- Omsetning
- 979 926
- −89,5 %
- Resultat
- −2,1 mill
- −444,2 %
Om Nlink AS
Nlink AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Sogndal, Vestland. Selskapet er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Jørn Sandvik Nilsson er styrets leder. I 2025 hadde Nlink AS en omsetning på 979 926 kr, en nedgang på 90 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 2,11 mill kr. Egenkapitalen var 369 595 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Nlink AS med 37 % av aksjene. Selskapet er ett av 21 innen dataprogrammeringstjenester i Sogndal, og ett av 17 674 i Norge. Det er eldre enn 74 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).
Aktivitet og formål
Fremstilling av styringssystem for roboter og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/918682597
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"name": "NLINK AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "62.100",
"nace_desc": "Dataprogrammeringstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "SOGNDAL", "county": "VESTLAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Når ble Nlink AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Sogndal holder Nlink AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Nlink AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −89,5 % fra 2024 · −94,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 979 926 kr | −2,13 mill kr | −2,11 mill kr | 462 314 kr | 369 595 kr | 92 718 kr |
| 2024 | 9,35 mill kr | 495 766 kr | 613 370 kr | 5,69 mill kr | 3,61 mill kr | 2,08 mill kr |
| 2023 | 8,52 mill kr | −344 297 kr | −237 130 kr | 4,83 mill kr | 3,00 mill kr | 1,83 mill kr |
| 2022 | 13,78 mill kr | −1,99 mill kr | −1,96 mill kr | 8,63 mill kr | 3,23 mill kr | 5,40 mill kr |
| 2021 | 17,27 mill kr | 787 864 kr | 900 071 kr | 12,81 mill kr | 5,19 mill kr | 7,61 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025-regnskapet er andre driftskostnader den største kostnadsposten, og posten oversteg driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 35 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen ble redusert fra året før. Kundefordringer står for om lag 62 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/918682597/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 979926,
"operating_profit": -2134626,
"net_profit": -2111272,
"equity": 369595,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 9349161,
"operating_profit": 495766,
"net_profit": 613370,
"equity": 3610867,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Hvor mye falt omsetningen til Nlink AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Nlink AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Nlink AS de siste årene.
Roller og styre5
Styre
4Sist endret 29.07.2025Regnskapsfører
1Sist endret 07.06.2017API og MCPGET /company/918682597/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Nlink AS?
Hvem er regnskapsfører for Nlink AS?
List alle roller i Nlink AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Nlink AS | Selskap | Ordinære aksjer | 37,0 % | 51 355 |
| Addition AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,7 % | 13 468 |
| Borgesen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,7 % | 13 468 |
| Gregusson Inho AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,7 % | 13 468 |
| Sorenskrivergården AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,7 % | 13 468 |
| While 1 AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,7 % | 13 468 |
| Dyreriket Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,1 % | 4 361 |
| Parabox AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2,7 % | 3 807 |
| Sellit AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,5 % | 2 014 |
| Aos AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,4 % | 1 900 |
20 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918682597/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "NLINK AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 37, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "ADDITION AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 9.7, "year": 2025, … },
…
],
"total": 20
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Nlink AS eier Nlink AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Nlink AS?
Er Nlink AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 6 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Nlink AS Avdeling Sogndal | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Sogndal | − |
| Nlink AS Avdeling Trondheim | BEDR | Dataprogrammeringstjenester | Trondheim | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 17.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.6.2026 | Revisjon av årsregnskap ↗ |
| 16.6.2026 | Revisor ↗ |
| 17.10.2025 | Revisor ↗ |
| 29.7.2025 | Styre ↗ |
| 29.7.2025 | Daglig leder ↗ |
| 3.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.4.2025 | Styre ↗ |
| 24.6.2024 | Daglig leder ↗ |
| 29.5.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918682597/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-06-16", "type": "Revisjon av årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Nlink AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Nlink AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Nlink AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre−CEDRA NORGE AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Kosteffektiv test og installasjon av ai-basert kvalitetskontroll i fabrikk(Godkjent)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 79,9 % | 53,0 % |
| Likviditetsgrad | 4,99 | 1,50 |
| Gjeldsgrad | 0,25 | 0,38 |
| Egenkapitalrentabilitet | -571,2 % | 0,0 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -89,5 % | +5,1 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918682597/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"nace_code": "62.100",
"industry_count": 8463,
"revenue": { "value": 979926, "percentile": 0.6992 },
"operating_margin": { "value": -2.1784, "percentile": 0.121 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Nlink AS blant de 8463 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Nlink AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Nlink AS blant de største selskapene innen dataprogrammeringstjenester?
Offentlig støtte
Nlink AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (1,28 mill kr), 2 forskningsprosjekter fra Forskningsrådet (15,47 mill kr) og 3 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 27.5.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 400 000 kr | Tilskudd |
| 27.5.2020 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 585 000 kr | Tilskudd |
| 10.4.2018 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 300 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/918682597/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918682597/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918682597",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 400000,
"innvilget_dato": "2020-05-27",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "PREdiction and Control of Inefficiencies and Safety Events using autonomous robotics",
"prosjektstart": 2024,
"tildelt_belop": 0,
…
},
…
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Kosteffektiv test og installasjon av ai-basert kvalitetskontroll i fabrikk",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2023-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "918682597" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Nlink AS hatt hos Forskningsrådet?
Oppsummer all offentlig støtte til Nlink AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Nlink AS fått?
Investeringer
NLINK AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Nlink AS | Sogndal | 37,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Nlink AS
Hvor stor er bransjen Nlink AS tilhører?
Nlink AS er ett av 21 selskaper innen dataprogrammeringstjenester i Sogndal, og ett av 17 674 på landsbasis.
Hvor lenge har Nlink AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Nlink AS ble etablert i 2017 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 74 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Nlink AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Nlink AS i Brønnøysundregistrene.
Hva gjør Nlink AS?
Nlink AS er registrert i bransjen Dataprogrammeringstjenester (næringskode 62.100).
Hvem eier Nlink AS?
Nlink AS eies i hovedsak av Nlink AS (37 %). Totalt er det registrert 20 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Nlink AS med overskudd?
Nlink AS hadde i 2025 en omsetning på 979 926 kr og et underskudd på 2,11 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvor solid er økonomien i Nlink AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Nlink AS økonomisk helse-vurderingen C (Moderat) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Har Nlink AS mottatt offentlig støtte?
Nlink AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 1,28 mill kr), 2 prosjekter hos Forskningsrådet og 3 godkjente SkatteFUNN-søknader.
Hvilken regnskapsfører bruker Nlink AS?
I Enhetsregisteret er Nlink AS registrert med regnskapsfører Azets Insight AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Vestland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.