Haltbakk Bunkers AS
- Omsetning
- 159 mill
- +895,1 %
- Resultat
- 23,9 mill
- +185,4 %
Om Haltbakk Bunkers AS
Haltbakk Bunkers AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Aure, Møre Og Romsdal. Selskapet er registrert i bransjen Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter. Virksomheten ble stiftet i 2005 og har vært i drift i 21 år. Gunnar Gran er daglig leder, og Gunnar Gran er styreleder. Selskapet er ett av 4 innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Aure, og ett av 414 i Norge. Det er eldre enn 68 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (68 %).
Aktivitet
Engroshandel med drivstoff og biodrivstoff og deltakelse i andre selskaper.
Formål
Engroshandel med drivstoff, smørolje, brensel, produksjon, sjøtransport, utleie og deltakelse i andre selskaper, samt virksomheter som kan få betydning for selskapets virksomhet.
AI-sammendrag
En omsetningsvekst på 895 % til 159 millioner kroner på ett år er sjelden kost selv i volatile energimarkeder, og kombinert med en driftsmargin som plasserer selskapet i toppsjiktet blant 279 sammenlignbare aktører, tyder dette på en betydelig ekspansjon i volum eller nye kontrakter heller enn ren priseffekt. Heleid av HALTBAKK GROUP AS opererer bunkersleverandøren som en integrert del av et større konsern med virksomhet innen sjøtransport og utleie, noe som gir naturlige synergier i forsyningskjeden langs kysten av Møre og Romsdal. Enestyre og konsentrert eierskap gjør beslutningsveiene korte, men øker også sårbarheten ved nøkkelpersonrisiko – særlig i et marked preget av prisvolatilitet og regulatorisk press mot fossile drivstoff.
API og MCPGET /company/888024352
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"name": "HALTBAKK BUNKERS AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "46.810",
"nace_desc": "Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter",
"employees": null,
"address": { "municipality": "AURE", "county": "MØRE OG ROMSDAL", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Hvor i Aure holder Haltbakk Bunkers AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Haltbakk Bunkers AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Haltbakk Bunkers AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2020–2024 · +895,1 % fra 2023 · +152 766,4 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 158,98 mill kr | 30,36 mill kr | 23,89 mill kr | 112,65 mill kr | 41,45 mill kr | 71,20 mill kr |
| 2023 | 15,98 mill kr | 8,44 mill kr | 8,37 mill kr | 21,73 mill kr | 17,56 mill kr | 4,17 mill kr |
| 2022 | 5,51 mill kr | −150 691 kr | −225 767 kr | 64,09 mill kr | 3,89 mill kr | 60,20 mill kr |
| 2021 | 806 062 kr | −936 334 kr | −935 303 kr | 48,58 mill kr | 2,32 mill kr | 46,25 mill kr |
| 2020 | 104 000 kr | −4,37 mill kr | −4,38 mill kr | 4,56 mill kr | 2,14 mill kr | 2,42 mill kr |
Balanse
2024Hva årsregnskapet forteller
AII 2024 var varekostnader den største kostnadsposten, med om lag 73 prosent av driftsinntektene.
Kundefordringer står for om lag 28 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
Mellomværende med konsernselskaper (2024)
Selskapet har mer til gode hos andre konsernselskaper enn det skylder dem.
- Til gode hos konsernselskaper
- 70 mill kr (62 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 18 mill kr (16 % av balansen)
API og MCPGET /company/888024352/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"years": [
{
"year": 2024,
"revenue": 158981064,
"operating_profit": 30362711,
"net_profit": 23887122,
"equity": 41447888,
…
},
{
"year": 2023,
"revenue": 15976070,
"operating_profit": 8442885,
"net_profit": 8370352,
"equity": 17560765,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Hva var driftsmarginen til Haltbakk Bunkers AS i 2024?
Hvor mye vokste omsetningen til Haltbakk Bunkers AS fra 2023 til 2024?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Haltbakk Bunkers AS de siste årene.
Roller og styre4
Daglig leder
1Sist endret 30.06.2021Styre
1Sist endret 30.06.2021Regnskapsfører
1Sist endret 10.10.2025Revisor
1Sist endret 27.12.2024API og MCPGET /company/888024352/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Haltbakk Bunkers AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Haltbakk Bunkers AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Haltbakk Bunkers AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Haltbakk Group AS100 %
- Evik AShadde 100 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Haltbakk Group AS | Selskap | Ordinære aksjer | 100,0 % | 110 000 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/888024352/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "HALTBAKK GROUP AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 100, "year": 2025, … }
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Haltbakk Bunkers AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Haltbakk Bunkers AS eier Haltbakk Group AS, og hvem eier resten?
Hvor mange aksjonærer har Haltbakk Bunkers AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Haltbakk Group AS
11 selskaperAPI og MCPGET /company/888024352/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"chain": [
{ "org_no": "989205684", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "888024352", "owner_pct": 100, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Hvem eier Haltbakk Bunkers AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Haltbakk Bunkers AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Haltbakk Bunkers AS | BEDR | Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter | Aure | − |
Kunngjøringer50
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 1.9.2026 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 20.7.2026 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 22.9.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 27.12.2024 | Revisor ↗ |
| 31.7.2024 | Vedtektsfestet formål ↗ |
| 31.7.2024 | Vedtektsdato ↗ |
| 31.7.2024 | Foretaksnavn ↗ |
| 30.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.11.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 14.11.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/888024352/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-09-01", "type": "Gjennomføring av fusjon", … },
{ "dato": "2026-07-20", "type": "Fusjonsbeslutning", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Når ble Haltbakk Bunkers AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Haltbakk Bunkers AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Haltbakk Bunkers AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
Bransjesammenligning
Varekostnad utgjør 72,5 % av driftsinntektene — 14,8 prosentpoeng lavere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 19,1 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 15,0 % | 1,6 % |
| Egenkapitalandel | 36,8 % | 36,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,84 | 1,36 |
| Gjeldsgrad | 1,72 | 1,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 57,6 % | 12,5 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +895,1 % | -5,8 % |
| Andel av driftsinntekter | 2024 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 72,5 % | 87,3 % |
| Lønnskostnad | 0,0 % | 3,8 % |
| Annen driftskostnad | 8,3 % | 6,3 % |
| Avskrivninger | 0,0 % | 0,7 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/888024352/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/888024352/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "888024352",
"nace_code": "46.810",
"industry_count": 284,
"revenue": { "value": 158981064, "percentile": 0.7794 },
"operating_margin": { "value": 0.191, "percentile": 0.875 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "888024352" })Spør AI-assistenten
Er Haltbakk Bunkers AS blant de største selskapene innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter?
Hvor solid er Haltbakk Bunkers AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Haltbakk Bunkers AS på i bransjen?
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
+7 til på samme adresse →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Haltbakk Bunkers AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Haltbakk Bunkers AS?
Det er registrert 414 selskaper i Norge innen engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter, hvorav 4 i Aure.
Er Haltbakk Bunkers AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2005, som er lenger enn 68 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 12 andre selskaper i bransjen etablert.
Hvem er daglig leder i Haltbakk Bunkers AS?
Daglig leder i Haltbakk Bunkers AS er Gunnar Gran, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem sitter i styret i Haltbakk Bunkers AS?
Gunnar Gran er registrert som styreleder i Haltbakk Bunkers AS. Hele styret vises under Roller og styre på denne siden.
Hvem er største aksjonær i Haltbakk Bunkers AS?
Største aksjonær i Haltbakk Bunkers AS er Haltbakk Group AS med 100 % av aksjene. Tallene er fra Skatteetatens aksjonærregister for 2025.
Hva er omsetningen til Haltbakk Bunkers AS?
I 2024 omsatte Haltbakk Bunkers AS for 158,98 mill kr, opp 895 % fra 2023. Årsresultatet ble et overskudd på 23,89 mill kr.
Hva er aksjekapitalen i Haltbakk Bunkers AS?
Haltbakk Bunkers AS har en registrert aksjekapital på 1,32 mill kr, fordelt på 110 000 aksjer.
Hvem er revisor for Haltbakk Bunkers AS?
Haltbakk Bunkers AS bruker Sparebank 1 Økonomipartner Nordmøre AS som regnskapsfører og M2 Revisjon AS som revisor, ifølge Enhetsregisteret.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Møre Og Romsdal
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.