- Omsetning
- 5,0 mill
- +47,9 %
- Resultat
- −9,8 mill
- 7 års regnskap
Om Senscom AS
Senscom AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Per Heiberg Dybwad er daglig leder, og Per Heiberg Dybwad er styreleder. I 2025 hadde Senscom AS en omsetning på 4,99 mill kr, en økning på 48 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 9,83 mill kr. Egenkapitalen var 11,62 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Kolberg Motors AS med 29,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 279 innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester i Oslo, og ett av 910 i Norge. Det er eldre enn 55 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet og formål
Samle inn informasjon fra sensor/ir og øvrig trådløs info. Selskapet kan delta i og inneha eierandeler i andre selskaper.
API og MCPGET /company/920561667
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"name": "SENSCOM AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "63.100",
"nace_desc": "Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder Senscom AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Senscom AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Senscom AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +47,9 % fra 2024 · +525 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,99 mill kr | −9,39 mill kr | −9,83 mill kr | 18,90 mill kr | 11,62 mill kr | 7,28 mill kr |
| 2024 | 3,38 mill kr | −9,54 mill kr | −10,07 mill kr | 20,16 mill kr | 12,09 mill kr | 8,07 mill kr |
| 2023 | 4,57 mill kr | −14,43 mill kr | −14,83 mill kr | 17,51 mill kr | 11,42 mill kr | 6,09 mill kr |
| 2022 | 1,68 mill kr | −12,83 mill kr | −13,33 mill kr | 29,18 mill kr | 17,14 mill kr | 12,04 mill kr |
| 2021 | 798 782 kr | −11,35 mill kr | −11,63 mill kr | 27,13 mill kr | 13,09 mill kr | 14,04 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 94 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 22 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920561667/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 4992250,
"operating_profit": -9389788,
"net_profit": -9827655,
"equity": 11622983,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3375620,
"operating_profit": -9537253,
"net_profit": -10069666,
"equity": 12085514,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Senscom AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Senscom AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Senscom AS per år.
Roller og styre10
Daglig leder
1Sist endret 12.02.2025Styre
7Sist endret 29.12.2025Regnskapsfører
1Sist endret 14.12.2023Revisor
1Sist endret 08.07.2025API og MCPGET /company/920561667/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Senscom AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Senscom AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Senscom AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 4 endret eierandel
- Bckabo Holding4,2 %
- Bäckabo Holdinghadde 6,7 %
- Dynamic Precision Holding AS6,2 % → 16 %
- Trionor AS8,8 % → 6,6 %
- Havis AS4,4 % → 2,7 %
- Middelborg Invest AS3,7 % → 2,3 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Kolberg Motors AS | Selskap | Ordinære aksjer | 29,5 % | 3 925 522 |
| Dynamic Precision Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 16,0 % | 2 121 827 |
| Erik Urnes Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 15,9 % | 2 110 652 |
| Tight Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,1 % | 1 215 832 |
| Trionor AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6,6 % | 879 494 |
| Sjøfryd Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,9 % | 653 361 |
| Bckabo Holding | Selskap | Ordinære aksjer | 4,2 % | 555 479 |
| Per H. Dybwad | Person | Ordinære aksjer | 3,2 % | 425 628 |
| Havis AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 359 286 |
| Lilleborg Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 355 228 |
30 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920561667/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "KOLBERG MOTORS AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 29.5, "year": 2025, … },
{
"shareholder_name": "DYNAMIC PRECISION HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 15.95,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 30
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Senscom AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Senscom AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Senscom AS eier Kolberg Motors AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 6 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Sensor Communication AS | BEDR | Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer86
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Tegningsrettsaksjer ↗ |
| 6.10.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 6.10.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 6.10.2026 | Kapital ↗ |
| 6.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.2.2026 | Kapital ↗ |
| 3.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 29.12.2025 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 29.12.2025 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920561667/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Tegningsrettsaksjer", … },
{ "dato": "2026-10-06", "type": "Erverv av egne aksjer-fullmakt", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
Når leverte Senscom AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Senscom AS sist endret?
Har Senscom AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Endring i aksjekapital
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 118,1 % av driftsinntektene — 93,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -188,1 % | 2,5 % |
| Resultatmargin | -196,9 % | 2,2 % |
| Egenkapitalandel | 61,5 % | 39,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,64 | 1,05 |
| Gjeldsgrad | 0,63 | 0,67 |
| Egenkapitalrentabilitet | -84,6 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +47,9 % | +7,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 17,1 % | 28,0 % |
| Lønnskostnad | 94,0 % | 28,8 % |
| Annen driftskostnad | 118,1 % | 24,2 % |
| Avskrivninger | 58,9 % | 4,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920561667/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"nace_code": "63.100",
"industry_count": 549,
"revenue": { "value": 4992250, "percentile": 0.719 },
"operating_margin": { "value": -1.8809, "percentile": 0.1175 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Senscom AS blant de 549 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Senscom AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Senscom AS blant de største selskapene innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester?
Offentlig støtte
Senscom AS er registrert med 5 tildelinger fra Innovasjon Norge (9,45 mill kr), 3 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (75 000 kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 15.1.2024 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 25 000 kr | Tilskudd |
| 16.11.2023 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 3,00 mill kr | Lån |
| 26.11.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 3,20 mill kr | Tilskudd |
| 23.4.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 720 000 kr | Tilskudd |
| 10.1.2019 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 2,50 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/920561667/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920561667/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920561667",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 25000,
"innvilget_dato": "2024-01-15",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "DignaCare 2: Verdig og bærekraftig inkontinenspleie ved bruk av objektive data",
"prosjektstart": 2024,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{ "prosjekttittel": "DignaCare 2.0", "godkjent": true, "innsendt_dato": "2024-08-31", … },
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920561667" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Senscom AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Senscom AS fått?
Hvor mye har Senscom AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Senscom AS har 5 varemerker og 1 patent registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| DIGNA ↗ | 202105641 | 317889 | Registrert | 30.4.2031 |
| D ↗ | 202105669 | 317891 | Registrert | 30.4.2031 |
| DIGNACARE ↗ | 202105642 | 317890 | Registrert | 30.4.2031 |
| DIAPER SAYS ↗ | 201813224 | 302672 | Registrert | 3.10.2028 |
| D DIAPER SENS ↗ | 201700821 | 292703 | Registrert | 19.1.2027 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
SENSCOM AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senscom AS | Oslo | 0,7 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+6 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Senscom AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Senscom AS?
Det er registrert 910 selskaper i Norge innen datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester, hvorav 279 i Oslo.
Er Senscom AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 55 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 50 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Senscom AS i Enhetsregisteret?
Senscom AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Senscom AS?
Daglig leder i Senscom AS er Per Heiberg Dybwad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Senscom AS?
Største aksjonær i Senscom AS er Kolberg Motors AS med 29,5 % av aksjene, fulgt av Dynamic Precision Holding AS (16 %) og Erik Urnes Ab (15,9 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Senscom AS?
I 2025 omsatte Senscom AS for 4,99 mill kr, opp 48 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 9,83 mill kr.
Hva er driftsresultatet til Senscom AS?
I 2025 hadde Senscom AS et driftsresultat på −9,39 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på −188,1 %.
Hvor solid er balansen til Senscom AS?
Egenkapitalen i Senscom AS var 11,62 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 61,5 % av totalkapitalen.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.