Hopp til innhold
Nyttsokfirma i Claude og ChatGPTLes mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Skyfall Ventures AS

Org.nr 917863237
Omsetning
9,2 mill
+22,6 %
Resultat
1,1 mill
−21,4 %
Mer

Om Skyfall Ventures AS

Skyfall Ventures AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Fondsforvaltningsvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Espen Sunde Malmo er daglig leder, og Preben Songe-Møller er styreleder. I 2025 hadde Skyfall Ventures AS en omsetning på 9,22 mill kr, en økning på 23 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,08 mill kr. Egenkapitalen var 4,54 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Skyfall Invest AS med 49,4 % av aksjene. Selskapet er ett av 149 innen fondsforvaltningsvirksomhet i Oslo, og ett av 229 i Norge. Det er eldre enn 58 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (98 %).

Aktivitet

Investering i tidligfase-selskaper, salg av konsulenttjenester samt relatert virksomhet.

Formål

Selskapets formål er investering i tidligfase-selskaper, salg av konsulenttjenester samt relatert virksomhet.

API og MCPGET /company/917863237

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "name": "SKYFALL VENTURES AS",
  "org_form": "AS",
  "nace_code": "66.300",
  "nace_desc": "Fondsforvaltningsvirksomhet",
  "employees": null,
  "address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
  …
}

MCP

lookup_company({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Hvor i Oslo holder Skyfall Ventures AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
  • Er Skyfall Ventures AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
  • Hva driver Skyfall Ventures AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Kom i gang med API og MCP →

Økonomi

Omsetning 2021–2025 · +22,6 % fra 2024 · +2 613,8 % over 4 år

ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20259,22 mill kr1,37 mill kr1,08 mill kr15,28 mill kr4,54 mill kr10,74 mill kr
20247,52 mill kr377 938 kr1,38 mill kr15,05 mill kr5,95 mill kr9,10 mill kr
20237,58 mill kr1,18 mill kr988 544 kr15,46 mill kr4,57 mill kr10,89 mill kr
20227,55 mill kr2,01 mill kr1,01 mill kr16,40 mill kr4,58 mill kr11,82 mill kr
2021339 725 kr−1,08 mill kr−1,11 mill kr15,05 mill kr5,58 mill kr9,47 mill kr

Balanse

2025
Eiendeler15,28 mill kr
Anleggsmidler79 %12,09 mill krOmløpsmidler21 %3,19 mill kr
Egenkapital og gjeld15,28 mill kr
Innskutt egenkapital30 %4,54 mill krLangsiktig gjeld46 %7,02 mill krKortsiktig gjeld24 %3,72 mill kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader7,85 mill kr
Finansinntekter4,26 mill kr
Finanskostnader4,47 mill kr
Netto finans−210 752 kr
Ordinært resultat før skatt1,16 mill kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Den største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 65 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte som oversteg årsresultatet.

Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 20 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig.

API og MCPGET /company/917863237/financials

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237/financials" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "years": [
    {
      "year": 2025,
      "revenue": 9219366,
      "operating_profit": 1370452,
      "net_profit": 1083610,
      "equity": 4536649,
      …
    },
    {
      "year": 2024,
      "revenue": 7518000,
      "operating_profit": 377938,
      "net_profit": 1378832,
      "equity": 5953040,
      …
    },
    …
  ]
}

MCP

get_company_financials({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan har omsetningen til Skyfall Ventures AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
  • Hva var driftsmarginen til Skyfall Ventures AS i 2025?
  • Hvor mye vokste omsetningen til Skyfall Ventures AS fra 2024 til 2025?

Roller og styre8

Daglig leder

1Sist endret 12.01.2018
Daglig lederSignatur

Styre

4Sist endret 17.02.2025
Styrets lederSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur
StyremedlemSignatur

Regnskapsfører

2Sist endret 24.01.2022
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE SØR ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →
Regnskapsfører
repr. AMESTO ACCOUNTHOUSE ASGodkjent regnskapsforetakVis regnskapsfører-profil →

Revisor

1Sist endret 06.05.2021
Revisor
repr. SLM REVISJON ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →
API og MCPGET /company/917863237/roles

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237/roles" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "roles": [
    { "role_type": "Daglig leder", … },
    { "role_type": "Regnskapsfører", … },
    { "role_type": "Revisor", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_roles({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er regnskapsfører for Skyfall Ventures AS?
  • List alle roller i Skyfall Ventures AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
  • Hvem sitter i styret i Skyfall Ventures AS?

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

5 endret eierandel

Endret (5)
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Skyfall Invest ASSelskapOrdinære aksjer49,4 %650 983
Disruptøren ASSelskapOrdinære aksjer19,3 %253 640
Red Walnut ASSelskapOrdinære aksjer19,3 %253 640
Sprint Consulting ASSelskapOrdinære aksjer10,1 %132 449
Fredrik Gulowsen ASSelskapOrdinære aksjer2,1 %27 054

5 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

API og MCPGET /company/917863237/shareholders

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237/shareholders" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "shareholders": [
    { "shareholder_name": "SKYFALL INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 49.4, "year": 2025, … },
    { "shareholder_name": "DISRUPTØREN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 19.25, "year": 2025, … },
    …
  ],
  "total": 5
}

MCP

get_company_shareholders({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Hvem er de fem største aksjonærene i Skyfall Ventures AS?
  • Er Skyfall Ventures AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
  • Hvor mange aksjonærer har Skyfall Ventures AS, og hvor mange aksjer er utstedt?

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

18,9 %
18,9 %
18,9 %
Oscar Graham-Olsen
via Sprint Consulting AS → Spectre Sprint AS → Ogo Invest AS · +1 andre eierveier
0,5 %
Vis 3 flere eiere ↓

Underenheter1

NavnTypeBransjeKommuneAnsatte
Skyfall Ventures ASBEDRFondsforvaltningsvirksomhetOslo−

Kunngjøringer37

Kilde: Brønnøysundregistrene

API og MCPGET /company/917863237/kunngjoeringer

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237/kunngjoeringer" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "kunngjoeringer": [
    { "dato": "2026-06-29", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    { "dato": "2025-05-17", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
    …
  ]
}

MCP

get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Når ble Skyfall Ventures AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
  • Når leverte Skyfall Ventures AS sist godkjent årsregnskap?
  • Når ble styret i Skyfall Ventures AS sist endret?

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Lønnskostnad utgjør 64,9 % av driftsinntektene — 13,3 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Driftsmargin14,9 %17,0 %
Resultatmargin11,8 %15,5 %
Egenkapitalandel29,7 %53,7 %
Likviditetsgrad0,861,69
Gjeldsgrad2,370,80
Egenkapitalrentabilitet23,9 %28,4 %
Omsetningsvekst (siste år)+22,6 %+10,6 %
Andel av driftsinntekter2025Bransjemedian
Lønnskostnad64,9 %51,6 %
Annen driftskostnad17,7 %21,1 %
Avskrivninger2,6 %0,2 %

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

API og MCPGET /company/917863237/benchmark

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237/benchmark" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "nace_code": "66.300",
  "industry_count": 220,
  "revenue": { "value": 9219366, "percentile": 0.5297 },
  "operating_margin": { "value": 0.1486, "percentile": 0.486 },
  …
}

MCP

get_company_benchmark({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Hvordan er lønnsomheten til Skyfall Ventures AS sammenlignet med andre i bransjen?
  • Er Skyfall Ventures AS blant de største selskapene innen fondsforvaltningsvirksomhet?
  • Hvor solid er Skyfall Ventures AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?

Offentlig støtte

Skyfall Ventures AS er registrert med 3 tildelinger fra Innovasjon Norge (9,00 mill kr).

3 tildelinger, til sammen 9,00 mill kr
DatoKategoriUnderkategoriBeløpType
19.8.2019OppstartstilskuddPre-såkornfond4,00 mill krLån
27.11.2018OppstartstilskuddPre-såkornfond3,00 mill krLån
11.12.2017OppstartstilskuddPre-såkornfond2,00 mill krLån

Kilde: Innovasjon Norge

Analyse: Hvor mye offentlig støtte endte i konkurs? →

API og MCPGET /company/917863237/grants

API

curl "https://api.sokfirma.no/company/917863237/grants" \
  -H "Authorization: Bearer sk_api_..."

Svar (utdrag)

{
  "org_no": "917863237",
  "innovasjon_norge": [
    {
      "virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
      "innvilget_belop": 4000000,
      "innvilget_dato": "2019-08-19",
      …
    },
    …
  ],
  "forskningsradet": [],
  "skattefunn": []
}

MCP

get_company_grants({ "org_no": "917863237" })

Spør AI-assistenten

  • Oppsummer all offentlig støtte til Skyfall Ventures AS per år.
  • Hvilken offentlig støtte har Skyfall Ventures AS fått?
  • Hvor mye har Skyfall Ventures AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?

Investeringer

SKYFALL VENTURES AS eier aksjer i 11 selskaper

SelskapKommuneEierandelFørste årSiste årStatus
Skyfall Ventures Fund I ASOslo5,8 %20192025Aktiv
Age Labs ASOslo4,6 %20192025Aktiv
Preppio ASOslo3,0 %20192025Aktiv
Skyfall 22 ASOslo2,3 %20182025Aktiv
Skyfall 18 ASOslo2,2 %20182025Aktiv
Skyfall 17 ASOslo2,1 %20172025Aktiv
Firi ASOslo1,6 %20202025Aktiv
Skyfall 23 ASOslo1,5 %20182025Aktiv
Verdensvev ASOslo1,4 %20212025Aktiv
Skyfall 19 ASOslo1,3 %20182025Aktiv

Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.

Folk spør om Skyfall Ventures AS

Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Skyfall Ventures AS?

Det er registrert 229 selskaper i Norge innen fondsforvaltningsvirksomhet, hvorav 149 i Oslo.

Er Skyfall Ventures AS et etablert selskap?

Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 58 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 9 andre selskaper i bransjen etablert.

Hva er statusen til Skyfall Ventures AS?

Skyfall Ventures AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.

Hvem er daglig leder i Skyfall Ventures AS?

Daglig leder i Skyfall Ventures AS er Espen Sunde Malmo, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.

Hvem sitter i styret i Skyfall Ventures AS?

Preben Songe-Møller er registrert som styreleder i Skyfall Ventures AS, i et styre med 4 medlemmer. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.

Hvem er største aksjonær i Skyfall Ventures AS?

Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Skyfall Invest AS største eier i Skyfall Ventures AS med 49,4 % av aksjene. Nest størst er Disruptøren AS med 19,3 %.

Hvordan går det økonomisk med Skyfall Ventures AS?

I 2025 omsatte Skyfall Ventures AS for 9,22 mill kr, opp 23 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,08 mill kr.

Hva er driftsresultatet til Skyfall Ventures AS?

I 2025 hadde Skyfall Ventures AS et driftsresultat på 1,37 mill kr, som tilsvarer en driftsmargin på 14,9 %.

Bransjen der selskapet holder til

Andre interessante kommuner