- Omsetning
- 124 mill
- +55,1 %
- Resultat
- 2,7 mill
- +193,9 %
- Ansatte
- 26
- −5 siden mars
Om Lohne & Lauritzsen AS
Lohne & Lauritzsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Oppføring av bygninger. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Morten Brusnes er daglig leder, og Leif Øie er styreleder. Selskapet er ett av 1 912 innen oppføring av bygninger i Oslo, og ett av 24 637 i Norge. Det ble etablert samme år som 849 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (51 %).
Aktivitet
Entreprenørselskap i byggebransjen. Levere tjenester innen oppføring og rehabilitering av bygninger, konsulent- og takstvirksomhet.
Formål
Selskapets virksomhet innen byggebransjen er oppføring og rehabilitering av bygninger, konsulent- og takstvirksomhet, samt om ønskelig også å eie eller delta i selskaper med beslektet virksomhet, samt å forvalte selskapets verdier gjennom investeringer.
AI-sammendrag
Omsetningsveksten på 55% til 124 mrd kr plasserer aktøren blant de største 10% i bransjen, men driftsmarginen ligger under snittet, og et resultat på 3 mill. kr betyr at veksten foreløpig gir begrenset lønnsomhet. Egenkapitalandelen på 40% er høyere enn bransjesnittet og gir en viss buffer, mens 92% eierskap hos morselskapet Lohne Lauritzsen Sommerfelt AS gjør styringen konsentrert. For et selskap med 26 ansatte innebærer den raske oppskaleringen en risiko knyttet til prosjektstyring og marginpress. Rettelse: omsetningen er 124 mill. kr, ikke mrd. Riktig versjon: Omsetningsveksten på 55% til 124 mill. kr plasserer aktøren blant de største 10% i bransjen, men driftsmarginen ligger under snittet, og et resultat på 3 mill. kr betyr at veksten foreløpig gir begrenset lønnsomhet. Egenkapitalandelen på 40% er høyere enn bransjesnittet og gir en viss buffer, mens 92% eierskap hos morselskapet Lohne Lauritzsen Sommerfelt AS gjør styringen konsentrert. For et selskap med 26 ansatte innebærer den raske oppskaleringen en risiko knyttet til prosjektstyring og marginpress.
API og MCPGET /company/918478256
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"name": "LOHNE & LAURITZSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "41.000",
"nace_desc": "Oppføring av bygninger",
"employees": 26,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Hva driver Lohne & Lauritzsen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Lohne & Lauritzsen AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Lohne & Lauritzsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +55,1 % fra 2024 · +12,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 124,22 mill kr | 2,44 mill kr | 2,74 mill kr | 40,02 mill kr | 15,74 mill kr | 24,29 mill kr |
| 2024 | 80,07 mill kr | 1,26 mill kr | 931 996 kr | 28,55 mill kr | 14,50 mill kr | 14,05 mill kr |
| 2023 | 109,91 mill kr | −1,59 mill kr | −950 746 kr | 33,50 mill kr | 14,46 mill kr | 19,04 mill kr |
| 2022 | 97,47 mill kr | 5,02 mill kr | 3,86 mill kr | 31,64 mill kr | 15,41 mill kr | 16,23 mill kr |
| 2021 | 110,27 mill kr | 5,41 mill kr | 4,61 mill kr | 34,93 mill kr | 11,66 mill kr | 23,27 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er varekostnader, som utgjør om lag 74 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 20 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 75 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/918478256/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 124220662,
"operating_profit": 2440969,
"net_profit": 2739183,
"equity": 15736414,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 80066557,
"operating_profit": 1260238,
"net_profit": 931996,
"equity": 14497231,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Lohne & Lauritzsen AS per år.
Hvordan har omsetningen til Lohne & Lauritzsen AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Lohne & Lauritzsen AS i 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 01.09.2025Styre
2Sist endret 14.01.2026Regnskapsfører
1Sist endret 16.06.2026Revisor
1Sist endret 24.10.2019API og MCPGET /company/918478256/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Lohne & Lauritzsen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Lohne & Lauritzsen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Lohne & Lauritzsen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Nylenda AShadde 8 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lohne Lauritzsen Sommerfelt AS | Selskap | Ordinære aksjer | 92,0 % | 276 |
| Lohne & Lauritzsen AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,0 % | 24 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/918478256/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "LOHNE LAURITZSEN SOMMERFELT AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 92,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "LOHNE & LAURITZSEN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Lohne & Lauritzsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Lohne & Lauritzsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Lohne & Lauritzsen AS eier Lohne Lauritzsen Sommerfelt AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Lohne Lauritzsen Sommerfelt AS
1 selskaperAPI og MCPGET /company/918478256/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"chain": [
{ "org_no": "923393714", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "918478256", "owner_pct": 92, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Lohne & Lauritzsen AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Lohne & Lauritzsen AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Lohne & Lauritzsen AS | BEDR | Oppføring av bygninger | Oslo | 26 |
Kunngjøringer28
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 29.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.1.2026 | Styre ↗ |
| 1.9.2025 | Daglig leder ↗ |
| 14.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.8.2024 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 3.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.5.2024 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 18.5.2024 | Kapital ↗ |
| 18.5.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.5.2024 | Fusjonsbeslutning ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/918478256/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-01-14", "type": "Styre", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Lohne & Lauritzsen AS sist endret?
Har Lohne & Lauritzsen AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hvilke fusjoner har Lohne & Lauritzsen AS vært involvert i?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→24
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+HAMA ACCOUNTING AS(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→26
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 74,5 % av driftsinntektene — 26,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,0 % | 2,9 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 2,0 % |
| Egenkapitalandel | 39,3 % | 29,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 1,30 |
| Gjeldsgrad | 1,54 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,4 % | 11,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +55,1 % | +1,5 % |
| Omsetning per ansatt | 4,78 mill kr | 1,54 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 74,5 % | 47,9 % |
| Lønnskostnad | 19,6 % | 33,4 % |
| Annen driftskostnad | 3,6 % | 11,6 % |
| Avskrivninger | 0,4 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/918478256/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "918478256",
"nace_code": "41.000",
"industry_count": 12276,
"revenue": { "value": 124220662, "percentile": 0.9762 },
"operating_margin": { "value": 0.0197, "percentile": 0.4514 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Er Lohne & Lauritzsen AS blant de største selskapene innen oppføring av bygninger?
Hvor solid er Lohne & Lauritzsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Lohne & Lauritzsen AS på i bransjen?
Godkjenninger og registre
Lohne & Lauritzsen AS har sentral godkjenning for byggevirksomhet fra Direktoratet for byggkvalitet innen 2 godkjenningsområder.
| Funksjon | Godkjenningsområde | Tiltaksklasse |
|---|---|---|
| Utførende | Arbeid på bevaringsverdige byggverk | 2 |
| Utførende | Tømrerarbeid og montering av trekonstruksjoner | 2 |
Kilde: Direktoratet for byggkvalitet
Offentlige anbud
Lohne & Lauritzsen AS har vunnet 1 offentlig anbud og organisert 2 anbud.
| Publisert | Rolle | Anbud | Sted | Frist | Verdi | Status |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 12.12.2025 | Rådgiver | Snekkertjenester/utstillingssnekker, rammeavtale | Oslo | 29.2.2028 | 12,50 mill kr | Tildelt |
| 14.10.2024 | Vinner | Rammeavtaler - Snekkertjenester | Oslo | − | − | Tildelt |
| 5.9.2024 | Rådgiver | Tømrertjenester for sikring og montering av arkeologiske gjenstander o.l. | Oslo | − | 1,00 mill kr | Tildelt |
Kilde: Doffin
API og MCPGET /company/918478256/tenders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/918478256/tenders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"agg": { "tenders_won_count": 1, "tenders_won_12mo": 0, "tenders_issued_count": 0 },
"hits": [
{
"notice_id": "2025-119889",
"heading": "Snekkertjenester/utstillingssnekker, rammeavtale",
"publication_date": "2025-12-12",
"role": "tender_organiser",
…
},
{
"notice_id": "2024-114583",
"heading": "Rammeavtaler - Snekkertjenester",
"publication_date": "2024-10-14",
"role": "winner",
…
},
…
]
}MCP
get_company_tenders({ "org_no": "918478256" })Spør AI-assistenten
Hvilke offentlige anbud har Lohne & Lauritzsen AS vunnet det siste året?
Hva gikk anbudet «Snekkertjenester/utstillingssnekker, rammeavtale» ut på?
Investeringer
LOHNE & LAURITZSEN AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lohne & Lauritzsen AS | Oslo | 8,0 % | 2024 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Folk spør om Lohne & Lauritzsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Lohne & Lauritzsen AS?
Det er registrert 24 637 selskaper i Norge innen oppføring av bygninger, hvorav 1 912 i Oslo.
Er Lohne & Lauritzsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 53 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 849 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Lohne & Lauritzsen AS?
Daglig leder i Lohne & Lauritzsen AS er Morten Brusnes, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Lohne & Lauritzsen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Lohne Lauritzsen Sommerfelt AS største eier i Lohne & Lauritzsen AS med 92 % av aksjene. Nest størst er Lohne & Lauritzsen AS med 8 %.
Hvordan går det økonomisk med Lohne & Lauritzsen AS?
Lohne & Lauritzsen AS hadde i 2025 en omsetning på 124,22 mill kr og et overskudd på 2,74 mill kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Lohne & Lauritzsen AS?
Lohne & Lauritzsen AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Hvordan kommer jeg i kontakt med Lohne & Lauritzsen AS?
I Enhetsregisteret har Lohne & Lauritzsen AS registrert nettsiden www.ll.no.
Er Lohne & Lauritzsen AS registrert i MVA-registeret?
Lohne & Lauritzsen AS er registrert i MVA-registeret (siden 2017) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.