- Omsetning
- 304 mill
- +7,3 %
- Resultat
- 12,1 mill
- +1 246,3 %
- Ansatte
- 123
- +10 siden mars
Om Innherred Renovasjon IKS
Innherred Renovasjon IKS er registrert som interkommunalt selskap med forretningsadresse i Levanger, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Materialgjenvinning. Virksomheten ble stiftet i 1985 og har vært i drift i 41 år. Geir Tore Leira er daglig leder, og Pål Sverre Fikse er styreleder. I 2025 hadde Innherred Renovasjon IKS en omsetning på 303,71 mill kr, en økning på 7 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 12,14 mill kr. Egenkapitalen var 93,10 mill kr ved utgangen av 2025. Selskapet er ett av 3 innen materialgjenvinning i Levanger, og ett av 367 i Norge. Det er eldre enn 97 % av selskapene i bransjen. Bare 3 % av selskapene i bransjen har samme selskapsform.
Aktivitet
Gjenvinning av ikke-metallholdig og metallholdig avfall og skrap. Produksjon av biobrensel av oppkvernet treverk av rivningsavfall. Produksjon av kompost av avvannet slam, kvernet matavfall og kvernet hageavfall. Kildesortering av innsamlet avfall. Innherred Renovasjon er miljøsertifisert ISO-14001.
Formål
PÅ vegne av eierkommunene og i henhold til delegert myndighet å utføre den forvaltningsmyndighet og de oppgaver som eierkommuner har i tilknytning til innsamling, transport, behandling og omsetning av avfall og slam og alt som naturlig hører med til dette i eierkommunene. Selskapet kan delta i eller etablere andre selskaper til utøvelse av virksomheten innenfor denne formålsangivelse. Selskapet kan også håndtere avfall fra næringslivet og konkurranseutsatt husholdningsavfall så lenge det ikke kommer i strid med kommunenes interesser, og ha eierskap i denne type virksomhet. Selskapet har enerett til å samle inn og behandle det avfall som eierkommunene er lovpålagt å håndtere jf. forurensingsloven §§29 og 30. Selskapet har også enerett til å samle inn og behandle slam fra slamavskillere og tette tanker, jf. forurensingsloven §26. Tjenestene skal kompenseres ut ifra selvkostprinsippet, jf. forurensingsloven §34. Selskapet kan håndtere eierkommuners eget næringsavfall i de eierkommunene som vedtar dette. IRs håndtering av næringsavfall skal være i samsvar med de til enhver tid gjeldende bestemmmelser i anskaffelsesregelverket. Selskapet har myndighet til å delegere enerett videre til en annen offentlig oppdragsgiver, der selskapet finner det nødvendig for en økonomisk og miljømessig optimal håndtering av oppgavene. Selskapet skal søke å redusere avfallsmengdene, utnytte ressursene i avfallet og behandle avfallet på en måte som minst tilfredsstiller miljømessige krav som myndighetene stiller.
API og MCPGET /company/971217391
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971217391",
"name": "INNHERRED RENOVASJON IKS",
"org_form": "IKS",
"nace_code": "38.210",
"nace_desc": "Materialgjenvinning",
"employees": 123,
"address": { "municipality": "LEVANGER", "county": "TRØNDELAG", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Hva driver Innherred Renovasjon IKS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Innherred Renovasjon IKS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Innherred Renovasjon IKS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Selskapets eget regnskap. Konsernregnskapet viser hele konsernet samlet.
Omsetning 2021–2025 · +7,3 % fra 2024 · +39,6 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 303,71 mill kr | 18,75 mill kr | 12,14 mill kr | 433,99 mill kr | 93,10 mill kr | 340,89 mill kr |
| 2024 | 283,09 mill kr | 5,82 mill kr | 902 051 kr | 395,01 mill kr | 80,96 mill kr | 314,06 mill kr |
| 2023 | 261,22 mill kr | 8,12 mill kr | 4,90 mill kr | 360,55 mill kr | 80,05 mill kr | 280,50 mill kr |
| 2022 | 230,89 mill kr | 5,10 mill kr | −124 526 kr | 341,58 mill kr | 75,15 mill kr | 266,43 mill kr |
| 2021 | 217,61 mill kr | 1,68 mill kr | 509 518 kr | 343,00 mill kr | 75,28 mill kr | 267,73 mill kr |
Selskapets balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 39 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 24 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 17 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,2 mill kr (1 % av balansen)
API og MCPGET /company/971217391/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971217391",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 303714798,
"operating_profit": 18753231,
"net_profit": 12143879,
"equity": 93099720,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 283086362,
"operating_profit": 5818457,
"net_profit": 902051,
"equity": 80955841,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Innherred Renovasjon IKS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Innherred Renovasjon IKS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Innherred Renovasjon IKS de siste årene.
Roller og styre24
Daglig leder
1Sist endret 05.01.2010Styre
13Sist endret 22.07.2026Revisor
1Sist endret 29.06.2021Deltakere
9Sist endret 22.04.2024API og MCPGET /company/971217391/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971217391",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Deltaker med delt ansvar", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Innherred Renovasjon IKS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Innherred Renovasjon IKS?
Hvor mange styremedlemmer og varamedlemmer har Innherred Renovasjon IKS?
Eierstruktur
Datterselskaper av Innherred Renovasjon IKS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/971217391/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971217391",
"chain": [
{ "org_no": "971217391", "owner_pct": null, … }
],
"subsidiaries_total": 2,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Hvilke datterselskaper har Innherred Renovasjon IKS, og hvor mye eier det i hvert av dem?
Underenheter og kunngjøringer
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 18.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2026 | Styre ↗ |
| 12.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2025 | Styre ↗ |
| 26.6.2024 | Styre ↗ |
| 22.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 22.4.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 22.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 22.4.2024 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/971217391/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971217391",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-07-22", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Når ble Innherred Renovasjon IKS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Innherred Renovasjon IKS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Innherred Renovasjon IKS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:126→123
- Stilling utlystVi søker servicemedarbeider
- Nytt anbud utlystTransporttjenester, rammeavtale
- Stilling utlystRådgiver Ombruk
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:138→126
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 20,5 % av driftsinntektene — 8,5 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,2 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 4,0 % | 2,9 % |
| Egenkapitalandel | 21,5 % | 44,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,29 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 3,66 | 0,88 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,0 % | 4,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +7,3 % | +3,0 % |
| Omsetning per ansatt | 2,47 mill kr | 2,71 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 38,8 % | 38,1 % |
| Lønnskostnad | 24,4 % | 21,0 % |
| Annen driftskostnad | 20,5 % | 29,0 % |
| Avskrivninger | 10,1 % | 4,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/971217391/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "971217391",
"nace_code": "38.210",
"industry_count": 271,
"revenue": { "value": 303714798, "percentile": 0.9245 },
"operating_margin": { "value": 0.0617, "percentile": 0.6308 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Innherred Renovasjon IKS blant de 271 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Innherred Renovasjon IKS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Innherred Renovasjon IKS blant de største selskapene innen materialgjenvinning?
Offentlige anbud
Innherred Renovasjon IKS har lyst ut 17 konkurranser.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8.10.2026 | Kjøper | Transporttjenester, rammeavtale | Trøndelag | 11.11.2026 | − | Aktiv |
| 13.7.2026 | Kjøper | REIT - SMS Gateway 2026 | Ikke stedbunden | 24.8.2026 | 15,00 mill kr | Utløpt |
| 13.7.2026 | Kjøper | Renhold / renholdstjenester, matter og hygieneartikler IR IKS | Ikke stedbunden | 1.5.2031 | − | Tildelt |
| 2.3.2026 | Kjøper | Omlasting og behandling av avfall - Innherred Renovasjon | Trøndelag | 31.3.2028 | − | Tildelt |
| 19.12.2025 | Kjøper | Renhold / renholdstjenester, matter og hygieneartikler IR IKS | Ikke stedbunden | 6.2.2026 | − | Tildelt |
| 1.12.2025 | Kjøper | Omlasting og behandling av avfall - Innherred Renovasjon | Trøndelag | 13.1.2026 | − | Tildelt |
| 5.11.2025 | Kjøper | Restavfall ReTrans | Møre og Romsdal | 31.12.2028 | − | Tildelt |
| 11.7.2025 | Kjøper | Rammeavtale - Pose & Sekk 2025 | Ikke stedbunden | 7.2.2029 | 150,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/971217391/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/971217391/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 0, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 17 },
"hits": [
{
"notice_id": "2026-115622",
"heading": "Transporttjenester, rammeavtale",
"publication_date": "2026-10-08",
"role": "buyer",
…
},
{
"notice_id": "2026-112225",
"heading": "REIT - SMS Gateway 2026",
"publication_date": "2026-07-13",
"role": "buyer",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "971217391" })Spør AI-assistenten
Hva gikk anbudet «Transporttjenester, rammeavtale» ut på?
Hvilke anbud har Innherred Renovasjon IKS lyst ut, og hvilke er fortsatt åpne?
Investeringer
INNHERRED RENOVASJON IKS eier aksjer i 8 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Retura Ir AS | Levanger | 100,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Jordfabrikken AS | Levanger | 80,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Trøndelag Gjenvinning AS | Stjørdal | 50,0 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Retrans Midt AS | Levanger | 33,3 % | 2018 | 2025 | Aktiv |
| Ecopro AS | Verdal | 28,2 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
| Reit AS | Orkland | 20,1 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
| Sesam Ressurs AS | Trondheim | 16,7 % | 2017 | 2025 | Aktiv |
| Miljøpartnerne AS | Orkland | 15,6 % | 2015 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også på denne adressen
Folk spør om Innherred Renovasjon IKS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Innherred Renovasjon IKS?
Det er registrert 367 selskaper i Norge innen materialgjenvinning, hvorav 3 i Levanger.
Er Innherred Renovasjon IKS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 1985, som er lenger enn 97 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 3 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Innherred Renovasjon IKS bedre enn andre i bransjen?
Innherred Renovasjon IKS hadde en driftsmargin på 6,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 3,6 % for materialgjenvinning.
Hvem er daglig leder i Innherred Renovasjon IKS?
Daglig leder i Innherred Renovasjon IKS er Geir Tore Leira, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvordan går det økonomisk med Innherred Renovasjon IKS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 303,71 mill kr, opp 7 % fra 2024. Egenkapitalen var 93,10 mill kr ved årsslutt.
Hvor ligger Innherred Renovasjon IKS?
Forretningsadressen til Innherred Renovasjon IKS er Åsaunvegen 5, 7609, LEVANGER i Levanger kommune.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Innherred Renovasjon IKS?
I Enhetsregisteret har Innherred Renovasjon IKS registrert nettsiden innherredrenovasjon.no. Telefonnummer er også registrert og vises på selskapssiden.
Er Innherred Renovasjon IKS registrert i MVA-registeret?
Innherred Renovasjon IKS er registrert i MVA-registeret (siden 1985) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Trøndelag
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.