- Omsetning
- 21,9 mill
- −3,4 %
- Resultat
- 2,2 mill
- −32,2 %
- Ansatte
- 34
- +7 siden mars
Om Smalhans AS
Smalhans AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Maria Anna Kristina Aas-Eng er styrets leder. I 2025 hadde Smalhans AS en omsetning på 21,90 mill kr, en nedgang på 3 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 2,21 mill kr. Egenkapitalen var 1,46 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Lava Oslo AS med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 355 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 259 i Norge. Det er eldre enn 67 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet
Drift av bar og restaurantvirksomhet.
Formål
Drive bar og restaurant.
API og MCPGET /company/915992749
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"name": "SMALHANS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 34,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Når ble Smalhans AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Oslo holder Smalhans AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Smalhans AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −3,4 % fra 2024 · +105,1 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 21,90 mill kr | 1,91 mill kr | 2,21 mill kr | 16,69 mill kr | 1,46 mill kr | 15,24 mill kr |
| 2024 | 22,68 mill kr | 2,80 mill kr | 3,26 mill kr | 13,87 mill kr | 1,45 mill kr | 12,42 mill kr |
| 2023 | 22,72 mill kr | 1,86 mill kr | 1,47 mill kr | 10,04 mill kr | 1,62 mill kr | 8,42 mill kr |
| 2022 | 20,39 mill kr | 2,20 mill kr | 1,71 mill kr | 7,88 mill kr | 1,63 mill kr | 6,25 mill kr |
| 2021 | 10,68 mill kr | 599 942 kr | 480 390 kr | 3,92 mill kr | 1,30 mill kr | 2,62 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIMellomværende med konsernselskaper (2025)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 14 mill kr (86 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 10 mill kr (62 % av balansen)
- Avgitt konsernbidrag
- 2,2 mill kr
API og MCPGET /company/915992749/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 21897150,
"operating_profit": 1912767,
"net_profit": 2213460,
"equity": 1456263,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 22675573,
"operating_profit": 2797296,
"net_profit": 3263117,
"equity": 1454371,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Smalhans AS per år.
Hvordan har omsetningen til Smalhans AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Smalhans AS i 2025?
Roller og styre3
Styre
2Sist endret 15.08.2024Revisor
1Sist endret 03.11.2022API og MCPGET /company/915992749/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"roles": [
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Smalhans AS?
List alle roller i Smalhans AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Smalhans AS?
Aksjonærer og eierstruktur
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Lava Oslo AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 30 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915992749/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "LAVA OSLO AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Smalhans AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Smalhans AS eier Lava Oslo AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Smalhans AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 13 flere eiere ↓Vis færre ↑
Viser de 25 største av 48 beregnede eiere.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Andre selskaper eid av Lava Oslo AS
6 selskaperAPI og MCPGET /company/915992749/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"chain": [
{ "org_no": "920635490", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "930087459", "owner_pct": 100, … },
{ "org_no": "915915663", "owner_pct": 100, … },
…
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Smalhans AS?
Hvem eier Smalhans AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Smalhans AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Smalhans | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 34 |
Kunngjøringer38
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 9.9.2026 | Daglig leder ↗ |
| 23.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 26.6.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 17.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 15.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 28.8.2024 | Signatur ↗ |
| 15.8.2024 | Styre ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.10.2023 | Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915992749/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-09", "type": "Daglig leder", … },
{ "dato": "2026-07-23", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Når leverte Smalhans AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Smalhans AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Smalhans AS i Brønnøysundregistrene?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→34
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:32→31
- Endring i roller og styre−Rikard Daniel Per Erik Gunnarsson(Daglig leder)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→32
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 36,3 % av driftsinntektene — 3,1 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 8,7 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 10,1 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 8,7 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 0,53 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 10,46 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 152,0 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -3,4 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 644 033,824 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 33,0 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 36,3 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 21,8 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 0,2 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915992749/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915992749/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915992749",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7996,
"revenue": { "value": 21897150, "percentile": 0.9332 },
"operating_margin": { "value": 0.0874, "percentile": 0.7684 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915992749" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Smalhans AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Smalhans AS på i bransjen?
Hvor ligger Smalhans AS blant de 7996 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Immaterielle rettigheter
Smalhans AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| Smalhans ↗ | 202011359 | 311479 | Registrert | 14.9.2030 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
SMALHANS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Hitchhiker AS | Oslo | 20,0 % | 2015 | 2015 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Smalhans AS
Hvor stor er bransjen Smalhans AS tilhører?
Smalhans AS er ett av 2 355 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 259 på landsbasis.
Hvor lenge har Smalhans AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Smalhans AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 67 % av selskapene i bransjen.
Er Smalhans AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Smalhans AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Smalhans AS med?
Smalhans AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110). Registrert aktivitet: Drift av bar og restaurantvirksomhet.
Hvilke eiere står bak Smalhans AS?
Smalhans AS eies i hovedsak av Lava Oslo AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvem er morselskapet til Smalhans AS?
Selskapet er datterselskap av Lava Oslo AS (100 % eierandel). Øverste morselskap i konsernet er Friends Hospitality Group AS.
Hva omsatte Smalhans AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 21,90 mill kr, ned 3 % fra 2024. Egenkapitalen var 1,46 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Smalhans AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Smalhans AS en egenkapital på 1,46 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 8,7 %.
Hvor solid er økonomien i Smalhans AS?
Basert på regnskapstallene for 2025 har Smalhans AS økonomisk helse-vurderingen B (Solid) på sokfirma.no sin skala fra A til E.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.