Stian Andre AS
- Omsetning
- 16,5 mill
- +9,3 %
- Resultat
- −960 925
- 7 års regnskap
Om Stian Andre AS
Stian Andre AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Lyngen, Troms. Selskapet er registrert i bransjen Fiske og fangst i sjø. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Børge Hansen er daglig leder, og Børge Hansen er styreleder. I 2025 hadde Stian Andre AS en omsetning på 16,53 mill kr, en økning på 9 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 960 925 kr. Egenkapitalen var 9,68 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Børge Hansen med 55 % av aksjene. Selskapet er ett av 47 innen fiske og fangst i sjø i Lyngen, og ett av 7 720 i Norge. Det ble etablert samme år som 253 andre selskaper i bransjen.
Aktivitet og formål
Eie og drive fiskefartøy samt investere i andre selskaper og det som naturlig står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/917418500
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"name": "STIAN ANDRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "03.110",
"nace_desc": "Fiske og fangst i sjø",
"employees": null,
"address": { "municipality": "LYNGEN", "county": "TROMS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Stian Andre AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Stian Andre AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Stian Andre AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +9,3 % fra 2024 · +99,8 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 16,53 mill kr | 1,31 mill kr | −960 925 kr | 59,16 mill kr | 9,68 mill kr | 49,47 mill kr |
| 2024 | 15,12 mill kr | −281 058 kr | −2,57 mill kr | 59,63 mill kr | 10,64 mill kr | 48,98 mill kr |
| 2023 | 18,55 mill kr | 254 006 kr | −1,88 mill kr | 67,10 mill kr | 13,21 mill kr | 53,89 mill kr |
| 2022 | 21,65 mill kr | 4,97 mill kr | 2,69 mill kr | 73,57 mill kr | 15,09 mill kr | 58,48 mill kr |
| 2021 | 8,28 mill kr | −112 392 kr | −743 061 kr | 60,26 mill kr | 12,40 mill kr | 47,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 43 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 12 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 700 kr
API og MCPGET /company/917418500/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 16529717,
"operating_profit": 1310465,
"net_profit": -960925,
"equity": 9682966,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 15120893,
"operating_profit": -281058,
"net_profit": -2569154,
"equity": 10643891,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Stian Andre AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Stian Andre AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Stian Andre AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 30.09.2021Styre
2Sist endret 30.09.2021Regnskapsfører
1Sist endret 04.07.2016Revisor
1Sist endret 02.05.2026API og MCPGET /company/917418500/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Stian Andre AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Stian Andre AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Stian Andre AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
2 endret eierandel
- Per Lidvar Hansen50 % → 45 %
- Børge Hansen50 % → 55 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Børge Hansen | Person | Ordinære aksjer | 55,0 % | 275 |
| Per Lidvar Hansen | Person | Ordinære aksjer | 45,0 % | 225 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/917418500/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"shareholders": [
…
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
Er Stian Andre AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Stian Andre AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Stian Andre AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Stian Andre AS | BEDR | Fiske og fangst i sjø | Lyngen | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.6.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2026 | Revisor ↗ |
| 12.1.2026 | Revisor ↗ |
| 10.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.9.2021 | Styre ↗ |
| 30.9.2021 | Daglig leder ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/917418500/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-06-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2026-05-02", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
Når ble Stian Andre AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Stian Andre AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Stian Andre AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+CEDRA NORGE AS(Revisor)−CEDRA NORGE RAGO AS(Revisor)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Avskrivninger utgjør 21,1 % av driftsinntektene — 11,2 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,9 % | 13,1 % |
| Resultatmargin | -5,8 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 16,4 % | 33,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,94 | 1,70 |
| Gjeldsgrad | 5,11 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | -9,9 % | 5,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +9,3 % | +10,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 12,2 % | 4,8 % |
| Lønnskostnad | 43,2 % | 35,9 % |
| Annen driftskostnad | 15,5 % | 24,5 % |
| Avskrivninger | 21,1 % | 9,9 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/917418500/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"nace_code": "03.110",
"industry_count": 2868,
"revenue": { "value": 16529717, "percentile": 0.8898 },
"operating_margin": { "value": 0.0793, "percentile": 0.4169 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Stian Andre AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Stian Andre AS på i bransjen?
Hvor ligger Stian Andre AS blant de 2868 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Offentlig støtte
Stian Andre AS er registrert med 2 tildelinger fra Innovasjon Norge (18,00 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 28.2.2019 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 3,00 mill kr | Lån |
| 25.9.2018 | Lavrisikolån | Lavrisikolån fiskeflåte | 15,00 mill kr | Lån |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/917418500/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/917418500/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "917418500",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 3000000,
"innvilget_dato": "2019-02-28",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "917418500" })Spør AI-assistenten
Hvor mye har Stian Andre AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Hvilken offentlig støtte har Stian Andre AS fått?
Investeringer
STIAN ANDRE AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lenangen Fiskeriservice AS | Lyngen | 3,2 % | 2020 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså i Lyngen
+618 til i Lyngen →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Stian Andre AS
Hvor stor er bransjen Stian Andre AS tilhører?
Stian Andre AS er ett av 47 selskaper innen fiske og fangst i sjø i Lyngen, og ett av 7 720 på landsbasis.
Hvor lenge har Stian Andre AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Stian Andre AS ble etablert i 2016 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 48 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har Stian Andre AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Stian Andre AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder Stian Andre AS?
Børge Hansen er registrert som daglig leder i Stian Andre AS.
Hvem eier Stian Andre AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Børge Hansen største eier i Stian Andre AS med 55 % av aksjene. Nest størst er Per Lidvar Hansen med 45 %.
Hva omsatte Stian Andre AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 16,53 mill kr, opp 9 % fra 2024. Egenkapitalen var 9,68 mill kr ved årsslutt.
Hvor stor aksjekapital har Stian Andre AS?
Den registrerte aksjekapitalen i Stian Andre AS er 500 000 kr (500 aksjer), ifølge Enhetsregisteret.
Er Stian Andre AS MVA-registrert?
Selskapet står i MVA-registeret, registrert i 2016. Registrering er påkrevd for virksomheter med avgiftspliktig omsetning over 50 000 kr i året.
Hvilket org.nr har Stian Andre AS?
Stian Andre AS har organisasjonsnummer 917 418 500. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Troms
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.