- Omsetning
- 10,5 mill
- +0,3 %
- Resultat
- 922 587
- −33,4 %
- Ansatte
- 9
- −1 siden mars
Om Malling & Co Vågen AS
Malling & Co Vågen AS er registrert som aksjeselskap med forretningsadresse i Stavanger, Rogaland. Selskapet er registrert i bransjen Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom. Virksomheten ble stiftet i 2014 og har vært i drift i 12 år. Kenneth Arellano Habbestad er daglig leder, og Anders Berggren er styreleder. I 2025 hadde Malling & Co Vågen AS en omsetning på 10,45 mill kr. Selskapet endte året med et overskudd på 922 587 kr. Egenkapitalen var 2,68 mill kr ved utgangen av 2025. Største aksjonær er Malling & Co Forvaltning Holding AS med 92 % av aksjene. Selskapet er ett av 25 innen eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom i Stavanger, og ett av 792 i Norge. Det er eldre enn 59 % av selskapene i bransjen. Aksjeselskap er den vanligste selskapsformen i bransjen (94 %).
Aktivitet og formål
Eiendomsmegling, eiendomsforvaltning og eiendomsdrift samt annen virksomhet som hører naturlig sammen med dette.
API og MCPGET /company/914352657
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"name": "MALLING & CO VÅGEN AS",
"org_form": "AS",
"nace_code": "68.310",
"nace_desc": "Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom",
"employees": 9,
"address": { "municipality": "STAVANGER", "county": "ROGALAND", … },
…
}MCP
lookup_company({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Hvor i Stavanger holder Malling & Co Vågen AS til, og er selskapet fortsatt aktivt?
Er Malling & Co Vågen AS registrert i Merverdiavgiftsregisteret, og når ble selskapet registrert?
Hva driver Malling & Co Vågen AS med, og hvor mange ansatte har selskapet?
Økonomi
Omsetning 2021–2025 · +0,3 % fra 2024 · +45,3 % over 4 år
| År | Omsetning | Driftsresultat | Resultat | Eiendeler | Egenkapital | Gjeld |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 10,45 mill kr | 962 660 kr | 922 587 kr | 7,73 mill kr | 2,68 mill kr | 5,05 mill kr |
| 2024 | 10,42 mill kr | 1,54 mill kr | 1,39 mill kr | 8,23 mill kr | 2,66 mill kr | 5,57 mill kr |
| 2023 | 8,39 mill kr | 766 395 kr | 718 709 kr | 6,85 mill kr | 2,53 mill kr | 4,32 mill kr |
| 2022 | 8,16 mill kr | 1,23 mill kr | 1,01 mill kr | 6,54 mill kr | 2,51 mill kr | 4,03 mill kr |
| 2021 | 7,19 mill kr | 741 411 kr | 585 295 kr | 5,71 mill kr | 2,49 mill kr | 3,21 mill kr |
Balanse
2025Hva årsregnskapet forteller
AII 2025 var lønnskostnader den største kostnadsposten, med om lag 66 prosent av driftsinntektene. Det meste av årsresultatet ble avsatt til utbytte.
Balansen er likvid: bankinnskudd og kontanter utgjør om lag 56 prosent av eiendelene. Kundefordringer står for om lag 31 prosent av eiendelene.
Mellomværende med konsernselskaper (2025)
- Til gode hos konsernselskaper
- 630 000 kr (8 % av balansen)
- Gjeld til konsernselskaper
- 470 000 kr (6 % av balansen)
API og MCPGET /company/914352657/financials
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657/financials" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"years": [
{
"year": 2025,
"revenue": 10451884,
"operating_profit": 962660,
"net_profit": 922587,
"equity": 2683781,
…
},
{
"year": 2024,
"revenue": 10419561,
"operating_profit": 1535267,
"net_profit": 1386103,
"equity": 2661194,
…
},
…
]
}MCP
get_company_financials({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Hvor mye vokste omsetningen til Malling & Co Vågen AS fra 2024 til 2025?
Sammenlign egenkapitalen og gjelden til Malling & Co Vågen AS de siste årene.
Lag en tabell over omsetning, driftsresultat og årsresultat for Malling & Co Vågen AS per år.
Roller og styre5
Daglig leder
1Sist endret 20.10.2018Styre
3Sist endret 02.06.2023Revisor
1Sist endret 24.10.2014API og MCPGET /company/914352657/roles
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657/roles" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"roles": [
{ "role_type": "Daglig leder", … },
{ "role_type": "Revisor", … },
{ "role_type": "Styrets leder", … },
…
]
}MCP
get_company_roles({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Hvilket revisjonsselskap reviderer Malling & Co Vågen AS?
List alle roller i Malling & Co Vågen AS: styre, ledelse, revisor og regnskapsfører.
Hvem sitter i styret i Malling & Co Vågen AS?
Aksjonærer og eierstruktur
Eierendringer
Endringer i aksjonærlisten mellom årganger av aksjonærregisteret. Eierandeler er summert på tvers av aksjeklasser; aksjonærer under 1 % telles, men listes ikke.
1 nye · 1 endret eierandel
- Malling & Co Forvaltning Holding AS100 % → 92 %
| Aksjonær | Type | Aksjeklasse | Eierandel | Aksjer |
|---|---|---|---|---|
| Malling & Co Forvaltning Holding AS | Selskap | Ordinære aksjer | 92,0 % | 920 |
| Habbestad Knusleri AS | Selskap | Ordinære aksjer | 8,0 % | 80 |
2 aksjonærer totalt. Kilde: Skatteetaten aksjonærregisteret 2025
API og MCPGET /company/914352657/shareholders
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657/shareholders" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"shareholders": [
{
"shareholder_name": "MALLING & CO FORVALTNING HOLDING AS",
"is_corporate": true,
"ownership_pct": 92,
"year": 2025,
…
},
{ "shareholder_name": "HABBESTAD KNUSLERI AS", "is_corporate": true, "ownership_pct": 8, "year": 2025, … }
],
"total": 2
}MCP
get_company_shareholders({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Hvor mange aksjonærer har Malling & Co Vågen AS, og hvor mange aksjer er utstedt?
Hvem eier Malling & Co Vågen AS, og hvor store eierandeler har de?
Hvor stor andel av Malling & Co Vågen AS eier Malling & Co Forvaltning Holding AS, og hvem eier resten?
Reelle eiere
Beregnet fra aksjonærregisteret 2025Effektiv eierandel gjennom hele eierkjeden, direkte og indirekte.
Andre selskaper eid av Malling & Co Forvaltning Holding AS
9 selskaperAPI og MCPGET /company/914352657/ownership
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657/ownership" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"chain": [
{ "org_no": "984955189", "owner_pct": null, … },
{ "org_no": "919599154", "owner_pct": 84, … },
{ "org_no": "914352657", "owner_pct": 92, … }
],
"subsidiaries_total": 0,
…
}MCP
get_company_ownership_chain({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Hvilke andre selskaper eies av samme morselskap som Malling & Co Vågen AS?
Hvem eier Malling & Co Vågen AS helt til toppen av eierkjeden?
Hvor mange ledd er det i eierkjeden over Malling & Co Vågen AS?
Underenheter1
| Navn | Type | Bransje | Kommune | Ansatte |
|---|---|---|---|---|
| Malling & Co Vågen AS | BEDR | Eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom | Stavanger | 9 |
Kunngjøringer30
| Dato | Kunngjøring |
|---|---|
| 6.5.2026 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 3.5.2025 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 18.6.2024 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 25.4.2024 | Forretningsadresse ↗ |
| 2.6.2023 | Styre ↗ |
| 13.5.2023 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 24.5.2022 | Godkjente årsregnskap ↗ |
| 29.4.2022 | Styre ↗ |
| 14.6.2021 | Godkjente årsregnskap ↗ |
Kilde: Brønnøysundregistrene
API og MCPGET /company/914352657/kunngjoeringer
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657/kunngjoeringer" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"kunngjoeringer": [
{ "dato": "2026-05-06", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
{ "dato": "2025-05-03", "type": "Godkjente årsregnskap", … },
…
]
}MCP
get_company_kunngjoeringer({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Når ble Malling & Co Vågen AS sist kunngjort, og hva gjaldt det?
Når leverte Malling & Co Vågen AS sist godkjent årsregnskap?
Når ble styret i Malling & Co Vågen AS sist endret?
Endringshistorikk
Registrerte endringer for selskapet, nyeste først.
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:9→10
- Årsregnskap levertGodkjent årsregnskap publisert
- Selskapsopplysninger oppdatertAnsatte:10→9
- Selskapsopplysninger oppdatert
Bransjesammenligning
Lønnskostnad utgjør 65,9 % av driftsinntektene — 17,6 prosentpoeng høyere enn bransjemedianen.
| Nøkkeltall | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Driftsmargin | 9,2 % | 8,2 % |
| Resultatmargin | 8,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalandel | 34,7 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,51 | 1,44 |
| Gjeldsgrad | 1,88 | 1,79 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,4 % | 28,4 % |
| Omsetningsvekst (siste år) | +0,3 % | +16,6 % |
| Omsetning per ansatt | 1,16 mill kr | 2,08 mill kr |
| Andel av driftsinntekter | 2025 | Bransjemedian |
|---|---|---|
| Lønnskostnad | 65,9 % | 48,3 % |
| Annen driftskostnad | 24,4 % | 22,8 % |
| Avskrivninger | 0,5 % | 0,3 % |
Bransjemedianen er regnet ut fra alle selskaper i samme bransje med innleverte regnskapstall.
API og MCPGET /company/914352657/benchmark
API
curl "https://api.sokfirma.no/company/914352657/benchmark" \ -H "Authorization: Bearer sk_api_..."
Svar (utdrag)
{
"org_no": "914352657",
"nace_code": "68.310",
"industry_count": 690,
"revenue": { "value": 10451884, "percentile": 0.564 },
"operating_margin": { "value": 0.0921, "percentile": 0.5312 },
…
}MCP
get_company_benchmark({ "org_no": "914352657" })Spør AI-assistenten
Hvilken persentil ligger driftsmarginen til Malling & Co Vågen AS på i bransjen?
Hvor ligger Malling & Co Vågen AS blant de 690 selskapene i bransjen på omsetning og margin?
Hvordan er lønnsomheten til Malling & Co Vågen AS sammenlignet med andre i bransjen?
Lignende selskaper
AIVis 5 tilVis færre
Også på denne adressen
Folk spør om Malling & Co Vågen AS
Hvor mange selskaper er det i samme bransje som Malling & Co Vågen AS?
Det er registrert 792 selskaper i Norge innen eiendomsmegling og andre formidlingstjenester for eiendom, hvorav 25 i Stavanger.
Er Malling & Co Vågen AS et etablert selskap?
Selskapet har eksistert siden 2014, som er lenger enn 59 % av selskapene i samme bransje. Samme år ble 30 andre selskaper i bransjen etablert.
Hva er statusen til Malling & Co Vågen AS?
Malling & Co Vågen AS er et aktivt selskap registrert som Aksjeselskap i Enhetsregisteret og er registrert i MVA-registeret. Det er ikke registrert konkurs, avvikling eller sletting.
Hvem er daglig leder i Malling & Co Vågen AS?
Daglig leder i Malling & Co Vågen AS er Kenneth Arellano Habbestad, ifølge rolleoversikten i Enhetsregisteret.
Hvem eier Malling & Co Vågen AS?
Ifølge aksjonærregisteret for 2025 er Malling & Co Forvaltning Holding AS største eier i Malling & Co Vågen AS med 92 % av aksjene. Nest størst er Habbestad Knusleri AS med 8 %.
Er Malling & Co Vågen AS en del av et konsern?
Malling & Co Vågen AS inngår i et konsern. Nærmeste morselskap er Malling & Co Forvaltning Holding AS, som eier 92 % av selskapet. Konsernspissen er Eiendomshuset Malling & Co AS.
Hvordan går det økonomisk med Malling & Co Vågen AS?
I 2025 omsatte Malling & Co Vågen AS for 10,45 mill kr. Årsresultatet ble et overskudd på 922 587 kr.
Hva er driftsresultatet til Malling & Co Vågen AS?
I 2025 hadde Malling & Co Vågen AS et driftsresultat på 962 660 kr, som tilsvarer en driftsmargin på 9,2 %.
Bransjen der selskapet holder til
Alle kommuner i Rogaland
Følg dette selskapet
Med Lite får du e-post når roller, regnskap eller status endrer seg — og du kan laste ned alle regnskapsårene som Excel-ark. 99 kr/mnd.