M2 Revisjon AS
- Omsetning
- 2,8 mill
- +349,9 %
- Resultat
- 60 486
- −41,3 %
Om M2 Revisjon AS
M2 Revisjon AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Molde, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Revisjon. Virksomheten ble stiftet i 2024 og har vært i drift i 2 år. Tonje Røvik er daglig leder, og Tonje Røvik er styreleder. I 2025 hadde M2 Revisjon AS en omsetning på 2,84 mill kr, en økning på 350 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 60 486 kr. Egenkapitalen var 257 739 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Tonje Røvik med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 8 innen revisjon i Molde, og ett av 790 i Norge. Det ble etablert samme år som 23 andre selskaper i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (79 %).
Aktivitet
Revisjon.
Formål
Revisjons- og rådgivningsvirksomhet, samt utleie av arbeidskraft og undervisningsoppdrag.
API og MCPGET /company/933831086
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933831086" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933831086",
"name": "M2 REVISJON AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "69.201",
"nace_desc": "Revisjon",
"employees": null,
"address": { "municipality": "MOLDE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "933831086" })Spør AI-assistenten
Når ble M2 Revisjon AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Molde holder M2 Revisjon AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er M2 Revisjon AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Økonomi
Omsetning 2023–2025 · +349,9 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 2,84 mill kr | 78 137 kr | 60 486 kr | 1,11 mill kr | 257 739 kr | 851 523 kr |
| 2024 | 630 826 kr | 130 301 kr | 103 037 kr | 721 112 kr | 197 253 kr | 523 859 kr |
| 2023 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 33 prosent av eiendelene. Eiendelene består i hovedsak av omløpsmidler. Kundefordringer står for om lag 57 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/933831086/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933831086/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933831086",
"years": [
{ "year": 2025, "revenue": 2838242, "operating_profit": 78137, "net_profit": 60486, "equity": 257739, … },
{ "year": 2024, "revenue": 630826, "operating_profit": 130301, "net_profit": 103037, "equity": 197253, … },
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "933831086" })Spør AI-assistenten
Hvordan har omsetningen til M2 Revisjon AS utviklet seg fra 2023 til 2025?
Hva var driftsmarginen til M2 Revisjon AS i 2025?
Hvor mye vokste omsetningen til M2 Revisjon AS fra 2024 til 2025?
Roller og styre3
Daglig leder
1Sist endret 25.07.2024Styre
1Sist endret 25.07.2024Revisor
1Sist endret 25.07.2024API og MCPGET /company/933831086/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933831086/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933831086",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "933831086" })Spør AI-assistenten
List alle roller i M2 Revisjon AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i M2 Revisjon AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i M2 Revisjon AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Tonje Røvik | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 100 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/933831086/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933831086/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933831086",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "933831086" })Spør AI-assistenten
Hvem eier M2 Revisjon AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor mange aksjonærer har M2 Revisjon AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| M2 Revisjon AS | BEDR | Revisjon | Molde | − |
Kunngjøringer7
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.10.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.3.2026 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.12.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 12.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 6.2.2025 | Forretningsadresse ↗ |
| 25.7.2024 | Nyregistrering i Foretaksregisteret ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/933831086/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933831086/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933831086",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-10-01", "type": "Forretningsadresse", … },
{ "dato": "2026-07-02", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "933831086" })Spør AI-assistenten
Når leverte M2 Revisjon AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for M2 Revisjon AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble M2 Revisjon AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAdresse:Julsundvegen 4→Enenvegen 2APostnummer:6412→6416
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 72,7 % av driftsinntektene — 16,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,8 % | 25,7 % |
| Resultatmargin | 2,1 % | 22,7 % |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 56,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,25 | 1,85 |
| Gjeldsgrad | 3,30 | 0,75 |
| Egenkapitalrentabilitet | 23,5 % | 49,4 % |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 72,7 % | 56,0 % |
| Annen driftskostnad | 24,5 % | 15,6 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/933831086/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/933831086/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "933831086",
"nace_code": "69.201",
"industry_count": 682,
"revenue": { "value": 2838242, "percentile": 0.5766 },
"operating_margin": { "value": 0.0275, "percentile": 0.1324 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "933831086" })Spør AI-assistenten
Hvordan er lønnsomheten til M2 Revisjon AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er M2 Revisjon AS blant de største selskapene innen revisjon?
Hvor solid er M2 Revisjon AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om M2 Revisjon AS
Hvor stor er bransjen M2 Revisjon AS tilhører?
M2 Revisjon AS er ett av 8 selskaper innen revisjon i Molde, og ett av 790 på landsbasis.
Hvor lenge har M2 Revisjon AS eksistert sammenlignet med bransjen?
M2 Revisjon AS ble etablert i 2024 og er blant de nyere aktørene, eldre enn 11 % av selskapene i bransjen.
Hvilken status har M2 Revisjon AS i Enhetsregisteret?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for M2 Revisjon AS i Brønnøysundregistrene.
Hvem leder M2 Revisjon AS?
Tonje Røvik er registrert som daglig leder i M2 Revisjon AS.
Hvem er styreleder i M2 Revisjon AS?
Styrets leder i M2 Revisjon AS er Tonje Røvik.
Hvem eier M2 Revisjon AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Tonje Røvik største eier i M2 Revisjon AS med 100 % av aksjene.
Hva omsatte M2 Revisjon AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 2,84 mill kr, opp 350 % fra 2024. Egenkapitalen var 257 739 kr ved årsslutt.
Hvor mye egenkapital har M2 Revisjon AS?
Ved utgangen av 2025 hadde M2 Revisjon AS en egenkapital på 257 739 kr, tilsvarende en egenkapitalandel på 23,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.