Haltbakk Logistics AS
- Omsetning
- 588 mill
- −16,4 %
- Resultat
- −3,6 mill
- −238,7 %
- Ansatte
- 25
- +1 siden mars
Om Haltbakk Logistics AS
Haltbakk Logistics AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Aure, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Gunnar Gran er daglig leder, og Gunnar Gran er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Aure, og ett av 414 i Norge. Det ble etablert samme år som 20 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet
Engroshandel med drivstoff og sjøtransport.
Formål
Engroshandel med drivstoff, smøreolje, brensel, produksjon, sjøtransport, utleie og deltakelse i andre selskaper, samt andre virksomheter som kan få betydning for selskapets virksomhet.
AI-sammendrag
En egenkapitalandel på kun 10% (18 mill. kr av 176 mill. kr) gir begrenset buffer, særlig når omsetningen falt 16% til 588 mill. kr og driftsmarginen havnet under bransjesnittet med et underskudd på 4 mill. kr. Virksomheten er likevel en av de større i sin bransje målt i både omsetning og ansatte, og full eierskapskontroll hos én aktør gir korte beslutningslinjer, men også en sårbarhet dersom det trengs ny kapital.
API og MCPGET /company/915060862
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"name": "HALTBAKK LOGISTICS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.810",
"nace_desc": "Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "AURE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
Når ble Haltbakk Logistics AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Aure holder Haltbakk Logistics AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Haltbakk Logistics AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · −16,4 % fra 2023 · +65 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 588,31 mill kr | 3,31 mill kr | −3,59 mill kr | 176,43 mill kr | 17,66 mill kr | 158,77 mill kr |
| 2023 | 704,03 mill kr | 14,81 mill kr | 2,59 mill kr | 221,93 mill kr | 21,25 mill kr | 200,67 mill kr |
| 2022 | 814,34 mill kr | 11,74 mill kr | 1,14 mill kr | 253,76 mill kr | 18,66 mill kr | 235,09 mill kr |
| 2021 | 489,16 mill kr | 6,07 mill kr | 4,89 mill kr | 174,58 mill kr | 13,63 mill kr | 160,96 mill kr |
| 2020 | 356,50 mill kr | 16,74 mill kr | 9,64 mill kr | 123,14 mill kr | 8,74 mill kr | 114,40 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2024 viser at varekostnader er den største kostnadsposten, med om lag 76 prosent av driftsinntektene.
Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
- Til gode hos konsernselskaper
- 38 mill kr (21 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 44 mill kr (25 % av balansen)
API og MCPGET /company/915060862/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 588309824,
"operating_profit": 3311632,
"net_profit": -3593228,
"equity": 17661159,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 704034766,
"operating_profit": 14809024,
"net_profit": 2589962,
"equity": 21254388,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til Haltbakk Logistics AS utviklet seg fra 2020 til 2024?
Hva var driftsmarginen til Haltbakk Logistics AS i 2024?
Hvor mye falt omsetningen til Haltbakk Logistics AS fra 2023 til 2024, og hvordan gikk det med resultatet?
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 26.10.2015Styre
2Sist endret 13.12.2019Regnskapsfører
1Sist endret 12.08.2025Revisor
1Sist endret 27.12.2024API og MCPGET /company/915060862/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Haltbakk Logistics AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Haltbakk Logistics AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Haltbakk Logistics AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Sølvgran AS100 %
- Haltbakk Group AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Sølvgran AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915060862/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "SØLVGRAN AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Haltbakk Logistics AS eier Sølvgran AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Haltbakk Logistics AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Haltbakk Logistics AS, og hvor store eierandeler har de?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Sølvgran AS
2 selskaperAPI og MCPGET /company/915060862/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"chain": [
{ "org_no": "933743748", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "915060862", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Haltbakk Logistics AS?
Hvem eier Haltbakk Logistics AS helt til toppen av eierkjeden?
Underenheter og kunngjøringer
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haltbakk Logistics AS Avd Aure | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Aure | − |
| Haltbakk Logistics AS Avd Bergen | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Bergen | 15 |
| Haltbakk Logistics AS Avd Fjelldal | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Tjeldsund | − |
| Haltbakk Logistics AS Avd Frøya | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Frøya | − |
| Haltbakk Logistics AS Avd Kristiansund | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Kristiansund | 5 |
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 30.12.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2024 | Revisor ↗ |
| 28.10.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 31.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.7.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 6.12.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 23.10.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 4.11.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 5.10.2020 | Revisor ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915060862/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2025-12-30", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2024-12-27", "type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Haltbakk Logistics AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Haltbakk Logistics AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haltbakk Logistics AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:28→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:27→28
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:24→27
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 18,0 % av driftsinntektene — 11,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,6 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | -0,6 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 10,0 % | 36,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,89 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 8,99 | 1,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | -20,3 % | 12,1 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | -16,4 % | -5,8 % |
| Omsetning per ansatt | 23,53 mill kr | 22,98 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 75,7 % | 87,3 % |
| Lønnskostnad | 2,7 % | 3,8 % |
| Annen driftskostnad | 18,0 % | 6,3 % |
| Avskrivninger | 3,0 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915060862/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915060862/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915060862",
"nace_code": "46.810",
"industry_count": 284,
"revenue": { "value": 588309824, "percentile": 0.8893 },
"operating_margin": { "value": 0.0056, "percentile": 0.3148 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915060862" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Haltbakk Logistics AS på i bransjen?
Hvor ligger Haltbakk Logistics AS blant de 284 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Haltbakk Logistics AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Godt å vite om Haltbakk Logistics AS
Hvor stor er bransjen Haltbakk Logistics AS tilhører?
Haltbakk Logistics AS er ett av 4 selskaper innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Aure, og ett av 414 på landsbasis.
Hvor lenge har Haltbakk Logistics AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Haltbakk Logistics AS ble etablert i 2015 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 40 % av selskapene i bransjen.
Hva betyr organisasjonsformen AS?
Organisasjonsformen til Haltbakk Logistics AS er Aksjeselskap, forkortet AS. Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem leder Haltbakk Logistics AS?
Gunnar Gran er registrert som daglig leder i Haltbakk Logistics AS.
Hvem eier Haltbakk Logistics AS?
Haltbakk Logistics AS eies i hovedsak av Sølvgran AS (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva omsatte Haltbakk Logistics AS for i 2024?
Siste tilgjengelige regnskap (2024) viser en omsetning på 588,31 mill kr, ned 16 % fra 2023. Egenkapitalen var 17,66 mill kr ved årsslutt.
Hvor lønnsom er driften i Haltbakk Logistics AS?
Driftsresultatet for 2024 var 3,31 mill kr (driftsmargin 0,6 %). Hele resultatregnskapet vises i Økonomi-seksjonen på denne siden.
Hvilket org.nr har Haltbakk Logistics AS?
Haltbakk Logistics AS har org.nr 915 060 862 og er registrert som Aksjeselskap i Brønnøysundregistrene.
Hvem er revisor og regnskapsfører for Haltbakk Logistics AS?
I Enhetsregisteret er Haltbakk Logistics AS registrert med regnskapsfører Sparebank 1 Økonomipartner Nordmøre AS og revisor M2 Revisjon AS.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.