Bookis AS
Org.nr 917690979
Om Bookis AS
Bookis AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tromsø, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med spesialisert vareutvalg. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Arne-Morten Willumsen er daglig leder, og Ola Røthe er styreleder.
Aktivitet og formål
Selskapets virksomhet er utvikling og drift av digitale forretningskonsepter, samt annet som naturlig faller sammen med dette.
AI-sammendrag
Sterk omsetningsvekst på 17% til 39 millioner kroner med kun 6 ansatte vitner om en svært kapitallett og skalerbar plattformmodell innen digital brukthandel. Til tross for røde tall på bunnlinjen (-3M kr) er egenkapitalandelen solid på 50%, noe som gir buffer for videre vekst. Eierstrukturen med DRUUUSERS AS på 48,6% antyder et konsentrert, men ikke dominerende grep om selskapet — noe som kan gi fleksibilitet for fremtidige emisjoner eller partnerskapsstrukturer.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 55,96 mill kr | 333,00K kr | 265,50K kr | 9,99 mill kr | 4,71 mill kr | 5,28 mill kr |
| 2024 | 39,31 mill kr | −3,33 mill kr | −3,45 mill kr | 10,04 mill kr | 4,55 mill kr | 5,50 mill kr |
| 2023 | 33,63 mill kr | −9,93 mill kr | −10,02 mill kr | 12,22 mill kr | 8,00 mill kr | 4,22 mill kr |
| 2022 | 24,54 mill kr | −31,56 mill kr | −31,98 mill kr | 21,63 mill kr | 13,77 mill kr | 7,86 mill kr |
| 2021 | 29,80 mill kr | −37,53 mill kr | −37,93 mill kr | 51,19 mill kr | 33,05 mill kr | 18,14 mill kr |
Roller og styre7
Daglig leder
1Sist endret 20.09.2016Styre
4Sist endret 06.07.2023Regnskapsfører
1Sist endret 01.04.2023Revisor
1Sist endret 08.05.2024Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
6 nye · 4 ute · 1 endret eierandel
- Druuusers AS48,6 % → 44,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Druuusers AS | Selskap | Ordinære aksjer | 44.5 % | 432 289 |
| S. Ugelstad Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9.2 % | 89 225 |
| Schibsted Tillvxtmedier Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 9.1 % | 88 569 |
| Whitlow Partners Master Fund | Selskap | Ordinære aksjer | 7.4 % | 71 802 |
| Bookis Spv AS | Selskap | Ordinære aksjer | 7.0 % | 68 592 |
| Boddco AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.4 % | 33 000 |
| Hars Holding Ab | Selskap | Ordinære aksjer | 2.9 % | 28 467 |
| Tres Com AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.6 % | 25 541 |
| Lugard Road Capital | Selskap | Ordinære aksjer | 2.4 % | 23 567 |
| Sobona AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1.6 % | 16 074 |
51 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 60 beregnede eiere.
Eierstrukturen inneholder krysseierskap (sirkulært eierskap). Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Datterselskaper av Bookis AS
1 selskaperUnderenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Bookis AS Avd Tromsø | BEDR | Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med spesialisert vareutvalg | Tromsø | − |
| Bookis.no Avd Oslo | BEDR | Formidlingstjenester tilknyttet detaljhandel med spesialisert vareutvalg | Oslo | 6 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.8.2025 | Kapital ↗ |
| 13.8.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 28.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2024 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 17.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.5.2024 | Revisor ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 7.10.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i aksjekapital
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Offentlig støtte
Bookis AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (2,40 mill kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 3 SkatteFUNN-søknader, 2 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 21.12.2020 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 900,00K kr | Lån |
| 24.8.2017 | Risikolån og garantier | Landsdekkende risikolån | 1,50 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
Immaterielle rettigheter
Bookis AS har 4 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| bookis ↗ | 202308685 | 327858 | Registrert | 10.7.2033 |
| Tjus ↗ | 201814429 | − | Henlagt | − |
| NestenNy ↗ | 201814428 | − | Henlagt | − |
| BOOKIS ↗ | 201703224 | 291708 | Registrert | 15.3.2027 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
BOOKIS AS eier aksjer i 2 selskaper
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Druuusers AS | Oslo | 68.3 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
| Bookis AS | Tromsø | 0.0 % | 2022 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Bookis AS
Hvilken status har Bookis AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Bookis AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Bookis AS?
Arne-Morten Willumsen er registrert som daglig leder i Bookis AS.
Hvem er største aksjonær i Bookis AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Druuusers AS største eier i Bookis AS med 44,5 % av aksjene. Nest størst er S. Ugelstad Invest AS med 9,2 %.
Går Bookis AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 55,96 mill kr, opp 42 % fra 2024. Egenkapitalen var 4,71 mill kr ved årsslutt.
Hvor solid er økonomien i Bookis AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Bookis AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Hvilket org.nr har Bookis AS?
Organisasjonsnummeret til Bookis AS er 917 690 979. Selskapet er registrert som Aksjeselskap, med registreringsdato 20.09.2016.