- Omsetning
- 1,6 mill
- +27 %
- Resultat
- −2 395
- 7 års regnskap
Om Romly AS
Romly AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Arkitektvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Floire Nathanael Daub er styrets leder. I 2025 hadde Romly AS en omsetning på 1,64 mill kr, en økning på 27 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2 395 kr. Egenkapitalen var 125 865 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Futureproof AS med 70,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 587 innen arkitektvirksomhet i Oslo, og ett av 4 253 i Norge. Det ble etablert samme år som 172 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Arkitektjenester, bygg. Programmering.
Formål
3D-laserskanning, produksjon, vedlikehold og distribusjon av digitale tvillinger og tilhørende data av eiendom samt tilliggende tjenester og utvikling av programvare. Herunder investering i andre selskaper, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under denne forretningsvirksomhet.
API og MCPGET /company/920528791
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"name": "ROMLY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "71.110",
"nace_desc": "Arkitektvirksomhet",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Når ble Romly AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Romly AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Romly AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +27 % fra 2024 · +347,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1,64 mill kr | 282 275 kr | −2 395 kr | 1,85 mill kr | 125 865 kr | 1,72 mill kr |
| 2024 | 1,29 mill kr | −115 667 kr | −99 376 kr | 1,70 mill kr | 128 260 kr | 1,57 mill kr |
| 2023 | 1,65 mill kr | −133 567 kr | −30 384 kr | 2,05 mill kr | 227 636 kr | 1,82 mill kr |
| 2022 | 2,15 mill kr | −145 307 kr | −30 370 kr | 2,31 mill kr | 258 020 kr | 2,05 mill kr |
| 2021 | 367 529 kr | 128 340 kr | 133 547 kr | 1,34 mill kr | 291 259 kr | 1,05 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 35 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 16 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920528791/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 1643868, "operating_profit": 282275, "net_profit": -2395, "equity": 125865, … },
{
"year": 2024,
"revenue": 1294430,
"operating_profit": -115667,
"net_profit": -99376,
"equity": 128260,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Romly AS fra 2024 til 2025?
Hvor stort underskudd hadde Romly AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Romly AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
5Sist endret 23.09.2026API og MCPGET /company/920528791/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Romly AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Romly AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Bounty Country Pty Ltd AS Trustee Fhadde 2,5 %
- Futureproof AS67,9 % → 70,4 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Futureproof AS | Selskap | Ordinære aksjer | 70,4 % | 22 136 |
| Peder Edward Brand | Person | Ordinære aksjer | 10,4 % | 3 279 |
| Jens Johan Næsgaard | Person | Ordinære aksjer | 10,0 % | 3 150 |
| Romly AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,6 % | 1 435 |
| Thefactory Angels VI AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,6 % | 1 435 |
5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920528791/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "FUTUREPROOF AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 70.42, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ROMLY AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 4.56, "year": 2025, … },
…
],
"total": 5
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i Romly AS?
Er Romly AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Romly AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 8 flere eiere ↓Vis færre ↑
Datterselskaper av Romly AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/920528791/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"chain": [
{ "org_no": "995819473", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "920528791", "owner_pct": 70.42, … }
],
"subsidiaries_total": 1,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Romly AS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Hvem eier Romly AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Romly AS | BEDR | Arkitektvirksomhet | Oslo | − |
Kunngjøringer26
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 23.9.2026 | Styre ↗ |
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.3.2023 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 1.3.2023 | Vedtektsdato ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920528791/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-23", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Romly AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Romly AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Romly AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Jens Johan Næsgaard(Styremedlem)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 6,8 % | 41,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,46 | 1,55 |
| Gjeldsgrad | 13,66 | 0,95 |
| Egenkapitalrentabilitet | -1,9 % | 12,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920528791/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"nace_code": "71.110",
"industry_count": 1749,
"revenue": { "value": 1643868, "percentile": 0.6372 },
"operating_margin": { "value": 0.1717, "percentile": 0.7858 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Romly AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Romly AS på i bransjen?
Hvor ligger Romly AS blant de 1749 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Romly AS er registrert med 1 tildeling fra Innovasjon Norge (100 000 kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 2.4.2019 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/920528791/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920528791/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920528791",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 100000,
"innvilget_dato": "2019-04-02",
…
}
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Smart digital tvilling med 3D-skanning av boliger",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2021-09-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920528791" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Romly AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Romly AS fått?
Hvor mye har Romly AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Romly AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Romly ↗ | 201905960 | 303586 | Registrert | 27.4.2029 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
ROMLY AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Romly Vest AS | Oslo | 100,0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Romly AS | Oslo | 4,6 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Romly AS
Hvor stor er bransjen Romly AS tilhører?
Romly AS er ett av 1 587 selskaper innen arkitektvirksomhet i Oslo, og ett av 4 253 på landsbasis.
Hvor lenge har Romly AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Romly AS ble etablert i 2018 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 53 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Romly AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Romly AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem eier Romly AS?
Romly AS eies i hovedsak av Futureproof AS (70,4 %). Totalt er det registrert 5 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Eier Romly AS andre selskaper?
Gjennom eierposter på over 50 % kontrollerer Romly AS 1 selskap, deriblant Romly Vest AS.
Går Romly AS med overskudd?
I 2025 omsatte Romly AS for 1,64 mill kr, opp 27 % fra 2024. Årsresultatet ble et underskudd på 2 395 kr.
Hvor mye egenkapital har Romly AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Romly AS en egenkapital på 125 865 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 6,8 %.
Er Romly AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.