Hopp til innhold
Nytt: sokfirma i Claude og ChatGPT – salgslister, soliditet, konsern og mer.Les mer →
Aktivt selskap
Aksjeselskap

Gråkallen Vinterpark AS

Org.nr 915812414

Om Gråkallen Vinterpark AS

Gråkallen Vinterpark AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Trondheim, Trøndelag. Selskapet er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Line Selnes er styrets leder. I 2025 hadde Gråkallen Vinterpark AS en omsetning på 0 kr. Selskapet endte året med et underskudd på 14 484 kr. Egenkapitalen var −75 575 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ntnui - Norges Teknisk-Naturvitenskapelige Universitets Idrettsforening med 50 % av aksjene. Selskapet er ett av 36 innen drift av idrettsanlegg i Trondheim, og ett av 1 121 i Norge. Det ble etablert samme år som 41 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (59 %).

Aktivitet

Skisenter, skiheiser.

Formål

Utvikle skiidretten i Sør-Trøndelag med særlig vekt på bredde og rekruttering, samt virksomhet som står i naturlig sammenheng med dette. Videre er selskapets formål å utvikle, eie og drive Gråkallen Vinterpark i samsvar med selskapets øvrige formål.

Økonomi

Balanse

2025
Eiendeler246 080 kr
Anleggsmidler61 %150 000 krOmløpsmidler39 %96 080 kr
Egenkapital og gjeld246 080 kr
Innskutt egenkapital49 %120 000 krOpptjent egenkapital-79 %−195 575 krLangsiktig gjeld108 %266 655 krKortsiktig gjeld22 %55 000 kr
Resultatdetaljer
Sum driftskostnader14 484 kr
Ordinært resultat før skatt−14 484 kr
ÅrOmsetningDriftsresultatResultatEiendelerEgenkapitalGjeld
20250 kr−14 484 kr−14 484 kr246 080 kr−75 575 kr321 655 kr
20240 kr−14 066 kr−14 066 kr246 080 kr−61 091 kr307 171 kr
20230 kr0 kr0 kr246 080 kr−47 025 kr293 105 kr
20220 kr−5 000 kr−5 004 kr246 080 kr−47 025 kr293 105 kr
202130 000 kr24 606 kr24 545 kr251 084 kr−42 021 kr293 105 kr
Årsregnskap

Hva årsregnskapet forteller

AI

Ved utgangen av 2025 utgjorde bankinnskudd og kontanter om lag 39 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.

Roller og styre4

Styre

3Sist endret 21.08.2026
Line Selnes(f. 1972)
Styrets leder
Stian Karlsen(f. 1994)
Styremedlem
Stian Koch(f. 1999)
Styremedlem

Revisor

1Sist endret 21.08.2015
Revisor
repr. BDO ASGodkjent revisjonsforetakVis revisor-profil →

Aksjonærer

Eierendringer

Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.

1 ute · 2 endret eierandel

År:
AksjonærTypeAksjeklasseEierandelAksjer
Ntnui - Norges Teknisk-Naturvitenskapelige Universitets IdrettsforeningSelskapOrdinære aksjer50.0 %60
Trondhjems SkiklubSelskapOrdinære aksjer50.0 %60

2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025

Reelle eiere

Beregnet fra aksjonærregisteret 2025

Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.

Kunngjøringer21

Kilde: Brønnøysundregistrene

Endringshistorikk

Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.

  1. Endring i roller og styre
    −Benjamin Grimsgaard Bøe(Styremedlem)
  2. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  3. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  4. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert
  5. Årsregnskap levert
    Godkjent årsregnskap publisert

Bransjesammenligning

Nøkkeltall2025Bransjemedian
Egenkapitalandel-30,7 %34,4 %
Likviditetsgrad1,751,55

Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.

Spørsmål og svar om Gråkallen Vinterpark AS

Hvor stor er bransjen Gråkallen Vinterpark AS tilhører?

Gråkallen Vinterpark AS er ett av 36 selskaper innen drift av idrettsanlegg i Trondheim, og ett av 1 121 på landsbasis.

Hvor lenge har Gråkallen Vinterpark AS eksistert sammenlignet med bransjen?

Gråkallen Vinterpark AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 41 % av selskapene i bransjen.

Hva er statusen til Gråkallen Vinterpark AS?

Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Gråkallen Vinterpark AS i Brønnøysundregistrene.

Hva driver Gråkallen Vinterpark AS med?

Gråkallen Vinterpark AS er registrert i bransjen Drift av idrettsanlegg (næringskode 93.110). Registrert aktivitet: Skisenter, skiheiser.

Hva slags selskap er Gråkallen Vinterpark AS?

Organisasjonsformen til Gråkallen Vinterpark AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.

Hvem er styreleder i Gråkallen Vinterpark AS?

Styrets leder i Gråkallen Vinterpark AS er Line Selnes. Styret har totalt 3 registrerte medlemmer.

Hvilke eiere står bak Gråkallen Vinterpark AS?

Gråkallen Vinterpark AS eies i hovedsak av Ntnui - Norges Teknisk-Naturvitenskapelige Universitets Idrettsforening (50 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.

Går Gråkallen Vinterpark AS med overskudd?

Gråkallen Vinterpark AS hadde i 2025 en omsetning på 0 kr og et underskudd på 14 484 kr. Tallene er hentet fra selskapets årsregnskap, og flere år vises i Økonomi-seksjonen over. Se også guiden Hvordan lese et regnskap.

Hvor mye egenkapital har Gråkallen Vinterpark AS?

Ved utgangen av 2025 hadde Gråkallen Vinterpark AS en egenkapital på −75 575 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −30,7 %.

Hvilket org.nr har Gråkallen Vinterpark AS?

Gråkallen Vinterpark AS har organisasjonsnummer 915 812 414. Organisasjonsnummeret er et unikt nisifret nummer fra Brønnøysundregistrene som identifiserer virksomheten i alle offentlige registre.

Bransjen der selskapet holder til

Alle kommuner i Trøndelag