Lulu AS
Org.nr 919793627
Om Lulu AS
Lulu AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Joakim Juul er daglig leder, og Maria Anna Kristina Aas-Eng er styreleder. I 2025 hadde Lulu AS en omsetning på 10,48 mill kr, en økning på 28 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 304 421 kr. Egenkapitalen var −1,09 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Madein Oslo Restaurants AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 351 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 248 i Norge. Det er eldre enn 60 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Drift av bar/restaurant, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,48 mill kr | 348 010 kr | 304 421 kr | 3,86 mill kr | −1,09 mill kr | 4,95 mill kr |
| 2024 | 8,18 mill kr | 45 332 kr | −67 077 kr | 2,71 mill kr | −1,40 mill kr | 4,11 mill kr |
| 2023 | 8,32 mill kr | −24 830 kr | −91 960 kr | 1,12 mill kr | −1,33 mill kr | 2,45 mill kr |
| 2022 | 7,14 mill kr | −192 757 kr | −248 925 kr | 987 475 kr | −1,24 mill kr | 2,23 mill kr |
| 2021 | 2,94 mill kr | −608 816 kr | −668 264 kr | 1,34 mill kr | −988 831 kr | 2,33 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 38 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 23.04.2021Styre
2Sist endret 02.10.2024Revisor
1Sist endret 06.10.2026Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 ute · 1 endret eierandel
- Sandra Helene Kristiansenhadde 8,5 %
- Madein Oslo Restaurants AS91,5 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Madein Oslo Restaurants AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100.0 % | 1 000 |
1 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 48 beregnede eiere.
Svært store eierstrukturer er avkortet — de minste eierpostene vises ikke. Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Madein Oslo Restaurants AS
5 selskaperUnderenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lulu AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 19 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.10.2026 | Revisor ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2026 | Revisor ↗ |
| 11.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.10.2024 | Signatur ↗ |
| 2.10.2024 | Styre ↗ |
| 15.8.2024 | Styre ↗ |
| 7.8.2024 | Styre ↗ |
| 25.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+REVICOM AS(Revisor)−CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:18→17
- Endring i roller og styre+HKW NORGE MOMENTUM AS(Revisor)−RSM NORGE AS(Revisor)
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 28,9 % av driftsinntektene — 5,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,3 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | -28,3 % | 13,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,70 | 0,95 |
| Omsetningsvekst (siste år) | +28,1 % | +4,1 % |
| Omsetning per ansatt | 616 423,353 kr | 544 998,84 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 28,6 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 38,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 28,9 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,8 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Lulu AS
Hvor stor er bransjen Lulu AS tilhører?
Lulu AS er ett av 2 351 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 248 på landsbasis.
Hvor lenge har Lulu AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Lulu AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 60 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Lulu AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Lulu AS lå på 3,3 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvilken status har Lulu AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Lulu AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Lulu AS?
Joakim Juul er registrert som daglig leder i Lulu AS.
Hvilke eiere står bak Lulu AS?
Lulu AS eies i hovedsak av Madein Oslo Restaurants AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Lulu AS for i 2025?
Lulu AS hadde i 2025 en omsetning på 10,48 mill kr og et overskudd på 304 421 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor stor aksjekapital har Lulu AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Lulu AS er 30 000 kr (1 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvor mange jobber i Lulu AS?
Det er registrert 17 ansatte i Lulu AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.
Hvilket org.nr har Lulu AS?
Organisasjonsnummeret til Lulu AS er 919 793 627. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 26.10.2017.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.