Diaz Security AS
- Omsetning
- 6,7 mill
- +70,2 %
- Resultat
- 219 762
- 7 års regnskap
- Ansatte
- 24
- −25 siden mars
Om Diaz Security AS
Diaz Security AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Ullensaker, Akershus. Selskapet er registrert i bransjen Etterforskningstjenester og private vakttjenester. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Edwin Diaz er styrets leder. I 2025 hadde Diaz Security AS en omsetning på 6,69 mill kr, en økning på 70 % fra 2024. Selskapet endte året med et overskudd på 219 762 kr. Egenkapitalen var 1,61 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Edwin Diaz med 100 % av aksjene. Selskapet er ett av 10 innen etterforskningstjenester og private vakttjenester i Ullensaker, og ett av 430 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen.
Aktivitet
Private vakttjenester, vektertjenester, sikkerhetsvakttjenester.
Formål
Private vakttjenester, vektertjenester, sikerhetsvakttjenester.
API og MCPGET /company/914769868
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914769868" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914769868",
"name": "DIAZ SECURITY AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "80.010",
"nace_desc": "Etterforskningstjenester og private vakttjenester",
"employees": 24,
"address": { "municipality": "ULLENSAKER", "county": "AKERSHUS", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914769868" })Spør AI-assistenten
Hvilken bransje er Diaz Security AS registrert i, og hva betyr næringskoden?
Når ble Diaz Security AS stiftet, og hvilken selskapsform har det?
Hvor i Ullensaker holder Diaz Security AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +70,2 % fra 2024
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6,69 mill kr | 304 763 kr | 219 762 kr | 3,14 mill kr | 1,61 mill kr | 1,53 mill kr |
| 2024 | 3,93 mill kr | −108 967 kr | −109 991 kr | 2,36 mill kr | 1,39 mill kr | 977 267 kr |
| 2023 | 3,99 mill kr | 248 588 kr | 23 803 kr | 2,19 mill kr | 1,69 mill kr | 691 802 kr |
| 2022 | 3,82 mill kr | 123 341 kr | 94 620 kr | 2,33 mill kr | 1,47 mill kr | 858 081 kr |
| 2021 | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AIÅrsregnskapet for 2025 viser at lønnskostnader er den største kostnadsposten, med om lag 80 prosent av driftsinntektene.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 58 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 40 prosent av eiendelene. Egenkapitalen består i hovedsak av opptjente resultater.
API og MCPGET /company/914769868/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914769868/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914769868",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 6691583,
"operating_profit": 304763,
"net_profit": 219762,
"equity": 1606492,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 3930577,
"operating_profit": -108967,
"net_profit": -109991,
"equity": 1386730,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914769868" })Spør AI-assistenten
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Diaz Security AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Diaz Security AS per år.
Hvordan har omsetningen til Diaz Security AS utviklet seg fra 2021 til 2025?
Roller og styre2
Styre
1Sist endret 08.01.2015Regnskapsfører
1Sist endret 07.07.2026API og MCPGET /company/914769868/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914769868/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914769868",
"roles": [
{ "role_type": "Regnskapsfører", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914769868" })Spør AI-assistenten
List alle roller i Diaz Security AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Diaz Security AS?
Hvem er regnskapsfører for Diaz Security AS?
Aksjonærer
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Edwin Diaz | Person | Ordinære aksjer | 100,0 % | 300 |
1 aksjonær totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914769868/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914769868/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914769868",
"shareholders": [
…
],
"total": 1
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914769868" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Diaz Security AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Diaz Security AS, og hvor store eierandeler har de?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Diaz Security AS | BEDR | Etterforskningstjenester og private vakttjenester | Ullensaker | 24 |
Kunngjøringer14
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 21.4.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.11.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 21.10.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 23.7.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 10.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 2.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 7.3.2022 | Forretningsadresse ↗ |
| 26.5.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 13.5.2020 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 11.5.2019 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914769868/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914769868/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914769868",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-04-21", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-11-18", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914769868" })Spør AI-assistenten
Når leverte Diaz Security AS sist godkjent årsregnskap?
Hva er de siste kunngjøringene for Diaz Security AS i Brønnøysundregistrene?
Når ble Diaz Security AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:26→24
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:58→26
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:54→58
- Endring i roller og styre+SAFE ACCOUNTING Khuram Shazad(Regnskapsfører)
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:49→54
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 80,0 % av driftsinntektene — 11,7 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | 4,9 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 4,3 % |
| Egenkapitalandel | 51,2 % | 39,1 % |
| Likviditetsgrad | 2,05 | 1,39 |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 0,89 |
| Egenkapitalrentabilitet | 13,7 % | 16,2 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +70,2 % | +8,7 % |
| Omsetning per ansatt | 278 815,958 kr | 252 950,259 kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 80,0 % | 68,3 % |
| Annen driftskostnad | 15,4 % | 16,0 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914769868/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914769868/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914769868",
"nace_code": "80.010",
"industry_count": 203,
"revenue": { "value": 6691583, "percentile": 0.7327 },
"operating_margin": { "value": 0.0455, "percentile": 0.4907 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914769868" })Spør AI-assistenten
Hvor solid er Diaz Security AS sammenlignet med bransjen, målt i egenkapitalandel?
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Diaz Security AS på i bransjen?
Hvor ligger Diaz Security AS blant de 203 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Lignende selskaper
AIOgså i Ullensaker
1 000+ til i Ullensaker →Vis 5 tilVis færre
Ofte spurt om Diaz Security AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Diaz Security AS?
Det er registrert 430 selskaper i Norge innen etterforskningstjenester og private vakttjenester, hvorav 10 i Ullensaker.
Er Diaz Security AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 59 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 11 andre selskaper i bransjen etablert.
Går Diaz Security AS bedre enn andre i bransjen?
Diaz Security AS hadde en driftsmargin på 4,6 % i siste regnskapsår, mot en bransjemedian på 4,9 % for etterforskningstjenester og private vakttjenester.
Hva er statusen til Diaz Security AS?
Diaz Security AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvilken selskapsform har Diaz Security AS?
Diaz Security AS er registrert som Aksjeselskap (AS). Et aksjeselskap er en egen juridisk enhet der eiernes ansvar er begrenset til den innskutte aksjekapitalen.
Hvem eier Diaz Security AS?
Diaz Security AS eies i hovedsak av Edwin Diaz (100 %). Eierdataene kommer fra aksjonærregisteret for 2025.
Hva er omsetningen til Diaz Security AS?
I 2025 omsatte Diaz Security AS for 6,69 mill kr, opp 70 % fra 2024. Årsresultatet ble et overskudd på 219 762 kr.
Hvor solid er balansen til Diaz Security AS?
Egenkapitalen i Diaz Security AS var 1,61 mill kr i 2025-regnskapet, med en egenkapitalandel på 51,2 % av totalkapitalen.
Hva er aksjekapitalen i Diaz Security AS?
Diaz Security AS har en registrert aksjekapital på 30 000 kr, fordelt på 1 000 aksjer.
Hvor ligger Diaz Security AS?
Forretningsadressen til Diaz Security AS er Godtland 7C, 2040, KLØFTA i Ullensaker kommune.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Akershus
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.