Moving Mamas AS
Org.nr 915808778
Om Moving Mamas AS
Moving Mamas AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Annen undervisning ellers. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Kirstine Holst er styrets leder. I 2025 hadde Moving Mamas AS en omsetning på 4,53 mill kr, en nedgang på 8 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 40 438 kr. Egenkapitalen var −1,19 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Goodmove AS med 86,7 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 972 innen annen undervisning ellers i Oslo, og ett av 14 693 i Norge. Det er eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Opplæring etter MM-programmet som er spesialtilpasset førstegenerasjons innvandrerkvinner, som etter hvert skal inn i norsk arbeidsliv. Utvikling av nye arbeidsplasser.
Formål
Selskapet skal, i samarbeid med øvrige gode krefter, utvikle kommersielt bærekraftig arbeidsplasser for innvandrerkvinner og andre som faller utenfor det alminnelige arbeidsmarked. Selskapet har et sosialt formål, og skal være et ideelt AS, dvs alt overskudd tilfaller virksomheten og det er ikke anledning til å ta ut utbytte.
Økonomi
Balanse
2025| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 4,53 mill kr | 51 891 kr | 40 438 kr | 252 847 kr | −1,19 mill kr | 1,44 mill kr |
| 2024 | 4,94 mill kr | 103 543 kr | 81 473 kr | 603 651 kr | −1,23 mill kr | 1,83 mill kr |
| 2023 | 6,41 mill kr | −426 487 kr | −465 593 kr | 371 206 kr | −1,31 mill kr | 1,68 mill kr |
| 2022 | 6,52 mill kr | −858 134 kr | −860 980 kr | 454 444 kr | −844 902 kr | 1,30 mill kr |
| 2021 | 7,90 mill kr | 808 140 kr | 807 733 kr | 1,29 mill kr | 16 078 kr | 1,28 mill kr |
Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 74 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 37 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
Roller og styre5
Styre
3Sist endret 22.04.2024Regnskapsfører
1Sist endret 08.08.2025Revisor
1Sist endret 22.04.2024Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute · 1 endret eierandel
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Goodmove AS | Selskap | Ordinære aksjer | 86.7 % | 26 |
| Victoria Mørch | Person | Ordinære aksjer | 6.7 % | 2 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Datterselskaper av Moving Mamas AS
1 selskaperUnderenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Moving Mamas AS Avd Jevnaker | BEDR | Annen undervisning ellers | Jevnaker | − |
| Moving Mamas AS Avd Oslo | BEDR | Annen undervisning ellers | Oslo | − |
| Moving Mamas AS Avd Ski | BEDR | Annen undervisning ellers | Nordre Follo | − |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 7.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 28.11.2025 | Daglig leder ↗ |
| 31.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.1.2025 | Daglig leder ↗ |
| 30.7.2024 | Daglig leder ↗ |
| 24.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 19.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 22.4.2024 | Revisor ↗ |
| 22.4.2024 | Styre ↗ |
| 18.9.2023 | Forretningsadresse ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertBransje:95.290 Reparasjon og vedlikehold av andre husholdningsvarer og varer til personlig bruk ikke nevnt annet sted→85.597 Annen undervisning ellers
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 74,4 % av driftsinntektene — 34,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,1 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 3,7 % |
| Egenkapitalandel | -470,1 % | 50,5 % |
| Likviditetsgrad | 0,34 | 1,64 |
| Omsetningsvekst (siste år) | -8,3 % | +1,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 3,5 % | 13,8 % |
| Lønnskostnad | 74,4 % | 39,7 % |
| Annen driftskostnad | 20,3 % | 25,7 % |
| Avskrivninger | 0,6 % | 1,2 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
Offentlig støtte
Moving Mamas AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 1.9.2015 | Moving Mamas - fra ide til suksess | 2015–2017 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
Immaterielle rettigheter
Moving Mamas AS har 1 varemerke registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| MOVING MAMAS ↗ | 201511618 | 286450 | Registrert | 15.9.2035 |
Kilde: Patentstyret
Investeringer
MOVING MAMAS AS eier aksjer i 1 selskap
| Selskap | Kommune | Eierandel | Første år | Siste år | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Mamas Søm AS | Nordre Follo | 100.0 % | 2023 | 2025 | Aktiv |
Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret.
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+103 til på samme adresse →Godt å vite om Moving Mamas AS
Hvor stor er bransjen Moving Mamas AS tilhører?
Moving Mamas AS er ett av 2 972 selskaper innen annen undervisning ellers i Oslo, og ett av 14 693 på landsbasis.
Hvor lenge har Moving Mamas AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Moving Mamas AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 70 % av selskapene i bransjen.
Hva er statusen til Moving Mamas AS?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Moving Mamas AS i Brønnøysundregistrene.
Hva driver Moving Mamas AS med?
Moving Mamas AS er registrert i bransjen Annen undervisning ellers (næringskode 85.597). Registrert aktivitet: Opplæring etter MM-programmet som er spesialtilpasset førstegenerasjons innvandrerkvinner, som etter hvert skal inn i norsk arbeidsliv.
Hvem eier Moving Mamas AS?
Moving Mamas AS eies i hovedsak av Goodmove AS (86,7 %). Totalt er det registrert 2 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Moving Mamas AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 4,53 mill kr, ned 8 % fra 2024. Egenkapitalen var −1,19 mill kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har Moving Mamas AS?
Ved utgangen av 2025 hadde Moving Mamas AS en egenkapital på −1,19 mill kr, tilsvarende en egenkapitalandel på −470,1 %.
Hvor mange avdelinger har Moving Mamas AS?
Moving Mamas AS har 3 registrerte underenheter — avdelinger eller arbeidssteder med eget bedriftsnummer. De listes under Underenheter på denne siden.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.