New Movements AS
- Omsetning
- 6,9 mill
- −1,2 %
- Resultat
- −2,9 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 8
- −1 siden mars
Om New Movements AS
New Movements AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2018 og har vært i drift i 8 år. Martin Evensen er daglig leder, og Jeppe Schytte-Hansen er styreleder. I 2025 hadde New Movements AS en omsetning på 6,91 mill kr, en nedgang på 1 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,87 mill kr. Egenkapitalen var −4,96 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Martin Evensen med 59,8 % av aksjene. Selskapet er ett av 1 349 innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Oslo, og ett av 5 458 i Norge. Det er eldre enn 71 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Design, utvikling, produksjon, salg og distribusjon av tekstilartikler og andre moterelaterte varer samt annen virksomhet som naturlig faller inn under virksomheten. Å utvikle bærekraftige livsstilsprodukter av høy kvalitet innenfor moteindustrien, produsert på fabrikker etter etiske retningslinjer. Selskapet skal påvirke industrien i en bærekraftig og åpen retning.
Formål
Utvikle bærekraftige livsstilsprodukter av høy kvalitet innenfor designindustrien, produsert på fabrikker etter etiske retningslinjer. Selskapet vil påvirke industrien i en bærekraftig og åpen retning.
API og MCPGET /company/920443664
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"name": "NEW MOVEMENTS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.110",
"nace_desc": "Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet",
"employees": 8,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Hvor i Oslo holder New Movements AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er New Movements AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver New Movements AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −1,2 % fra 2024 · +431,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,91 mill kr | −2,57 mill kr | −2,87 mill kr | 2,66 mill kr | −4,96 mill kr | 7,62 mill kr |
| 2024 | 6,99 mill kr | −1,68 mill kr | −1,84 mill kr | 2,58 mill kr | −2,09 mill kr | 4,67 mill kr |
| 2023 | 5,21 mill kr | −909 595 kr | −1,10 mill kr | 3,28 mill kr | −246 954 kr | 3,53 mill kr |
| 2022 | 3,23 mill kr | −656 286 kr | −699 641 kr | 3,28 mill kr | −1,70 mill kr | 4,98 mill kr |
| 2021 | 1,30 mill kr | −1,86 mill kr | −1,89 mill kr | 1,91 mill kr | −999 711 kr | 2,91 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 49 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 42 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 11 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/920443664/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6914265,
"operating_profit": -2568184,
"net_profit": -2867084,
"equity": -4958172,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 6994938,
"operating_profit": -1678332,
"net_profit": -1844134,
"equity": -2091088,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde New Movements AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til New Movements AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for New Movements AS per år.
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 16.02.2018Styre
5Sist endret 09.11.2020Regnskapsfører
1Sist endret 29.09.2026API og MCPGET /company/920443664/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for New Movements AS?
List alle roller i New Movements AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i New Movements AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
7 nye · 1 endret eierandel
- Alle under 1 % eierandel
… og 7 flere
- Martin Evensen62,6 % → 59,8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Martin Evensen | Person | Ordinære aksjer | 59,8 % | 293 000 |
| Schyttehansen Holding Aps | Selskap | Ordinære aksjer | 11,6 % | 56 978 |
| Nils Krogstad Wiiburg | Person | Ordinære aksjer | 8,2 % | 40 333 |
| Montenor Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7,5 % | 36 728 |
| Relevo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,8 % | 23 639 |
| Hvattum Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,4 % | 16 822 |
| Lorenz Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,0 % | 4 660 |
| Fjanse Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,9 % | 4 486 |
| Bodils Sønner AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 2 955 |
| Brürius Ventures AS | Selskap | Ordinære aksjer | 0,6 % | 2 955 |
15 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/920443664/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SCHYTTEHANSEN HOLDING APS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 11.62,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "MONTENOR HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 7.49,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 15
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Hvem er de fem største aksjonærene i New Movements AS?
Er New Movements AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har New Movements AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 4 flere eiere ↓Vis færre ↑
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| New Movements AS | BEDR | Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet | Oslo | 8 |
Kunngjøringer33
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 22.10.2026 | Kapital ↗ |
| 22.10.2026 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.10.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.10.2026 | Signatur ↗ |
| 7.9.2026 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 7.9.2026 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 9.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 9.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.1.2024 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/920443664/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Kapital", … },
{ "dato": "2026-10-22", "type": "Vedtektsfestet formål", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Når ble New Movements AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte New Movements AS sist godkjent årsregnskap?
Har New Movements AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Selskapsopplysninger oppdatertFormål:Å utvikle bærekraftige livsstilprodukter av høy kvalitet innenfor moteindustrien, produsert på fabrikker etter etiske retningslinjer. Selskapet skal påvirke industrien i en bærekraftig og åpen retning.→Utvikle bærekraftige livsstilsprodukter av høy kvalitet innenfor designindustrien, produsert på fabrikker etter etiske retningslinjer. Selskapet vil påvirke industrien i en bærekraftig og åpen retning.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→8
- Endring i roller og styre+AIAK AS(Regnskapsfører)−AIDER AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:11→10
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 40,7 % av driftsinntektene — 19,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | -37,1 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | -41,5 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandel | -186,5 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,53 | 1,48 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -1,2 % | +6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 864 283,125 kr | 1,16 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 49,1 % | 37,9 % |
| Lønnskostnad | 42,2 % | 32,1 % |
| Annen driftskostnad | 40,7 % | 21,0 % |
| Avskrivninger | 5,2 % | 1,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/920443664/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"nace_code": "74.110",
"industry_count": 2052,
"revenue": { "value": 6914265, "percentile": 0.9237 },
"operating_margin": { "value": -0.3714, "percentile": 0.2838 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er New Movements AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til New Movements AS på i bransjen?
Hvor ligger New Movements AS blant de 2052 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
New Movements AS er registrert med 5 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,57 mill kr) og 2 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 29.1.2025 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 19.1.2024 | Innovasjonstilskudd | Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr | Tilskudd |
| 27.8.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 900 000 kr | Lån |
| 8.5.2019 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
| 8.5.2019 | Innovasjonstilskudd | Mentortjenesten | 31 500 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/920443664/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/920443664/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "920443664",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Innovasjonstilskudd",
"innvilget_belop": 70000,
"innvilget_dato": "2025-01-29",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Fremstilling av sirkulære skotøy med høy grad av komfort, funksjonalitet og ergonomi",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2022-05-01",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "920443664" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har New Movements AS søkt om, og ble de godkjent?
Oppsummer all offentlig støtte til New Movements AS per år.
Hvilken offentlig støtte har New Movements AS fått?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+49 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om New Movements AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som New Movements AS?
Det er registrert 5 458 selskaper i Norge innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, hvorav 1 349 i Oslo.
Er New Movements AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2018, som er lenger enn 71 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 157 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til New Movements AS?
New Movements AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i New Movements AS?
Daglig leder i New Movements AS er Martin Evensen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier New Movements AS?
New Movements AS eies i hovedsak av Martin Evensen (59,8 %). Totalt er det registrert 15 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med New Movements AS?
New Movements AS hadde i 2025 en omsetning på 6,91 mill kr og et underskudd på 2,87 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er balansen til New Movements AS?
Egenkapitalen i New Movements AS var −4,96 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på −186,5 % av totalkapitalen.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i New Movements AS?
New Movements AS er vurdert til D – Svak i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Er New Movements AS registrert i MVA-registeret?
New Movements AS er registrert i MVA-registeret (siden 2019) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Hva er organisasjonsnummeret til New Movements AS?
New Movements AS har organisasjonsnummer 920 443 664. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.