkevarer | Stavanger | 5 |
Kunngjøringer9
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.11.2021 | Kapital ↗ |
| 23.11.2021 | Vedtektsdato ↗ |
| 24.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.6.2020 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/925252158/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-06-26", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Når leverte Canteen AS sist godkjent årsregnskap?
Har Canteen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Canteen AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:-→5
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:5→-
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:7→5
- Endring i roller og styre−PROPLAN REGNSKAP AS(Regnskapsfører)
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 69,8 % av driftsinntektene — 5,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 1,4 % | 1,4 % |
| Egenkapitalandel | 22,4 % | 28,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,63 | 1,58 |
| Gjeldsgrad | 3,46 | 1,43 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,9 % | 8,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,1 % | +1,8 % |
| Omsetning per ansatt | 1,13 mill kr | 1,52 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 69,8 % | 63,9 % |
| Lønnskostnad | 15,3 % | 15,1 % |
| Annen driftskostnad | 11,4 % | 14,1 % |
| Avskrivninger | 2,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/925252158/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/925252158/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "925252158",
"nace_code": "47.250",
"industry_count": 26,
"revenue": { "value": 5651847, "percentile": 0.5417 },
"operating_margin": { "value": 0.0132, "percentile": 0.4762 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "925252158" })Spør AI-assistenten
Er Canteen AS blant de største selskapene innen detaljhandel med drikkevarer?
Hvor solid er Canteen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Canteen AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Canteen AS
Hvor stor er bransjen Canteen AS tilhører?
Canteen AS er ett av 3 selskaper innen detaljhandel med drikkevarer i Stavanger, og ett av 54 på landsbasis.
Hvor lenge har Canteen AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Canteen AS ble etablert i 2020 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 55 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Canteen AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for detaljhandel med drikkevarer er en driftsmargin på 1,5 %. Canteen AS lå på 1,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hva er statusen til Canteen AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Canteen AS i Brønnøysundregistrene.
Hva slags selskap er Canteen AS?
Organisasjonsformen til Canteen AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Canteen AS?
Anders Heide Kleinstrup er registrert som daglig leder i Canteen AS.
Hvem er største aksjonær i Canteen AS?
Største aksjonær i Canteen AS er Lervig AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva omsatte Canteen AS for i 2025?
I 2025 omsatte Canteen AS for 5,65 mill kr, ned 2 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 76 525 kr.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.