Tunco AS
- Omsetning
- 23,4 mill
- +15,4 %
- Resultat
- 511 900
- +5,7 %
- Ansatte
- 25
- +6 siden mars
Om Tunco AS
Tunco AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Oslo. Selskapet er registrert i bransjen Drift av restauranter. Virksomheten ble stiftet i 2015 og har vært i drift i 11 år. Nam Mai er daglig leder, og Nam Mai er styreleder. I 2025 hadde Tunco AS en omsetning på 23,45 mill kr, en økning på 15 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 511 900 kr. Egenkapitalen var 925 027 kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Ablom AS med 25,6 % av aksjene. Selskapet er ett av 2 355 innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 259 i Norge. Det er eldre enn 69 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (77 %).
Aktivitet og formål
Bearbeiding og salg av wok mat med mer, og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med liknende vikrsomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
API og MCPGET /company/915001548
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"name": "TUNCO AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "56.110",
"nace_desc": "Drift av restauranter",
"employees": 25,
"address": { "municipality": "OSLO", "county": "OSLO", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Gi meg en kort oversikt over Tunco AS: bransje, adresse og antall ansatte.
Hvilken bransje er Tunco AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Tunco AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +15,4 % fra 2024 · +435,7 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 23,45 mill kr | 597 242 kr | 511 900 kr | 4,00 mill kr | 925 027 kr | 3,07 mill kr |
| 2024 | 20,32 mill kr | 607 402 kr | 484 367 kr | 4,21 mill kr | 413 127 kr | 3,79 mill kr |
| 2023 | 19,31 mill kr | 432 604 kr | 296 224 kr | 4,08 mill kr | −71 240 kr | 4,15 mill kr |
| 2022 | 16,84 mill kr | −1,70 mill kr | −2,34 mill kr | 4,19 mill kr | −367 463 kr | 4,56 mill kr |
| 2021 | 4,38 mill kr | 129 289 kr | 68 163 kr | 3,92 mill kr | 716 223 kr | 3,20 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIDen største kostnadsposten i 2025-regnskapet er lønnskostnader, som utgjør om lag 39 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 68 prosent av eiendelene. Gjelden er i hovedsak kortsiktig. Egenkapitalen består i hovedsak av innskutt kapital. Balansen viser et udekket tap.
API og MCPGET /company/915001548/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 23447248,
"operating_profit": 597242,
"net_profit": 511900,
"equity": 925027,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 20319797,
"operating_profit": 607402,
"net_profit": 484367,
"equity": 413127,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Tunco AS per år.
Hvordan har omsetningen til Tunco AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Hva var driftsmarginen til Tunco AS i 2025?
Roller og styre6
Daglig leder
1Sist endret 10.07.2018Styre
3Sist endret 30.05.2022Regnskapsfører
1Sist endret 29.03.2017Revisor
1Sist endret 23.08.2018API og MCPGET /company/915001548/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Hvem sitter i styret i Tunco AS?
Hvem er daglig leder og styreleder i Tunco AS?
Hvilket revisjonsselskap reviderer Tunco AS?
Aksjonærer
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 ute
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
- Alle under 1 % eierandel
… og 1 flere
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Ablom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,6 % | 662 290 |
| Jblom AS | Selskap | Ordinære aksjer | 25,6 % | 662 291 |
| The Dough AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,9 % | 307 980 |
| Pale Blue Dot AS | Selskap | Ordinære aksjer | 11,8 % | 305 144 |
| Bor Invest AS | Selskap | Ordinære aksjer | 9,2 % | 237 146 |
| Svartdal Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 4,9 % | 126 020 |
| Spent AS | Selskap | Ordinære aksjer | 3,1 % | 79 423 |
| Sverre Finn Hurum | Person | Ordinære aksjer | 1,9 % | 48 103 |
| Kirper AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,7 % | 43 104 |
| Habben Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 1,4 % | 37 004 |
15 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/915001548/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"shareholders": [
{ "shareholder_name": "ABLOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.62, "year": 2025, … },
{ "shareholder_name": "JBLOM AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 25.62, "year": 2025, … },
…
],
"total": 15
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Hvor stor andel av Tunco AS eier Ablom AS, og hvem eier resten?
Hvem er de fem største aksjonærene i Tunco AS?
Er Tunco AS eid av selskaper eller av privatpersoner?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Vis 1 flere eiere ↓Vis færre ↑
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Tunco AS | BEDR | Drift av restauranter | Oslo | 25 |
Kunngjøringer37
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 13.7.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.7.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.7.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 20.12.2022 | Gjennomføring av fusjon ↗ |
| 19.10.2022 | Fusjonsbeslutning ↗ |
| 19.8.2022 | Kapital ↗ |
| 19.8.2022 | Vedtektsdato ↗ |
| 18.7.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 30.5.2022 | Styre ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/915001548/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-07-13", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-07-07", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Hva er de siste kunngjøringene for Tunco AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Tunco AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Tunco AS sist godkjent årsregnskap?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:31→25
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→31
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:25→26
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:19→25
Bransjesammenligning
Annen driftskostnad utgjør 31,6 % av driftsinntektene — 7,9 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 1,5 % |
| Resultatmargin | 2,2 % | 1,1 % |
| Egenkapitalandel | 23,2 % | 13,7 % |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 3,32 | 1,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 55,3 % | 20,9 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +15,4 % | +4,0 % |
| Omsetning per ansatt | 937 889,92 kr | 561 386 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Varekostnad | 26,1 % | 31,3 % |
| Lønnskostnad | 38,6 % | 39,4 % |
| Annen driftskostnad | 31,6 % | 23,7 % |
| Avskrivninger | 1,3 % | 1,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/915001548/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"nace_code": "56.110",
"industry_count": 7996,
"revenue": { "value": 23447248, "percentile": 0.9417 },
"operating_margin": { "value": 0.0255, "percentile": 0.5481 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Hvor ligger Tunco AS blant de 7996 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Tunco AS sammenlignet med andre i bransjen?
Er Tunco AS blant de største selskapene innen drift av restauranter?
Offentlig støtte
Tunco AS er registrert med 1 SkatteFUNN-søknad.
| Innsendt | Prosjekt | Periode | Status |
|---|---|---|---|
| 31.8.2019 | Bærekraftig forretningismodell for resturantkjede | 2019–2022 | Avslått |
Kilde: Forskningsrådet (SkatteFUNN)
API og MCPGET /company/915001548/grants
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/915001548/grants" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "915001548",
"innovasjon_norge": [],
"forskningsradet": [],
"skattefunn": [
{
"prosjekttittel": "Bærekraftig forretningismodell for resturantkjede",
"godkjent": false,
"innsendt_dato": "2019-08-31",
…
}
]
}MCP
get_company_grants({ "org_no": "915001548" })Spør AI-assistenten
Hvilke SkatteFUNN-prosjekter har Tunco AS søkt om, og ble de godkjent?
Hvilken offentlig støtte har Tunco AS fått?
Immaterielle rettigheter
Tunco AS har 3 varemerker registrert eller søkt hos Patentstyret.
| Tittel | Søknadsnr. | Reg.nr. | Status | Utløp |
|---|---|---|---|---|
| TUNCO ↗ | 201610340 | 291897 | Registrert | 13.9.2026 |
| TUNCO ↗ | 201610648 | 290640 | Registrert | 16.9.2026 |
| (uten tittel) ↗ | 201610641 | 290641 | Registrert | 16.9.2026 |
Kilde: Patentstyret
Lignende selskaper
AIOgså på denne adressen
Godt å vite om Tunco AS
Hvor stor er bransjen Tunco AS tilhører?
Tunco AS er ett av 2 355 selskaper innen drift av restauranter i Oslo, og ett av 11 259 på landsbasis.
Hvor lenge har Tunco AS eksistert sammenlignet med bransjen?
Tunco AS ble etablert i 2015 og er omtrent midt på treet i alder, eldre enn 69 % av selskapene i bransjen.
Hvordan er lønnsomheten til Tunco AS sammenlignet med bransjen?
Medianen for drift av restauranter er en driftsmargin på 1,5 %. Tunco AS lå på 2,5 % i siste tilgjengelige regnskap.
Er Tunco AS et aktivt selskap?
Selskapet er i ordinær drift som Aksjeselskap og er registrert i MVA-registeret. Ingen konkurs- eller avviklingsmeldinger er registrert for Tunco AS i Brønnøysundregistrene.
Hvilken bransje tilhører Tunco AS?
Tunco AS er registrert i bransjen Drift av restauranter (næringskode 56.110).
Hvem leder Tunco AS?
Nam Mai er registrert som daglig leder i Tunco AS.
Hvem er største aksjonær i Tunco AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Ablom AS største eier i Tunco AS med 25,6 % av aksjene. Nest størst er Jblom AS med 25,6 %.
Hva omsatte Tunco AS for i 2025?
Siste tilgjengelige regnskap (2025) viser en omsetning på 23,45 mill kr, opp 15 % fra 2024. Egenkapitalen var 925 027 kr ved årsslutt.
Bransjen der selskapet holder til
Andre interessante kommuner
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.