- Omsetning
- 1,2 mill
- −6,4 %
- Resultat
- −1,2 mill
- −159,9 %
Om G & T Oslo AS
G & T Oslo AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Pr og kommunikasjonstjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Selskapet er under tvangsavvikling. I 2023 hadde G & T Oslo AS en omsetning på 1,25 mill kr, en nedgang på 6 % fra 2022. Selskapet endte året med et underskudd på 1,17 mill kr. Egenkapitalen var 686 081 kr ved utgangen av 2023. Største aksjonær er Trond Arne Fjellman med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 811 innen pr og kommunikasjonstjenester i Oslo, og ett av 2 083 i Norge. Det er eldre enn 82 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Rådgivning innenfor samt produksjon av alle former for kommunikasjons- PR- og reklamebyråvirksomhet herunder alle trykte medier, film-, TV- og lydreklame samt på alle digitale plattformer. Deltakelse i lignende virksomhet i andre selskaper. Kjøp og salg av aksjer.
Formål
Selskapets virksomhet er å drive grafisk arbeid, kommunikasjon og reklamebyråvirksomhet, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interesser i andre foretak.
API og MCPGET /company/914401895
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914401895" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914401895",
"name": "G & T OSLO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "73.300",
"nace_desc": "Pr og kommunikasjonstjenester",
"employees": null,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914401895" })Spør AI-assistenten
Når ble G & T Oslo AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder G & T Oslo AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er G & T Oslo AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2019–2023 · −6,4 % fra 2022 · +73,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1,25 mill kr | −91 671 kr | −1,17 mill kr | 1,19 mill kr | 686 081 kr | 503 478 kr |
| 2022 | 1,34 mill kr | 372 556 kr | 1,96 mill kr | 2,36 mill kr | 1,86 mill kr | 499 898 kr |
| 2021 | 858 848 kr | 235 368 kr | 200 757 kr | 387 232 kr | 150 926 kr | 236 307 kr |
| 2020 | 551 420 kr | −87 809 kr | −81 220 kr | 79 849 kr | −49 831 kr | 129 679 kr |
| 2019 | 720 000 kr | 83 863 kr | 77 691 kr | 195 482 kr | 31 390 kr | 164 092 kr |
Balanse
2023Hva årsregnskapet forteller
AII 2023 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 75 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914401895/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914401895/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914401895",
"years": [
{
"year": 2023,
"revenue": 1249033,
"operating_profit": -91671,
"net_profit": -1174726,
"equity": 686081,
…
},
{
"year": 2022,
"revenue": 1335084,
"operating_profit": 372556,
"net_profit": 1959881,
"equity": 1860807,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914401895" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til G & T Oslo AS utviklet seg fra 2019 til 2023?
Hva var driftsmarginen til G & T Oslo AS i 2023?
Hvor mye falt omsetningen til G & T Oslo AS fra 2022 til 2023, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre2
Regnskapsfører
1Sist endret 24.01.2022Bostyrer
1Sist endret 28.04.2025API og MCPGET /company/914401895/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914401895/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914401895",
"roles": [
{ "role_type": "Bostyrer", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914401895" })Spør AI-assistenten
Hvem er regnskapsfører for G & T Oslo AS?
List alle roller i G & T Oslo AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i G & T Oslo AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
4 ute · 1 endret eierandel
- Gard Allergothhadde 25 %
- Alf K. Invest AShadde 10 %
- Lars Gunnar Aashadde 10 %
- Petter Singsaashadde 10 %
- Trond Arne Fjellman45 % → 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Trond Arne Fjellman | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2024
API og MCPGET /company/914401895/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914401895/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914401895",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914401895" })Spør AI-assistenten
Hvem eier G & T Oslo AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har G & T Oslo AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| G & T Oslo AS | BEDR | Pr og kommunikasjonstjenester | Oslo | − |
Kunngjøringer27
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 28.4.2025 | Tvangsoppløsning ↗ |
| 26.2.2025 | Manglende roller ↗ |
| 17.6.2024 | Styre ↗ |
| 6.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.8.2023 | Forretningsadresse ↗ |
| 9.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.1.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.8.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914401895/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914401895/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914401895",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-04-28", "type": "Tvangsoppløsning", … },
{ "dato": "2025-02-26", "type": "Manglende roller", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914401895" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for G & T Oslo AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble G & T Oslo AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte G & T Oslo AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2023 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 57,7 % | 47,0 % |
| Likviditetsgrad | 1,84 | 1,68 |
| Gjeldsgrad | 0,73 | 0,73 |
| Egenkapitalrentabilitet | -171,2 % | 13,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914401895/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914401895/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914401895",
"nace_code": "73.300",
"industry_count": 612,
"revenue": { "value": 1249033, "percentile": 0.6931 },
"operating_margin": { "value": -0.0734, "percentile": 0.2247 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914401895" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til G & T Oslo AS på i bransjen?
Hvor ligger G & T Oslo AS blant de 612 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til G & T Oslo AS sammenlignet med andre i bransjen?
Investeringer
G & T OSLO AS eier aksjer i 3 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Immuvera Therapeutics AS | Oslo | 0,5 % | 2022 | 2024 | Aktiv |
| Aqua Bio Technology ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2024 | Aktiv |
| Zalaris ASA | Oslo | 0,0 % | 2024 | 2024 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+4 til på samme adresse →Spørsmål og svar om G & T Oslo AS
Hvor stor er bransjen G & T Oslo AS tilhører?
G & T Oslo AS er ett av 811 selskaper innen pr og kommunikasjonstjenester i Oslo, og ett av 2 083 på landsbasis.
Hvor lenge har G & T Oslo AS eksistert sammenlignet med bransjen?
G & T Oslo AS ble etablert i 2014 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 82 % av selskapene.
Hva har skjedd med G & T Oslo AS?
G & T Oslo AS er under tvangsavvikling. Informasjonen på denne siden viser selskapets historikk slik den er registrert i Brønnøysundregistrene.
Hvilke eiere står bak G & T Oslo AS?
G & T Oslo AS eies i hovedsak av Trond Arne Fjellman (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2024.
Går G & T Oslo AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2023) viser en omsetning på 1,25 mill kr, ned 6 % fra 2022. Egenkapitalen var 686 081 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har G & T Oslo AS?
Ved utgangen av 2023 hadde G & T Oslo AS en egenkapital på 686 081 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 57,7 %.
Hvor stor aksjekapital har G & T Oslo AS?
Den registrerte aksjekapitalen i G & T Oslo AS er 30 000 kr (30 000 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Hvilken regnskapsfører bruker G & T Oslo AS?
I Enhetsregisteret er G & T Oslo AS registrert med regnskapsfører Mgi Regnskap AS.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.