Markveien-48 AS
- Omsetning
- 209 988
- −63,3 %
- Resultat
- −547 568
- 7 års regnskap
Om Markveien-48 AS
Markveien-48 AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alta, Finnmark. Selskapet er registrert i bransjen Utvikling og salg av byggeprosjekter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Per-Erik Ramstad er styrets leder. I 2025 hadde Markveien-48 AS en omsetning på 209 988 kr, en nedgang på 63 % fra 2024. Selskapet endte året med et underskudd på 547 568 kr. Egenkapitalen var −3,06 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Alta Kraftlag SA med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 46 innen utvikling og salg av byggeprosjekter i Alta, og ett av 14 387 i Norge. Det er eldre enn 61 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (97 %).
Aktivitet
Investeringer og utvikling av eiendommer, samt utleie av fast eiendom og alt som hører naturlig til dette.
Formål
Kjøp og salg av eiendom med og uten bebyggelse, kjøp og salg og utvikling av eiendom og bygg, oppføring av boliger og næringsbygg for utleie og salg, utleie og drift av bolig, næringsbygg og eiendom samt deltagelse i andre selskaper og alt som står i forbindelse med dette.
API og MCPGET /company/915701744
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"name": "MARKVEIEN-48 AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.120",
"nace_desc": "Utvikling og salg av byggeprosjekter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "ALTA", "county": "FINNMARK", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Hvor i Alta holder Markveien-48 AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Markveien-48 AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Markveien-48 AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · −63,3 % fra 2024 · −20,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 209 988 kr | −225 398 kr | −547 568 kr | 4,58 mill kr | −3,06 mill kr | 7,63 mill kr |
| 2024 | 571 848 kr | 220 790 kr | −272 946 kr | 4,29 mill kr | −2,92 mill kr | 7,21 mill kr |
| 2023 | 439 298 kr | 13 906 kr | −344 654 kr | 4,50 mill kr | −2,64 mill kr | 7,14 mill kr |
| 2022 | 397 440 kr | −74 184 kr | −324 455 kr | 4,71 mill kr | −2,30 mill kr | 7,01 mill kr |
| 2021 | 263 800 kr | −327 853 kr | −514 969 kr | 4,88 mill kr | −1,98 mill kr | 6,85 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIRegnskapet for 2025 inneholder konsernbidrag.
Eiendelene består i hovedsak av anleggsmidler. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/915701744/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 209988,
"operating_profit": -225398,
"net_profit": -547568,
"equity": -3055540,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 571848,
"operating_profit": 220790,
"net_profit": -272946,
"equity": -2917447,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Hvor stort underskudd hadde Markveien-48 AS i 2025, og hvor mye egenkapital er igjen?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Markveien-48 AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Markveien-48 AS per år.
Roller og styre2
Styre
2Sist endret 20.08.2025API og MCPGET /company/915701744/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"roles": [
{ "role_type": "Styrets leder", … },
{ "role_type": "Styremedlem", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Markveien-48 AS?
List alle roller i Markveien-48 AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alta Kraftlag SA100 %
- Nordlysbyen Eiendom AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Alta Kraftlag SA | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915701744/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ALTA KRAFTLAG SA", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Markveien-48 AS eier Alta Kraftlag SA, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Markveien-48 AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Markveien-48 AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Alta Kraftlag SA
7 selskaperAPI og MCPGET /company/915701744/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"chain": [
{ "org_no": "971029390", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915701744", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Markveien-48 AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Markveien-48 AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Markveien-48 AS | BEDR | Utvikling og salg av byggeprosjekter | Alta | − |
Kunngjøringer20
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 27.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.8.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 20.8.2025 | Styre ↗ |
| 22.3.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 12.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 1.1.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 3.4.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.11.2020 | Vedtektsfestet formål ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915701744/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-27", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-08-20", "type": "Forretningsadresse", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Når ble Markveien-48 AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Markveien-48 AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Markveien-48 AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Egenkapitalandel | -66,7 % | 20,7 % |
| Likviditetsgrad | 6,03 | 2,04 |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915701744/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915701744/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915701744",
"nace_code": "68.120",
"industry_count": 13697,
"revenue": { "value": 209988, "percentile": 0.6487 },
"operating_margin": { "value": -1.0734, "percentile": 0.1452 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915701744" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Markveien-48 AS på i bransjen?
Hvor ligger Markveien-48 AS blant de 13697 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Markveien-48 AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+1 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Folk spør om Markveien-48 AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Markveien-48 AS?
Det er registrert 14 387 selskaper i Norge innen utvikling og salg av byggeprosjekter, hvorav 46 i Alta.
Er Markveien-48 AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 61 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 545 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Markveien-48 AS?
Markveien-48 AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hva driver Markveien-48 AS med?
Markveien-48 AS driver innen utvikling og salg av byggeprosjekter, med NACE-kode 68.120 i Enhetsregisteret. Registrert aktivitet: Investeringer og utvikling av eiendommer, samt utleie av fast eiendom og alt som hører naturlig til dette.
Hvilke eiere står bak Markveien-48 AS?
Markveien-48 AS eies i hovedsak av Alta Kraftlag SA (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hvordan går det økonomisk med Markveien-48 AS?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 209 988 kr, ned 63 % fra 2024. Egenkapitalen var −3,06 mill kr ved årsslutt.
Hvordan står det til med den økonomiske helsen i Markveien-48 AS?
Markveien-48 AS er vurdert til A – Meget solid i sokfirma.no sin økonomiske helseindikator, basert på 2025-regnskapet.
Har Markveien-48 AS revisor?
Markveien-48 AS har fravalgt revisjon (registrert 23.07.2015). Aksjeloven lar mindre aksjeselskaper velge bort revisor når de er under tersklene for omsetning, balansesum og ansatte.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Finnmark
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.