Count Energy Trading AS
- Omsetning
- 9,3 mrd
- −47,7 %
- Resultat
- −15,8 mill
- −870,5 %
Om Count Energy Trading AS
Count Energy Trading AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Peter Jacob Goedvolk er daglig leder, og Peter Jacob Goedvolk er styreleder. Selskapet er ett av 9 innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Stavanger, og ett av 414 i Norge. Det ble etablert samme år som 20 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet
Kjøp og salg av gass. Olje og gass bransjen.
Formål
Kjøp og salg av petroleums og energi relaterte produkter og tjenester.
AI-sammendrag
Et omsetningsfall på 48% til 9,3 mrd kr og et underskudd på 16 mill. kr viser at handelsvirksomheten er sårbar for svingninger i volum og priser, selv med en plass blant de 10% største i bransjen. Egenkapitalen på 28 mill. kr utgjør under 6% av eiendelene, og gjeldsgraden er høy, noe som gir lite buffer mot ytterligere tap. Som heleid datterselskap av sveitsiske Count Energy Trading er virksomheten trolig avhengig av konsernets finansiering og kapitalstøtte.
API og MCPGET /company/916555806
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"name": "COUNT ENERGY TRADING AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.810",
"nace_desc": "Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Når ble Count Energy Trading AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Stavanger holder Count Energy Trading AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Count Energy Trading AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −47,7 % fra 2024 · +353 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9,29 mrd kr | 11,98 mill kr | −15,75 mill kr | 533,83 mill kr | 28,20 mill kr | 505,63 mill kr |
| 2024 | 17,75 mrd kr | 7,54 mill kr | 2,04 mill kr | 1,48 mrd kr | 43,61 mill kr | 1,44 mrd kr |
| 2023 | 9,70 mrd kr | 18,11 mill kr | 24,01 mill kr | 755,48 mill kr | 40,83 mill kr | 714,65 mill kr |
| 2022 | 2,62 mrd kr | −13,71 mill kr | −8,61 mill kr | 581,90 mill kr | 14,88 mill kr | 567,02 mill kr |
| 2021 | 2,05 mrd kr | 31,23 mill kr | 25,03 mill kr | 161,45 mill kr | 23,63 mill kr | 137,82 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 100 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 15 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet finansieres delvis av andre selskaper i konsernet.
- Gjeld til konsernselskaper
- 190 mill kr (35 % av balansen)
API og MCPGET /company/916555806/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 9288088396,
"operating_profit": 11984957,
"net_profit": -15750768,
"equity": 28200754,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 17753563747,
"operating_profit": 7535975,
"net_profit": 2044144,
"equity": 43613570,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Count Energy Trading AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Count Energy Trading AS per år.
Hvordan har omsetningen til Count Energy Trading AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 08.10.2026Styre
1Sist endret 08.10.2026Regnskapsfører
1Sist endret 29.04.2021Revisor
1Sist endret 22.10.2019API og MCPGET /company/916555806/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Hvem er daglig leder og styreleder i Count Energy Trading AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Count Energy Trading AS?
Hvem er regnskapsfører for Count Energy Trading AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Count Energy Trading Switzerland Gm100 %
- Count Energy Trading B.v.hadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Count Energy Trading Switzerland Gm | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 400 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/916555806/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Count Energy Trading AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har Count Energy Trading AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Count Energy Trading AS | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Stavanger | − |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 8.10.2026 | Styre ↗ |
| 8.10.2026 | Daglig leder ↗ |
| 22.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2026 | Vedtektsdato ↗ |
| 6.2.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 6.2.2026 | Foretaksnavn ↗ |
| 8.10.2025 | Vedtektsdato ↗ |
| 8.10.2025 | Styre ↗ |
| 14.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 24.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/916555806/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-10-08", "type": "Daglig leder", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Count Energy Trading AS sist endret?
Har Count Energy Trading AS endret aksjekapitalen de siste årene?
Hva er de siste kunngjøringene for Count Energy Trading AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Peter Jacob Goedvolk(Daglig leder)+Peter Jacob Goedvolk(Styrets leder)−Jeroen Baaima(Daglig leder)−Jeroen Baaima(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 100,4 % av driftsinntektene — 13,1 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,1 % | 1,9 % |
| Resultatmargin | -0,2 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 5,3 % | 36,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,06 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 17,93 | 1,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -55,9 % | 12,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -47,7 % | -5,1 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 100,4 % | 87,3 % |
| Annen driftskostnad | 0,5 % | 6,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/916555806/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"nace_code": "46.810",
"industry_count": 284,
"revenue": { "value": 9288088396, "percentile": 0.9857 },
"operating_margin": { "value": 0.0013, "percentile": 0.2824 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Count Energy Trading AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Count Energy Trading AS blant de største selskapene innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter?
Hvor solid er Count Energy Trading AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Count Energy Trading AS er registrert med 1 forskningsprosjekt fra Forskningsrådet.
| Periode | Prosjekt | Aktivitet | Tildelt | Status |
|---|---|---|---|---|
| 2021–2021 | Delivering the Green Hydrogen promise | Grønn plattform | − | Avslag |
Kilde: Forskningsrådet
API og MCPGET /company/916555806/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/916555806/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "916555806",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [
{
"prosjekttittel": "Delivering the Green Hydrogen promise",
"prosjektstart": 2021,
"tildelt_belop": 0,
…
}
],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "916555806" })Spør AI-assistenten
Hvilke forskningsprosjekter har Count Energy Trading AS hatt hos Forskningsrådet?
Hvilken offentlig støtte har Count Energy Trading AS fått?
Investeringer
COUNT ENERGY TRADING AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Count Energy Trading AS | Stavanger | 51,0 % | 2018 | 2018 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+68 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Spørsmål og svar om Count Energy Trading AS
Hvor stor er bransjen Count Energy Trading AS tilhører?
Count Energy Trading AS er ett av 9 selskaper innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Stavanger, og ett av 414 på landsbasis.
Hvor lenge har Count Energy Trading AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Count Energy Trading AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 36 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Count Energy Trading AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter er en driftsmargin på 1,9 %. Count Energy Trading AS lå på 0,1 % i siste tilgjengelige regnskap.
Hvem leder Count Energy Trading AS?
Peter Jacob Goedvolk er registrert som daglig leder i Count Energy Trading AS.
Hvilke eiere står bak Count Energy Trading AS?
Count Energy Trading AS eies i hovedsak av Count Energy Trading Switzerland Gm (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Går Count Energy Trading AS med overskudd?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 9,29 mrd kr, ned 48 % fra 2024. Egenkapitalen var 28,20 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Count Energy Trading AS?
Driftsresultatet for 2025 var 11,98 mill kr (driftsmargin 0,1 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvor solid er økonomien i Count Energy Trading AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Count Energy Trading AS økonomisk helse-vurderingen A (Meget solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.