Diesel Care AS
- Omsetning
- 7,5 mill
- −0,3 %
- Resultat
- −187 511
- 7 års regnskap
Om Diesel Care AS
Diesel Care AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Kongsvinger, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Per Jahnsrud er daglig leder, og Per Jahnsrud er styreleder. I 2025 hadde Diesel Care AS en omsetning på 7,49 mill kr. Selskapet endte året med et underskudd på 187 511 kr. Egenkapitalen var 434 349 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Per Jahnsrud med 46 % av aksjene. Selskapet er ett av 16 i Norge innen produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter. Det ble etablert samme år som 1 annet selskap i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (56 %).
Aktivitet
Produksjon av kjemikaler og drivstoff. Salg av kjemikaler og drivstoff. Avfallshåndtering.
Formål
Produksjon og salg av kjemikaler og drivstoff, avfallshåndtering, og deltagelse i andre firmaer.
API og MCPGET /company/915791077
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"name": "DIESEL CARE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "19.200",
"nace_desc": "Produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "KONGSVINGER", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Hvor i Kongsvinger holder Diesel Care AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Diesel Care AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Diesel Care AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −0,3 % fra 2024 · −32,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 7,49 mill kr | 938 874 kr | −187 511 kr | 16,44 mill kr | 434 349 kr | 16,01 mill kr |
| 2024 | 7,51 mill kr | 542 409 kr | −501 762 kr | 16,13 mill kr | 883 860 kr | 15,25 mill kr |
| 2023 | 7,19 mill kr | 906 770 kr | 62 060 kr | 15,09 mill kr | 1,39 mill kr | 13,71 mill kr |
| 2022 | 7,66 mill kr | −486 383 kr | −871 954 kr | 15,66 mill kr | 1,32 mill kr | 14,33 mill kr |
| 2021 | 11,05 mill kr | 2,07 mill kr | 1,24 mill kr | 17,65 mill kr | 2,20 mill kr | 15,45 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 56 prosent av driftsinntektene.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Gjelden er i hovedsak langsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Gjeld til konsernselskaper
- 460 000 kr (3 % av balansen)
API og MCPGET /company/915791077/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 7488305,
"operating_profit": 938874,
"net_profit": -187511,
"equity": 434349,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7512374,
"operating_profit": 542409,
"net_profit": -501762,
"equity": 883860,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Diesel Care AS i 2025?
Hvor mye falt omsetningen til Diesel Care AS fra 2024 til 2025, og hvordan gikk det med resultatet?
Hvor stort underskudd hadde Diesel Care AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 18.08.2015Styre
3Sist endret 13.06.2023Regnskapsfører
1Sist endret 18.10.2016Revisor
1Sist endret 27.08.2020API og MCPGET /company/915791077/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Diesel Care AS?
Hvem er regnskapsfører for Diesel Care AS?
List alle roller i Diesel Care AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 2 endret eierandel
- Per Jahnsrud60 % → 46 %
- Tommy Jahnsrud20 % → 15 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Per Jahnsrud | Person | Ordinære aksjer | 46,0 % | 13 800 |
| Skaardalsmo Fuel Consulting AS | Selskap | Ordinære aksjer | 20,0 % | 6 000 |
| Conidia Bioscience Ltd | Selskap | Ordinære aksjer | 19,0 % | 5 700 |
| Tommy Jahnsrud | Person | Ordinære aksjer | 15,0 % | 4 500 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915791077/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SKAARDALSMO FUEL CONSULTING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 20,
"year": 2025,
…
},
{
"shareholder_name": "CONIDIA BIOSCIENCE LTD",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 19,
"year": 2025,
…
},
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Diesel Care AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Diesel Care AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Diesel Care AS eier Skaardalsmo Fuel Consulting AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Sporet stopper ved utenlandske eiere — utenlandske aksjonærregistre er ikke offentlig tilgjengelige.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Diesel Care AS | BEDR | Produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter | Kongsvinger | − |
Kunngjøringer19
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.8.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.8.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.8.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.8.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.6.2023 | Styre ↗ |
| 23.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.7.2021 | Forretningsadresse ↗ |
| 27.8.2020 | Revisor ↗ |
| 30.7.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915791077/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-08-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-04", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Når ble Diesel Care AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Diesel Care AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Diesel Care AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,5 % | 17,7 % |
| Resultatmargin | -2,5 % | 14,5 % |
| Egenkapitalandel | 2,6 % | 62,2 % |
| Likviditetsgrad | 2,10 | 1,62 |
| Gjeldsgrad | 36,86 | 0,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | -43,2 % | 3,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -0,3 % | -0,3 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 |
|---|---|
| Varekostnad | 4,4 % |
| Lønnskostnad | 56,5 % |
| Annen driftskostnad | 26,9 % |
| Avskrivninger | 8,5 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915791077/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"nace_code": "19.200",
"industry_count": 11,
"revenue": { "value": 7488305, "percentile": 0.6667 },
"operating_margin": { "value": 0.1254, "percentile": 0.25 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til Diesel Care AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Diesel Care AS blant de største selskapene innen produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter?
Hvor solid er Diesel Care AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Offentlig støtte
Diesel Care AS er registrert med 7 tildelinger fra Innovasjon Norge (7,93 mill kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 11.5.2021 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 2,00 mill kr | Lån |
| 7.5.2020 | Ekstraordinære tiltak | Koronatiltak | 2,00 mill kr | Tilskudd |
| 14.4.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 1,24 mill kr | Tilskudd |
| 19.5.2017 | Risikolån og garantier | Distriktsrettede risikolån | 2,00 mill kr | Lån |
| 24.11.2016 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 86 250 kr | Tilskudd |
| 1.6.2016 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 500 000 kr | Tilskudd |
| 9.2.2016 | Oppstartstilskudd | Distriktsrettet etablerertilskudd | 100 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/915791077/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915791077/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915791077",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Risikolån og garantier",
"innvilget_belop": 2000000,
"innvilget_dato": "2021-05-11",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "915791077" })Spør AI-assistenten
Oppsummer all offentlig støtte til Diesel Care AS per år.
Hvilken offentlig støtte har Diesel Care AS fått?
Hvor mye har Diesel Care AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Immaterielle rettigheter
Diesel Care AS har 2 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| DieselCare fuel solutions & additive ↗ | 201903460 | 305566 | Registrert | 6.3.2029 |
| Aquafighter Makes your dieseltank waterfree ↗ | 201903461 | 305567 | Registrert | 6.3.2029 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Folk spør om Diesel Care AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Diesel Care AS?
Det er registrert 16 selskaper i Norge innen produksjon av raffinerte petroleumsprodukter og fossile brenselsprodukter.
Er Diesel Care AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 47 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 1 annet selskap i bransjen etablert.
Er Diesel Care AS et aktivt selskap?
Diesel Care AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Diesel Care AS?
Daglig leder i Diesel Care AS er Per Jahnsrud, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Diesel Care AS?
Diesel Care AS eies i hovedsak av Per Jahnsrud (46 %). Totalt er det registrert 4 aksjonærer. Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Diesel Care AS?
I 2025 omsatte Diesel Care AS for 7,49 mill kr. Årsresultatet ble et underskudd på 187 511 kr.
Hva er aksjekapitalen i Diesel Care AS?
Diesel Care AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 30 000 aksjer.
Har Diesel Care AS registrerte immaterielle rettigheter?
Hos Patentstyret er det registrert 2 varemerker knyttet til Diesel Care AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.