- Omsetning
- 14,3 mill
- −2,9 %
- Resultat
- 1,4 mill
- +35,8 %
- Ansatte
- 16
Om Malermester Jan Larsen AS
Malermester Jan Larsen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Tynset, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Maler- og glassarbeid. Virksomheten ble stiftet i 2016 og har vært i drift i 10 år. Jan Erik Larsen er daglig leder, og Gjermund Söder Vegge er styreleder. Selskapet er ett av 5 innen maler- og glassarbeid i Tynset, og ett av 4 957 i Norge. Det er eldre enn 65 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet og formål
Entreprenørvirksomhet innen overflatebehandling, herunder malertjenester samt relaterte tjenester.
AI-sammendrag
Med 16 ansatte for kun 14M kr i omsetning peker mot høy timepris eller spesialisert nisjekompetanse i overflatebehandling, og driftsmarginen i bransjens topp 25% understøtter dette. Som heleid datterselskap av HG Håndverksgruppen Norge AS drar aktøren nytte av konsernstøtte, men den svake egenkapitalandelen (2M kr EK mot 3M kr gjeld) gir begrenset buffer mot svingninger, forsterket av en liten omsetningsnedgang på 3%.
API og MCPGET /company/916597010
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"name": "MALERMESTER JAN LARSEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "43.340",
"nace_desc": "Maler- og glassarbeid",
"employees": 16,
"address": { "municipality": "TYNSET", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Malermester Jan Larsen AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Malermester Jan Larsen AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Tynset holder Malermester Jan Larsen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −2,9 % fra 2024 · +16 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 14,27 mill kr | 1,75 mill kr | 1,42 mill kr | 5,11 mill kr | 1,68 mill kr | 3,42 mill kr |
| 2024 | 14,70 mill kr | 1,28 mill kr | 1,05 mill kr | 4,92 mill kr | 1,68 mill kr | 3,24 mill kr |
| 2023 | 13,18 mill kr | 1,61 mill kr | 1,24 mill kr | 5,14 mill kr | 1,73 mill kr | 3,41 mill kr |
| 2022 | 13,59 mill kr | 1,90 mill kr | 1,47 mill kr | 4,27 mill kr | 1,77 mill kr | 2,50 mill kr |
| 2021 | 12,30 mill kr | 1,52 mill kr | 1,18 mill kr | 4,21 mill kr | 835 965 kr | 3,37 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 48 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 32 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 2,1 mill kr (40 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 1,8 mill kr (36 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 1,4 mill kr
API og MCPGET /company/916597010/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 14271111,
"operating_profit": 1754744,
"net_profit": 1420202,
"equity": 1684679,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 14696942,
"operating_profit": 1276590,
"net_profit": 1045669,
"equity": 1684191,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Malermester Jan Larsen AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Malermester Jan Larsen AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malermester Jan Larsen AS de siste årene.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.01.2016Styre
2Sist endret 03.01.2025Regnskapsfører
1Sist endret 28.10.2025Revisor
1Sist endret 01.02.2024Fullmakt
(ikke i roller)API og MCPGET /company/916597010/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Malermester Jan Larsen AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Malermester Jan Larsen AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malermester Jan Larsen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 4 ute
- Dag Edvard Larsenhadde 26 %
- Jan Erik Larsenhadde 26 %
- Per Roger Bekkenhadde 24 %
- Stian Svenninghadde 24 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Hg Håndverksgruppen Norge AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 3 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916597010/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 100,
"year": 2025,
…
}
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Malermester Jan Larsen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Malermester Jan Larsen AS eier Hg Håndverksgruppen Norge AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Malermester Jan Larsen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
- 52,9 %Wall Topco AS
- 1,8 %Buer Invest AS
- 1,2 %Valmora Equity Gmbh· Tyskland
- 0,9 %Chrv Holding Aps· Danmark
- 0,8 %Schwenke Holding AS
- 0,7 %Karlsvognen Holding AS
- 0,6 %Lars Lindvik AS
- 0,6 %Junijo Aps· Danmark
- 0,6 %Thue Bo II Aps· Danmark
- 0,5 %Tom Olsen Holding Aps· Danmark
Andre selskaper eid av Hg Håndverksgruppen Norge AS
70 selskaperAPI og MCPGET /company/916597010/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"chain": [
{ "org_no": "924600438", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "924600403", "owner_pct": 52.86, … },
{ "org_no": "997864425", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Malermester Jan Larsen AS?
Hvem eier Malermester Jan Larsen AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Malermester Jan Larsen AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malermester Jan Larsen AS | BEDR | Maler- og glassarbeid | Tynset | 16 |
Kunngjøringer25
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2025 | Signatur ↗ |
| 3.1.2025 | Styre ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.2.2024 | Revisor ↗ |
| 4.10.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
| 19.9.2023 | Signatur ↗ |
| 21.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916597010/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-22", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Malermester Jan Larsen AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Malermester Jan Larsen AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Malermester Jan Larsen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 11,2 % av driftsinntektene — 3,4 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,3 % | 3,9 % |
| Resultatmargin | 10,0 % | 3,0 % |
| Egenkapitalandel | 33,0 % | 34,4 % |
| Likviditetsgrad | 1,43 | 1,42 |
| Gjeldsgrad | 2,03 | 1,24 |
| Egenkapitalrentabilitet | 84,3 % | 18,3 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -2,9 % | -0,1 % |
| Omsetning per ansatt | 891 944,438 kr | 1,07 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 27,8 % | 27,1 % |
| Lønnskostnad | 48,1 % | 48,6 % |
| Annen driftskostnad | 11,2 % | 14,6 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,4 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916597010/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916597010/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916597010",
"nace_code": "43.340",
"industry_count": 1654,
"revenue": { "value": 14271111, "percentile": 0.8752 },
"operating_margin": { "value": 0.123, "percentile": 0.7528 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916597010" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Malermester Jan Larsen AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malermester Jan Larsen AS på i bransjen?
Hvor ligger Malermester Jan Larsen AS blant de 1654 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Tynset
1 000+ til i Tynset →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Malermester Jan Larsen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malermester Jan Larsen AS?
Det er registrert 4 957 selskaper i Norge innen maler- og glassarbeid, hvorav 5 i Tynset.
Er Malermester Jan Larsen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2016, som er lenger enn 65 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 155 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvilken status har Malermester Jan Larsen AS i Enhetsregisteret?
Malermester Jan Larsen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Malermester Jan Larsen AS?
Daglig leder i Malermester Jan Larsen AS er Jan Erik Larsen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvilke eiere står bak Malermester Jan Larsen AS?
Malermester Jan Larsen AS eies i hovedsak av Hg Håndverksgruppen Norge AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Malermester Jan Larsen AS?
I 2025 omsatte Malermester Jan Larsen AS for 14,27 mill kr, ned 3 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,42 mill kr.
Hvor mange ansatte har Malermester Jan Larsen AS?
Malermester Jan Larsen AS har 16 ansatte registrert i NAV Aa-registeret.
Er Malermester Jan Larsen AS registrert i MVA-registeret?
Malermester Jan Larsen AS er registrert i MVA-registeret (siden 2016) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.