Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

First Mover Group AS

Org.nr 919649070
Omsetning
17,7 mill
+49,7 %
Resultat
7,8 mill
−25,7 %
Ansatte
6
−1 siden mars

Om First Mover Group AS

First Mover Group AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Snekkerarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Øystein Leivestad er daglig leder, og Øystein Leivestad er styreleder. Selskapet er ett av 1 257 innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 282 i Norge. Det er eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Aktivitet og formål

Hovedkontortjenester for sine datterselskaper, tilsyn med og kontroll av tilknyttede selskaper, ivaretakelse av strategisk og organisatorisk planlegging, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

AI-sammendrag

Rask vekst på 50% i omsetning til 18M kr avdekker et selskap med negativ egenkapital på -6M kr og en gjeldsgrad som gir grunn til å følge med på soliditeten fremover. Som heleid datterselskap av First Mover Group Holding AS fungerer virksomheten primært som administrativt hovedkontor for konsernet, noe som forklarer det høye driftsresultatet på 8M kr relativt til den lave bemanningen på 6 ansatte. Signaturrett hos daglig leder alene understøtter en operativt slank struktur tilpasset en konsernintern styringsrolle.

API og MCPGET /company/919649070

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "name": "FIRST MOVER GROUP AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "43.320",
  "nace_desc": "Snekkerarbeid",
  "employees": 6,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble First Mover Group AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
  • Hvor i Oslo holder First Mover Group AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er First Mover Group AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +49,7 % fra 2024 · −38,4 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
202517,73 mill kr−401 551 kr7,77 mill kr191,19 mill kr−5,53 mill kr196,72 mill kr
202411,84 mill kr−4,66 mill kr10,47 mill kr172,92 mill kr−15,19 mill kr188,11 mill kr
202319,70 mill kr−9,88 mill kr−28,13 mill kr153,58 mill kr−78,69 mill kr232,27 mill kr
202226,89 mill kr−4,13 mill kr−14,54 mill kr146,40 mill kr−50,56 mill kr196,96 mill kr
202128,78 mill kr1,41 mill kr−46,69 mill kr164,88 mill kr−34,82 mill kr199,70 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler191,19 mill kr
Anleggsmidler47 %89,75 mill krOmløpsmidler53 %101,44 mill kr
Egenkapital og gjeld191,19 mill kr
Innskutt egenkapital44 %84,69 mill krOpptjent egenkapital-47 %−90,22 mill krLangsiktig gjeld31 %60,16 mill krKortsiktig gjeld71 %136,56 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader18,13 mill kr
Finansinntekter31,81 mill kr
Finanskostnader20,63 mill kr
Netto finans11,18 mill kr
Ordinært resultat før skatt10,77 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Årsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 54 prosent av driftsinntektene.

Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.

Mellomværende med konsernselskaper (2025)

Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.

Til gode hos konsernselskaper
100 mill kr (52 % av balansen)
Renteinntekt fra konsernselskaper
6,9 mill kr
Rentekostnad til konsernselskaper
11 mill kr
Avgitt konsernbidrag
6,7 mill kr
Se pengene internt i konsernet →
API og MCPGET /company/919649070/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 17728269,
      "operating_profit": -401551,
      "net_profit": 7772759,
      "equity": -5531314,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 11840000,
      "operating_profit": -4662166,
      "net_profit": 10466033,
      "equity": -15186884,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for First Mover Group AS per år.
  • Hvordan har omsetningen til First Mover Group AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til First Mover Group AS i 2025?

Roller og styre4

Daglig leder

1Sist endret 04.10.2023
Daglig lederSignatur

Styre

1Sist endret 04.10.2023
Styrets lederSignatur
Representant for A-aksjonærene

Regnskapsfører

1Sist endret 11.05.2022
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 02.10.2017
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/919649070/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er daglig leder og styreleder i First Mover Group AS?
  • Hvilket revisjonsselskap reviderer First Mover Group AS?
  • Hvem er regnskapsfører for First Mover Group AS?

Aksjonærer og eierstruktur

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 nye · 7 ute

Ut (7)

… og 3 flere

AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
First Mover Group Holding ASSelskapOrdinære aksjer100,0 %101 290

1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/919649070/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "shareholders": [
    {
      "shareholder_name": "FIRST MOVER GROUP HOLDING AS",
      "is_corporate": true,
      "ownership_pct": 100,
      "year": 2025,
      …
    }
  ],
  "total": 1
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem eier First Mover Group AS, og hvor store eierandeler har de?
  • Hvor stor andel av First Mover Group AS eier First Mover Group Holding AS, og hvem eier resten?
  • Hvor mange aksjonærer har First Mover Group AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Vis 13 flere eiere ↓
Eirik Christensen Arnø
0,3 %
May Britt Hesselberg Bjerke
0,2 %
Alexander Schram
0,1 %
Eivind Klubbenes
0,1 %
Fredrik Olav Kirkeby
0,1 %
0,1 %

Viser de 25 største av 37 beregnede eiere.

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
First Mover Group ASBEDRSnekkerarbeidOslo6

Kunngjøringer32

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/919649070/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble First Mover Group AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte First Mover Group AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i First Mover Group AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Selskapsopplysninger oppdatert
    Ansatte:7→6
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Endring i aksjekapital
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Varekostnad utgjør 0,0 % av driftsinntektene — 40,0 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin-2,3 %2,5 %
Resultatmargin43,8 %1,6 %
Egenkapitalandel-2,9 %26,6 %
Likviditetsgrad0,741,22
Omsetningsvekst (siste år)+49,7 %-1,7 %
Omsetning per ansatt2,95 mill kr1,05 mill kr
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Varekostnad0,0 %40,0 %
Lønnskostnad54,4 %38,2 %
Annen driftskostnad37,9 %14,0 %
Avskrivninger9,9 %1,3 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/919649070/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "nace_code": "43.320",
  "industry_count": 2783,
  "revenue": { "value": 17728269, "percentile": 0.938 },
  "operating_margin": { "value": -0.0227, "percentile": 0.3172 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til First Mover Group AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er First Mover Group AS blant de største selskapene innen snekkerarbeid?
  • Hvor solid er First Mover Group AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Offentlig støtte

First Mover Group AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.

1 søknader · 0 godkjent
InnsendtProsjektPeriodeStatus
11.8.2020MoveIT 3.02020–2022Avslått

Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/919649070/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/919649070/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "919649070",
  "innovasjon_norge": [],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": [
    { "prosjekttittel": "MoveIT 3.0", "godkjent": false, "innsendt_dato": "2020-08-11", … }
  ]
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "919649070" })

Spør AI-assistenten

  • Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har First Mover Group AS søkt om, og ble de godkjent?
  • Hvilken offentlig støtte har First Mover Group AS fått?

Investeringer

FIRST MOVER GROUP AS eier aksjer i 2 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Relokator ASOslo100,0 %20172025Aktiv
Realia ASOslo100,0 %20192025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Også på denne adressen

+124 til på samme adresse →

Spørsmål og svar om First Mover Group AS

Hvor stor er bransjen First Mover Group AS tilhører?

First Mover Group AS er ett av 1 257 selskaper innen snekkerarbeid i Oslo, og ett av 11 282 på landsbasis.

Hvor lenge har First Mover Group AS eksistert sammenlignet med bransjen?

First Mover Group AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 63 % av selskapene i bransjen.

Hvordan er lønnsomheten til First Mover Group AS sammenlignet med bransjen?

Medianen for snekkerarbeid er en driftsmargin på 2,5 %. First Mover Group AS lå på −2,3 % i siste tilgjengelige regnskap.

Hva er statusen til First Mover Group AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for First Mover Group AS i Brønnøysundregistrene.

Hvem leder First Mover Group AS?

Øystein Leivestad er registrert som daglig leder i First Mover Group AS.

Hvem eier First Mover Group AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er First Mover Group Holding AS største eier i First Mover Group AS med 100 % av aksjene.

Går First Mover Group AS med overskudd?

Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 17,73 mill kr, opp 50 % fra 2024. Egenkapitalen var −5,53 mill kr ved årsslutt.

Hvor mye egenkapital har First Mover Group AS?

Ved utgangen av 2025 hadde First Mover Group AS en egenkapital på −5,53 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −2,9 %.

Hvor mange jobber i First Mover Group AS?

Det er registrert 6 ansatte i First Mover Group AS, ifølge tall fra NAV Aa-registeret.

Hvem er revisor og regnskapsfører for First Mover Group AS?

I Enhetsregisteret er First Mover Group AS registrert med regnskapsfører Amesto Accounthouse AS og revisor Bdo AS.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner