Ntention AS
Org.nr 917657556
Om Ntention AS
Ntention AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Asker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Magnus Arveng er daglig leder, og Magnus Arveng er styreleder. I 2024 hadde Ntention AS en omsetning på 1,79 mill kr, en nedgang på 37 % fra 2023. Selskapet endte året med et underskudd på 164 496 kr. Egenkapitalen var 1,61 mill kr ved utgangen av 2024. Største aksjonær er Arveng Industries AS med 19,3 % av aksjene. Selskapet er ett av 134 innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Asker, og ett av 5 455 i Norge. Det er eldre enn 77 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Produktutvikling og nyskapning, herunder R&D (Research and Development) og utforming av selve produktene. Selskapet vil også bedrive salg og markedsføring av egne og andre produketer både nasjonalt og internasjonalt.
Formål
Utvikling av teknologiske innovasjoner. Selskapet kan bedrive økonomisk virksomhet.
API og MCPGET /company/917657556
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"name": "NTENTION AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "74.110",
"nace_desc": "Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet",
"employees": 5,
"address": { "municipality": "ASKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Når ble Ntention AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Asker holder Ntention AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Ntention AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Balanse
2024| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1,79 mill kr | −279 335 kr | −164 496 kr | 3,05 mill kr | 1,61 mill kr | 1,44 mill kr |
| 2023 | 2,83 mill kr | −1,44 mill kr | −1,12 mill kr | 3,09 mill kr | 1,68 mill kr | 1,40 mill kr |
| 2022 | 2,77 mill kr | −1,56 mill kr | −1,21 mill kr | 3,71 mill kr | 2,70 mill kr | 1,01 mill kr |
| 2021 | 1,57 mill kr | −1,88 mill kr | −1,31 mill kr | 2,67 mill kr | 1,79 mill kr | 885 155 kr |
| 2020 | 507 962 kr | −1,87 mill kr | −1,36 mill kr | 1,53 mill kr | 1,17 mill kr | 357 896 kr |
Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 91 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 19 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak kortsiktig.
API og MCPGET /company/917657556/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 1785090,
"operating_profit": -279335,
"net_profit": -164496,
"equity": 1607619,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 2832697,
"operating_profit": -1442939,
"net_profit": -1120985,
"equity": 1683448,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Ntention AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Ntention AS per år.
Hvordan har omsetningen til Ntention AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 05.02.2022Styre
3Sist endret 22.06.2019Regnskapsfører
1Sist endret 10.02.2026API og MCPGET /company/917657556/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Ntention AS?
Hvem er regnskapsfører for Ntention AS?
List alle roller i Ntention AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Arveng Industries AS | Selskap | Ordinære aksjer | 19.3 % | 801 050 |
| Ntention AS | Selskap | Ordinære aksjer | 17.9 % | 742 410 |
| Moina AS | Selskap | Ordinære aksjer | 13.2 % | 547 000 |
| Harmonium Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 6.5 % | 270 000 |
| Frank Alexander Øygard | Person | Ordinære aksjer | 4.4 % | 184 250 |
| Chrishøeg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.5 % | 146 070 |
| Malise AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3.5 % | 146 070 |
| 1450 Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 2.1 % | 85 560 |
| Yon Saret Medbøe Tamuly | Person | Ordinære aksjer | 1.9 % | 79 770 |
| Håvard Pedersen Brandal | Person | Ordinære aksjer | 1.8 % | 76 500 |
43 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917657556/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "ARVENG INDUSTRIES AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 19.3,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "NTENTION AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 17.89, "year": 2025, … },
…
],
"total": 43
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Er Ntention AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Ntention AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Ntention AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 42 beregnede eiere.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Arveng Technologies | BEDR | Industri-, produkt- og motedesignvirksomhet | Asker | 5 |
Kunngjøringer43
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 2.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 8.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.10.2022 | Erverv av egne aksjer-fullmakt ↗ |
| 31.10.2022 | Fullmakt kapitalforhøyelse ↗ |
| 31.10.2022 | Kapital ↗ |
| 31.10.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 27.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.4.2022 | Kapital ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917657556/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-08-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-08-01", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Ntention AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Ntention AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Ntention AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:6→5
- Endring i roller og styre
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- SkatteFUNN-søknadSkatteFUNN:Intuitivt brukergrensesnitt i VR for kontroll av robotikk(Godkjent)
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 52,7 % | 40,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,58 | 1,47 |
| Gjeldsgrad | 0,90 | 0,44 |
| Egenkapitalrentabilitet | -10,2 % | -0,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -37,0 % | +6,0 % |
| Omsetning per ansatt | 357 018 kr | 1,16 mill kr |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917657556/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"nace_code": "74.110",
"industry_count": 2056,
"revenue": { "value": 1785090, "percentile": 0.8212 },
"operating_margin": { "value": -0.1565, "percentile": 0.3724 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Ntention AS på i bransjen?
Hvor ligger Ntention AS blant de 2056 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Ntention AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Ntention AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (700 000 kr), 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet og 4 SkatteFUNN-søknader, 3 godkjent.
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 8.6.2018 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 622 500 kr | Tilskudd |
| 21.3.2017 | Oppstartstilskudd | Landsdekkende etablerertilskudd | 77 500 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/917657556/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917657556/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917657556",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Oppstartstilskudd",
"innvilget_belop": 622500,
"innvilget_dato": "2018-06-08",
…
},
…
],
"forskningsradet": [
{ "prosjekttittel": "Søknadsprosess for Eurostarssøknad", "prosjektstart": 2023, "tildelt_belop": 0, … }
],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Intuitivt brukergrensesnitt i VR for kontroll av robotikk",
"godkjent": true,
"innsendt_dato": "2023-08-31",
…
},
…
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "917657556" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Ntention AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Ntention AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilke forskningsprosjekter har Ntention AS hatt hos Forskningsrådet?
Immaterielle rettigheter
Ntention AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| NTENTION ↗ | 202004295 | 310955 | Registrert | 28.3.2030 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
NTENTION AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Ntention AS | Asker | 17.9 % | 2021 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Spørsmål og svar om Ntention AS
Hvor stor er bransjen Ntention AS tilhører?
Ntention AS er ett av 134 selskaper innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Asker, og ett av 5 455 på landsbasis.
Hvor lenge har Ntention AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Ntention AS ble etablert i 2016 og er blant de eldste i bransjen — eldre enn 77 % av selskapene.
Er Ntention AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Ntention AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken selskapsform har Ntention AS?
Organisasjonsformen til Ntention AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Ntention AS?
Magnus Arveng er registrert som daglig leder i Ntention AS.
Hvem er største aksjonær i Ntention AS?
Største aksjonær i Ntention AS er Arveng Industries AS med 19,3 % av aksjene, fulgt av Ntention AS (17,9 %) og Moina AS (13,2 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Går Ntention AS med overskudd?
I 2024 omsatte Ntention AS for 1,79 mill kr, ned 37 % fra 2023. Årsresultatet ble et underskudd på 164 496 kr.
Hvor mye egenkapital har Ntention AS?
Ved utgangen av 2024 hadde Ntention AS en egenkapital på 1,61 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 52,7 %.
Hvor stor aksjekapital har Ntention AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Ntention AS er 41 505,6 kr (4 150 560 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Ntention AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2018. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.