Østerdal Tre AS
- Omsetning
- 12,5 mill
- +60,9 %
- Resultat
- 1,7 mill
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 6
Om Østerdal Tre AS
Østerdal Tre AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Alvdal, Innlandet. Selskapet er registrert i bransjen Produksjon av andre bygningsartikler. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Knut Dalen er daglig leder, og Knut Dalen er styreleder. I 2025 hadde Østerdal Tre AS en omsetning på 12,45 mill kr, en økning på 61 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 1,69 mill kr. Egenkapitalen var 5,96 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Knut Dalen med 25,5 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 innen produksjon av andre bygningsartikler i Alvdal, og ett av 488 i Norge. Det ble etablert samme år som 14 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (72 %).
Aktivitet og formål
Mottak og foredling av tømmer og trelast. Produksjon prefabrikkerte bygningselementer, kjøp og salg av byggevarer samt andre produkter og tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med liknende virksomhet og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
API og MCPGET /company/915441181
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"name": "ØSTERDAL TRE AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "16.230",
"nace_desc": "Produksjon av andre bygningsartikler",
"employees": 6,
"address": { "municipality": "ALVDAL", "county": "INNLANDET", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Hva driver Østerdal Tre AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Gi meg en kort oversikt over Østerdal Tre AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Østerdal Tre AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +60,9 % fra 2024 · +33,5 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12,45 mill kr | 2,39 mill kr | 1,69 mill kr | 12,40 mill kr | 5,96 mill kr | 6,44 mill kr |
| 2024 | 7,74 mill kr | −635 987 kr | −697 390 kr | 10,77 mill kr | 5,07 mill kr | 5,70 mill kr |
| 2023 | 10,96 mill kr | 2,21 mill kr | 1,66 mill kr | 12,22 mill kr | 5,77 mill kr | 6,46 mill kr |
| 2022 | 11,64 mill kr | 2,39 mill kr | 1,83 mill kr | 8,54 mill kr | 4,50 mill kr | 4,04 mill kr |
| 2021 | 9,33 mill kr | 1,60 mill kr | 1,21 mill kr | 6,54 mill kr | 2,68 mill kr | 3,86 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 32 prosent av driftsinntektene. Lønnskostnadene utgjør rundt 28 prosent av driftsinntektene. Det ble avsatt utbytte tilsvarende om lag halvparten av årsresultatet.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 45 prosent av eiendelene, og kontantbeholdningen økte fra året før. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/915441181/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 12453836,
"operating_profit": 2386460,
"net_profit": 1685779,
"equity": 5956841,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 7739248,
"operating_profit": -635987,
"net_profit": -697390,
"equity": 5071062,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Østerdal Tre AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til Østerdal Tre AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Østerdal Tre AS de siste årene.
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 24.11.2020Styre
3Sist endret 21.09.2026Regnskapsfører
1Sist endret 17.09.2020Revisor
1Sist endret 14.06.2017API og MCPGET /company/915441181/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Østerdal Tre AS?
Hvem er regnskapsfører for Østerdal Tre AS?
List alle roller i Østerdal Tre AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Selmina Invest AS24,5 %
- Tela Sag Og Høvleri AShadde 24,5 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Knut Dalen | Person | Ordinære aksjer | 25,5 % | 102 |
| Sætersmoen Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,5 % | 102 |
| Selmina Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,5 % | 98 |
| Tynsetbygg AS | Selskap | Ordinære aksjer | 24,5 % | 98 |
4 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915441181/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "SÆTERSMOEN HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 25.5,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "SELMINA INVEST AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 24.5, "year": 2025, … },
…
],
"total": 4
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Østerdal Tre AS eier Sætersmoen Holding AS, og hvem eier resten?
Er Østerdal Tre AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Hvor mange aksjonærer har Østerdal Tre AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Østerdal Tre AS | BEDR | Produksjon av andre bygningsartikler | Alvdal | 6 |
Kunngjøringer22
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.9.2026 | Styre ↗ |
| 25.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 8.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.1.2024 | Meldepliktig avtale ↗ |
| 13.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.11.2020 | Daglig leder ↗ |
| 1.8.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915441181/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-21", "type": "Styre", … },
{ "dato": "2026-07-25", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Når ble styret i Østerdal Tre AS sist endret?
Hva er de siste kunngjøringene for Østerdal Tre AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Østerdal Tre AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Endring i roller og styre+Knut Dalen(Styrets leder)−Erland Semmingsen(Styremedlem)−Knut Dalen(Styremedlem)−Morten Nyhus(Styrets leder)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Endring i roller og styre+ØKORÅD ØSTERDALEN SA(Regnskapsfører)−VEKSTRA NORD-ØST SA(Regnskapsfører)
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 31,9 % av driftsinntektene — 15,9 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,2 % | 0,9 % |
| Resultatmargin | 13,5 % | 0,5 % |
| Egenkapitalandel | 48,0 % | 38,6 % |
| Likviditetsgrad | 2,32 | 1,49 |
| Gjeldsgrad | 1,08 | 1,06 |
| Egenkapitalrentabilitet | 28,3 % | 1,8 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +60,9 % | +2,6 % |
| Omsetning per ansatt | 2,08 mill kr | 1,85 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 31,9 % | 47,8 % |
| Lønnskostnad | 28,5 % | 34,1 % |
| Annen driftskostnad | 17,2 % | 16,5 % |
| Avskrivninger | 3,3 % | 1,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915441181/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"nace_code": "16.230",
"industry_count": 352,
"revenue": { "value": 12453836, "percentile": 0.7037 },
"operating_margin": { "value": 0.1916, "percentile": 0.8655 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Østerdal Tre AS på i bransjen?
Hvor ligger Østerdal Tre AS blant de 352 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Østerdal Tre AS sammenlignet med andre i bransjen?
Offentlig støtte
Østerdal Tre AS er registrert med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (318 000 kr).
| Dato | Kategori | Underkategori | Beløp | Type |
|---|---|---|---|---|
| 29.8.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 83 000 kr | Tilskudd |
| 29.8.2019 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 35 000 kr | Tilskudd |
| 24.8.2016 | Distriktsutviklingstilskudd | Bedriftsutviklingstilskudd | 50 000 kr | Tilskudd |
| 28.2.2016 | Distriktsutviklingstilskudd | Investeringstilskudd | 150 000 kr | Tilskudd |
Kilde: Innovasjon Norge
API og MCPGET /company/915441181/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915441181/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915441181",
"innovasjon_norge": [
{
"virkemiddelkategori": "Distriktsutviklingstilskudd",
"innvilget_belop": 83000,
"innvilget_dato": "2019-08-29",
…
},
…
],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": []
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "915441181" })Spør AI-assistenten
Hvilken offentlig støtte har Østerdal Tre AS fått?
Hvor mye har Østerdal Tre AS fått fra Innovasjon Norge, og til hva?
Oppsummer all offentlig støtte til Østerdal Tre AS per år.
Lignende selskaper
AIOgså i Alvdal
+681 til i Alvdal →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Østerdal Tre AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Østerdal Tre AS?
Det er registrert 488 selskaper i Norge innen produksjon av andre bygningsartikler, hvorav 2 i Alvdal.
Er Østerdal Tre AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2015, som er lenger enn 36 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 14 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Østerdal Tre AS bedre enn andre i bransjen?
Østerdal Tre AS hadde en driftsmargin på 19,2 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 0,9 % for produksjon av andre bygningsartikler.
Er Østerdal Tre AS et aktivt selskap?
Østerdal Tre AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Østerdal Tre AS?
Daglig leder i Østerdal Tre AS er Knut Dalen, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem er største aksjonær i Østerdal Tre AS?
Største aksjonær i Østerdal Tre AS er Knut Dalen med 25,5 % av aksjene, fulgt av Sætersmoen Holding AS (25,5 %) og Selmina Invest AS (24,5 %). Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Østerdal Tre AS?
I 2025 omsatte Østerdal Tre AS for 12,45 mill kr, opp 61 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 1,69 mill kr.
Får Østerdal Tre AS støtte fra Innovasjon Norge eller Forskningsrådet?
I offentlige tildelingsdata er Østerdal Tre AS oppført med 4 tildelinger fra Innovasjon Norge (til sammen 318 000 kr). Detaljene vises i seksjonen Offentlig støtte på denne siden.
Er Østerdal Tre AS registrert i MVA-registeret?
Østerdal Tre AS er registrert i MVA-registeret (siden 2015) og beregner dermed merverdiavgift på omsetningen sin.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Innlandet
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.