Bonsak AS
- Omsetning
- 5,7 mill
- +5,9 %
- Resultat
- 636 625
- −33,3 %
Om Bonsak AS
Bonsak AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av malt. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Bodil Oust er styrets leder. I 2025 hadde Bonsak AS en omsetning på 5,71 mill kr, en økning på 6 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 636 625 kr. Egenkapitalen var 5,49 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Bodil Oust med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 3 i Norge innen produksjon av malt. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (67 %).
Aktivitet
Produksjon av malt. Dyrking av humle.
Formål
Produksjon av råvarer til ølbryggerindustrien.
API og MCPGET /company/918707867
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918707867" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918707867",
"name": "BONSAK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "11.060",
"nace_desc": "Produksjon av malt",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918707867" })Spør AI-assistenten
Når ble Bonsak AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Levanger holder Bonsak AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Bonsak AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,9 % fra 2024 · +79,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5,71 mill kr | 1,07 mill kr | 636 625 kr | 11,07 mill kr | 5,49 mill kr | 5,58 mill kr |
| 2024 | 5,39 mill kr | 1,62 mill kr | 954 899 kr | 10,56 mill kr | 4,85 mill kr | 5,71 mill kr |
| 2023 | 4,76 mill kr | 1,61 mill kr | 1,23 mill kr | 8,02 mill kr | 3,90 mill kr | 4,13 mill kr |
| 2022 | 4,50 mill kr | 1,44 mill kr | 1,12 mill kr | 3,57 mill kr | 2,66 mill kr | 908 744 kr |
| 2021 | 3,18 mill kr | 460 695 kr | 360 115 kr | 2,51 mill kr | 1,54 mill kr | 968 819 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918707867/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918707867/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918707867",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 5707585,
"operating_profit": 1069670,
"net_profit": 636625,
"equity": 5488901,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 5389691,
"operating_profit": 1621896,
"net_profit": 954899,
"equity": 4852276,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918707867" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Bonsak AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Bonsak AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Bonsak AS de siste årene.
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 16.03.2017Regnskapsfører
1Sist endret 24.01.2019API og MCPGET /company/918707867/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918707867/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918707867",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918707867" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Bonsak AS?
Hvem er regnskapsfører for Bonsak AS?
List alle roller i Bonsak AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Bodil Oust | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
| Tyson John Weaver | Person | Ordinære aksjer | 50,0 % | 150 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918707867/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918707867/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918707867",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918707867" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Bonsak AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Bonsak AS, og hvor store eierandeler har de?
Er Bonsak AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bonsak AS | BEDR | Produksjon av malt | Levanger | − |
Kunngjøringer15
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.5.2026 | Daglig leder ↗ |
| 29.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 11.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.9.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918707867/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918707867/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918707867",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-13", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-04-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918707867" })Spør AI-assistenten
Når ble Bonsak AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Bonsak AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Bonsak AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre−Tyson John Weaver(Daglig leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Offentlig støtte registrertInnovasjon Norge:Landbrukstilskudd(1 000 000 kr)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 |
|---|---|
| Driftsmargin | 18,7 % |
| Resultatmargin | 11,2 % |
| Egenkapitalandel | 49,6 % |
| Likviditetsgrad | 7,44 |
| Gjeldsgrad | 1,02 |
| Egenkapitalrentabilitet | 11,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,9 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 |
|---|---|
| Varekostnad | 43,2 % |
| Lønnskostnad | 2,1 % |
| Annen driftskostnad | 27,6 % |
| Avskrivninger | 8,4 % |
Offentlig støtte
Bonsak AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (6,75 mill kr) og 1 SkatteFUNN-søknad, 1 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 11.5.2023 | Risikolån og garantier | Risikolån landbruk | 2,50 mill kr | Lån |
| 11.5.2023 | Landbrukstilskudd | Fylkesvise investerings- og bedriftsutviklingsmidler | 1,00 mill kr | Tilskudd |
| 11.5.2023 | Lavrisikolån | Lavrisikolån landbruk | 2,50 mill kr | Lån |
| 21.5.2021 | Landbrukstilskudd | Utviklingsprogrammet for landbruks- og reindriftbasert vekst og verdiskaping | 750 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/918707867/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918707867/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918707867",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 2500000,
"innvilget_dato": "2023-05-11",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Foredling av norsk korn til håndverksmalt for ølproduksjon og bakeri",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2017-10-26",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "918707867" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Bonsak AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Bonsak AS fått?
Hvor mye har Bonsak AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Bonsak AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Bonsak Malt ↗ | 202111139 | 317437 | Registrert | 30.8.2031 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså i Levanger
1 000+ til i Levanger →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Bonsak AS
Hvor stor er bransjen Bonsak AS tilhører?
Bonsak AS er ett av 3 selskaper i Norge innen produksjon av malt.
Hvilken status har Bonsak AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bonsak AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Bonsak AS?
Bonsak AS er registrert i bransjen Produksjon av malt (næringskode 11.060). Registrert aktivitet: Produksjon av malt. Dyrking av humle.
Hvem er største aksjonær i Bonsak AS?
Største aksjonær i Bonsak AS er Bodil Oust med 50 % av aksjene, fulgt av Tyson John Weaver (50 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Bonsak AS med overskudd?
I 2025 omsatte Bonsak AS for 5,71 mill kr, opp 6 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 636 625 kr.
Hvor mye egenkapital har Bonsak AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Bonsak AS en egenkapital på 5,49 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 49,6 %.
Hvor solid er økonomien i Bonsak AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bonsak AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Bonsak AS mottatt offentlig støtte?
Bonsak AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 6,75 mill kr) og 1 godkjent SkatteFUNN-søknad.
Eier Bonsak AS patenter eller varemerker?
Bonsak AS har 1 varemerke registrert hos Patentstyret.
Hvilket org.nr har Bonsak AS?
Bonsak AS har organisasjonsnummer 918 707 867. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.