Paal Sneve Manuellterapi AS
- Omsetning
- 2,2 mill
- +5,1 %
- Resultat
- 860 098
- +12,1 %
Om Paal Sneve Manuellterapi AS
Paal Sneve Manuellterapi AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Nord-Aurdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Fysioterapi- og ergoterapitjenester. Virksomheten ble stiftet i 2017 og har vært i drift i 9 år. Paal Sneve er daglig leder, og Paal Sneve er styreleder. I 2025 hadde Paal Sneve Manuellterapi AS en omsetning på 2,17 mill kr, en økning på 5 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 860 098 kr. Egenkapitalen var 2,68 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Paal Sneve med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 6 innen fysioterapi- og ergoterapitjenester i Nord-Aurdal, og ett av 6 994 i Norge. Det ble etablert samme år som 245 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet
Fysioterapitjenester. Investering og deltakelse i andre selskaper.
Formål
Fysioterapitjenester og alt som står i forbindelse med dette, herunder investering og deltakelse i andre selskaper.
API og MCPGET /company/918510982
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918510982" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918510982",
"name": "PAAL SNEVE MANUELLTERAPI AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "86.950",
"nace_desc": "Fysioterapi- og ergoterapitjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "NORD-AURDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918510982" })Spør AI-assistenten
Er Paal Sneve Manuellterapi AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Paal Sneve Manuellterapi AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Paal Sneve Manuellterapi AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +5,1 % fra 2024 · +16,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,17 mill kr | 830 403 kr | 860 098 kr | 3,12 mill kr | 2,68 mill kr | 443 657 kr |
| 2024 | 2,07 mill kr | 677 911 kr | 767 498 kr | 2,58 mill kr | 1,82 mill kr | 756 035 kr |
| 2023 | 1,92 mill kr | 523 552 kr | 445 588 kr | 1,92 mill kr | 1,60 mill kr | 319 723 kr |
| 2022 | 1,84 mill kr | 544 059 kr | 418 998 kr | 1,76 mill kr | 1,36 mill kr | 400 561 kr |
| 2021 | 1,86 mill kr | 578 503 kr | 492 311 kr | 1,47 mill kr | 1,04 mill kr | 430 595 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 44 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 61 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918510982/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918510982/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918510982",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 2171197,
"operating_profit": 830403,
"net_profit": 860098,
"equity": 2680802,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 2065530,
"operating_profit": 677911,
"net_profit": 767498,
"equity": 1820704,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918510982" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Paal Sneve Manuellterapi AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Paal Sneve Manuellterapi AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Paal Sneve Manuellterapi AS de siste årene.
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 04.02.2017Styre
1Sist endret 04.02.2017Regnskapsfører
1Sist endret 10.09.2022API og MCPGET /company/918510982/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918510982/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918510982",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918510982" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Paal Sneve Manuellterapi AS?
Hvem er regnskapsfører for Paal Sneve Manuellterapi AS?
List alle roller i Paal Sneve Manuellterapi AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Paal Sneve | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918510982/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918510982/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918510982",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918510982" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Paal Sneve Manuellterapi AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Paal Sneve Manuellterapi AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Paal Sneve Manuellterapi AS | BEDR | Fysioterapi- og ergoterapitjenester | Nord-Aurdal | − |
Kunngjøringer11
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.4.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 16.9.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.6.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2020 | Forretningsadresse ↗ |
| 1.8.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.7.2018 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918510982/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918510982/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918510982",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-24", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918510982" })Spør AI-assistenten
Når ble Paal Sneve Manuellterapi AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Paal Sneve Manuellterapi AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Paal Sneve Manuellterapi AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 17,5 % av driftsinntektene — 11,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 38,2 % | 4,7 % |
| Resultatmargin | 39,6 % | 3,9 % |
| Egenkapitalandel | 85,8 % | 47,3 % |
| Likviditetsgrad | 7,01 | 1,64 |
| Gjeldsgrad | 0,17 | 0,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,1 % | 17,6 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +5,1 % | +2,7 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 0,1 % | 2,4 % |
| Lønnskostnad | 43,8 % | 45,9 % |
| Annen driftskostnad | 17,5 % | 28,6 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918510982/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918510982/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918510982",
"nace_code": "86.950",
"industry_count": 1083,
"revenue": { "value": 2171197, "percentile": 0.7872 },
"operating_margin": { "value": 0.3825, "percentile": 0.9284 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918510982" })Spør AI-assistenten
Er Paal Sneve Manuellterapi AS blant de største selskapene innen fysioterapi- og ergoterapitjenester?
Hvor solid er Paal Sneve Manuellterapi AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Paal Sneve Manuellterapi AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså i Nord-Aurdal
1 000+ til i Nord-Aurdal →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Paal Sneve Manuellterapi AS
Hvor stor er bransjen Paal Sneve Manuellterapi AS tilhører?
Paal Sneve Manuellterapi AS er ett av 6 selskaper innen fysioterapi- og ergoterapitjenester i Nord-Aurdal, og ett av 6 994 på landsbasis.
Hvor lenge har Paal Sneve Manuellterapi AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Paal Sneve Manuellterapi AS ble etablert i 2017 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.
Er Paal Sneve Manuellterapi AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Paal Sneve Manuellterapi AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Paal Sneve Manuellterapi AS?
Paal Sneve er registrert som daglig leder i Paal Sneve Manuellterapi AS.
Hvem er styreleder i Paal Sneve Manuellterapi AS?
Styrets leder i Paal Sneve Manuellterapi AS er Paal Sneve.
Hvem eier Paal Sneve Manuellterapi AS?
Paal Sneve Manuellterapi AS eies i hovedsak av Paal Sneve (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Paal Sneve Manuellterapi AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,17 mill kr, opp 5 % fra 2024. Egenkapitalen var 2,68 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Paal Sneve Manuellterapi AS?
Driftsresultatet for 2025 var 830 403 kr (driftsmargin 38,2 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor stor aksjekapital har Paal Sneve Manuellterapi AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Paal Sneve Manuellterapi AS er 30 000 kr (30 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.